Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Fabryczne ksenony - czy wystarczjąco jasno świecą? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=143450)

_Qbek 08-11-2011 21:07

Fabryczne ksenony - czy wystarczjąco jasno świecą?
 
4 załącznik(i)
Witam.
Mój Mondi ma prawie 3 lata i świeci jak poniżej.
Co sądzicie o tym, tak z własnego doświadczenia? Ja czasem mam wrażenie, że zwykłe światła lepiej by świeciły...

Widać wyraźnie, że prawy reflektor słabiej świeci. Zamieniłem żarówki miejscami i jest to samo (OSRAM oraz Philips). Po konsultacji ze szpeniami z Bielska, prawdopodobne wystąpiło utlenienie odbłyśników, a w ostateczności czeka mnie wymiana przetwornic - to oczywiście po konsultacji organoleptycznej ;)

Czekam na Wasze spostrzeżenia i uwagi :)

donpedro60 08-11-2011 22:43

Odp: Fabryczne ksenony - czy wystarczjąco jasno świecą?
 
Jak dla mnie to barwa przy obu jest ta sama-czyli to nie zarniki.Raczej ja bym obstawial na przybrudzenie soczewek lub odblusnikow,tzn.pokryte mgielka szadzi.Ja bym przeczyscil jedno i drugie.Soczewke,mikrofibra a odblysnik najlepiej bezdotykowo.

Pulse 08-11-2011 22:45

Odp: Fabryczne ksenony - czy wystarczjąco jasno świecą?
 
Jak dla mnie to w ogóle masz je źle wyregulowane. Granica światło/cień powinna być dalej a tymczasem świecisz sobie pod zderzak. Na dodatek prawe światło świeci za bardzo na bok, prawie tak jak jest przy doświetlaniu zakrętów.

_Qbek 09-11-2011 00:22

Odp: Fabryczne ksenony - czy wystarczjąco jasno świecą?
 
Światła były 10 tys temu ustawiane, więc świecą raczej prawidłowo. Chyba nikt się nie pomylił w stacji diagnostycznej oraz serwisie firmowym...

Co do czyszczenia, to jest to zestaw prostych czynności demontażowych, czy trzeba opierać się o jakiegoś manuala?

lepki 09-11-2011 08:32

Odp: Fabryczne ksenony - czy wystarczjąco jasno świecą?
 
Z tym że były ustawiane w stacji diagnostycznej i serwisie to nic nie znaczy, miałem tak kilkakrotnie że niby były ustawione dobrze a świeciły za nisko albo na boki, u jednego było dobrze, jak pojechałem do drugiego to było źle, na mój gust są źle ustawione, za nisko i prawy za bardzo na prawo tak jak pisał kolega Pulse.

foni 09-11-2011 08:34

Odp: Fabryczne ksenony - czy wystarczjąco jasno świecą?
 
Zdecydowanie złe ustawienie świateł!

_Qbek 09-11-2011 11:29

Odp: Fabryczne ksenony - czy wystarczjąco jasno świecą?
 
Skoro serwis i stacja diagnostyczna nie potrafią sobie z tym poradzić, to gdzie pojechać i prawidłowo je ustawić?

foni 09-11-2011 14:27

Odp: Fabryczne ksenony - czy wystarczjąco jasno świecą?
 
Ja ustawiałem na zwykłej stacji kontroli pojazdów. Faktem jest, że pracownik był ogólnie chętny do tego aby się przyłożyć do ich ustawienia. Ogólnie na hasło, że to ksenony większość odpowiada: "ksenony są samopoziomujące i ich się nie ustawia".

smoki3 09-11-2011 17:18

Odp: Fabryczne ksenony - czy wystarczjąco jasno świecą?
 
Cytat:

Napisał _Qbek (Post 1734305)
Witam.
Mój Mondi ma prawie 3 lata i świeci jak poniżej.
Co sądzicie o tym, tak z własnego doświadczenia? Ja czasem mam wrażenie, że zwykłe światła lepiej by świeciły...


Czekam na Wasze spostrzeżenia i uwagi :)

Dla tego wybrałem auto ze zwykłymi reflektorami.;)

Pozdrawiam.

Krzysztoff 09-11-2011 19:26

Odp: Fabryczne ksenony - czy wystarczjąco jasno świecą?
 
Witam,

Moim zdaniem problemem jest złe ustawienie świateł. W naszych fordach są reflektory biksenonowe. Oznacza to, że lampy wyposażone są w dodatkowe ruchome przysłony/odbłysniki. Tak to chyba się fachowo nazywa - proszę mnie poprawic jesli cos pomyliłem. Zmieniają swoje położenie przy zmianie świateł z mijania na długie. Byc może poziomowanie działa prawidłowo tylko z tymi dodatkowymi elementami jest coś nie tak.
W moim autku ksenony swiecą jakoś wyżej.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.