Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Indeks ładowności dla opony (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142708)

PiotrKa 30-10-2011 17:53

Indeks ładowności dla opony
 
Zamierzam kupić opony na zimę Michelin Alpin A4 225/50 R17 V, ze względu na ich trwałość i pytanie czy indeks ładowności 94 jest wystarczający. Mój poprzednik dał mi opony zimowe z indeksem 94, ale zastanawiam się czy nie był on za niski. O ile się nie mylę indeks 94 = 670 kg, 98 = 750 kg. Wychodzi na to, że 98 do S-Maxa to minimum. Jeszcze jedno pytanie, co w oponach Michelin oznacza index XL - czy to jakieś dodatkowe wzmocnienie.

Slartibartfast 30-10-2011 18:12

Odp: Indeks ładowności dla opony do S-MAXA
 
eXtra Load - wzmocnienie krawędzi bocznych opony, zalecane do S-Maxa
98 => 750kg (na takich mój eSio przyjechał z fabryki)
99 => 775kg (takie mam zimówki)

jpiotr77 30-10-2011 19:10

Odp: Indeks ładowności dla opony do S-MAXA
 
index fabryczny nośność 98, prędkość W, oznaczenie xl to wzmocnione boki opony, niekoniecznie musi być szczególnie przy zimówkach ze względu na komfort jazdy, ja w swoim letnie fabryczne miałem runflaty i jest za twardy, na zimówkach aż miło się jeździ opony 215/55/16 98W Michelin polecam.

wojtekjanus 07-11-2011 21:21

Odp: Indeks ładowności dla opony do S-MAXA
 
Cytat:

Napisał jpiotr77 (Post 1729273)
oznaczenie xl to wzmocnione boki opony,

Niestety nie, XL - informuje, że opona posiada podniesioną ładowność, poprzez zastosowanie wzmocnionej budowy wewnętrznej opony. XL - Xtra Load - dosłownie ekstra ładowność. Zresztą podobnie jak oznaczenie RF - Reinforced - dosłownie wzmacniana, lub LT - do pojazdów dotawczych – Light Truck, dosłownie lekka ciężarówka (to ostatnie oznaczenie występuje w USA)... I rzeczywiście - kiedy przeglądasz kilkanaście propozycji identycznej wymiarowo opony - te oznaczone XL, RF i LT mają o wiele wyższy indeks nośności.
Oczywiście opona z oznaczeniem XL może mieć wzmocnione boki, ale nie musi.
Myślę, że chodziło ci o oznaczenie FR - oznacza oponę z rantem ochronnym na felgę. Spotyka się oznaczenia: FR, RFP lub MFS. Opona z rantem ochronnym najczęściej występują w oponach niskoprofilowych, o profilu 55 lub niższym, w których ryzyko uszkodzenia felgi jest większe.
Natomiast opona Run Flat to jeszcze co innego - pozwala na jazdę na takiej oponie po utracie ciśnienia, na pewnym dystansie. Faktycznie mają wzmacniane boki.
Oznaczane są bardzo różnie przez poszczególnych producentów:
- Bridgestone RFT (Run Flat Tire),
- Continental SSR (Self Supporting Runflat),
- Goodyear ROF (RunOnFlat),
- Dunlop ROF,
- Michelin ZP (Zero Pressure),
- Dunlop DSST (Dunlop Self-Supporting Technology),
- Firestone RFT (Run Flat Tire),
- Goodyear EMT (Extended Mobility Technology),
- Kumho XRP,
- Pirelli (Run Flat Technology, Self-Supporting Run Flat),
- Yokohama Run Flat.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.