Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Duży spadek mocy (2.3 benzyna). Kable , świece, cewki, lambda sprawdzone i jest ok. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172394)

andrewww 27-12-2012 19:05

Duży spadek mocy (2.3 benzyna). Kable , świece, cewki, lambda sprawdzone i jest ok.
 
Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy wpis, bo do tej pory tylko czytałem interesujące mnie wiadomości w serwisie. Ale teraz dopadł mnie problem i szukam pomocy. Chodzi o forda galaxy mk1 (2,3 16v) automat 97r. Zaczęło się od tego że tak poprostu jak zwykle chciałem odjechać z parkingu, i czuje że jakiś słabszy, jakby na dwa cylindry tylko palił. No wiec, posprawdzałem co wiedziałem, kable,świece, cewki, lambda jest ok. Więc poszukałem mechanika-elekronika i stwierdził że to czujnik położenia wału korbowego, ale niestety nie. Mówił że jest jeszcze czujnik który podaje prąd do cewek edis, ale niewiem czy mu wierzyć, bo kontakt zerwał. Bo to autko jest w szwecji i to największy problem.. pozdrawiam, Andrzej

Wojtek 27-12-2012 19:45

Odp: galaxy mk1 dziwny problem
 
Poprawiłem Twój tytuł tematu na bardziej konkretny i przenoszę do działu GALAXY.

Pozdrawiam
Wojtek

wojtekn 27-12-2012 21:55

Odp: Mk1 2.3 duży spadek mocy. Kable , świece, cewki, lambda sprawdzone i jest ok.
 
Cytat:

Napisał andrewww (Post 1928475)
Mówił że jest jeszcze czujnik który podaje prąd do cewek edis,

andrewww istnieje takie cudo jak moduł edis znany bardziej pod nazwą moduł zapłonu. :) Lecz występował on osobno tylko w 2.0. :( W 2.3 został on przeniesiony do PCM. :)

MarcusGawin 28-12-2012 07:43

Re: Mk1 2.3 duży spadek mocy. Kable , świece, cewki, lambda sprawdzone i jest ok.
 
Jeżeli spadek mocy jest o 50% i silnik nie pracuje równo to na 99% cewka WN , sprawa prosta do sprawdzenia-kup nową cewkę i wymień. Przerabiałem to, no i tez ważna sprawa świece zaplonowe tylko Motorkrafta żadne inne!! proponuję zakup na allledrogo i wysyłka do Szwecji, lub na miejscu w serwisie

djibiza 28-12-2012 07:51

Odp: Re: Mk1 2.3 duży spadek mocy. Kable , świece, cewki, lambda sprawdzone i jest ok
 
Cytat:

Napisał MarcusGawin (Post 1928685)
sprawa prosta do sprawdzenia-kup nową cewkę i wymień

A jak się okaże, że to nie cewka to będziesz 500zł w plecy.
Jedynie dobrze pogadać ze sprzedawcą, że będziesz mógł zwrócić :)

deku 28-12-2012 09:53

Odp: Mk1 2.3 duży spadek mocy. Kable , świece, cewki, lambda sprawdzone i jest ok.
 
Może przepływomierz?

andrewww 28-12-2012 10:43

Odp: Mk1 2.3 duży spadek mocy. Kable , świece, cewki, lambda sprawdzone i jest ok.
 
Świece poprzedni właściciel niedawno wymieniał, działały choć nie motorcrafty, więc myśle że są ok wyglądają dobrze.Zresztą kupiłem inne ale to samo, i dałem te co były. Jeden kabel od cewki ten dłuższy, dałem nowy, bo stary nie przewodził. No i czujnik położenia wału, i taki drugi od prędkościomierza, że on niby rególuje dawkę paliwa czy coś tam od spalin. Tak przynajmniej twierdził ten nieszczęsny mechanik, iże przeglądu mi w szwecji nie podbiją bo spaliny mogą przekraczać normę, ale i tak niestety. Cewki sprawdzałem w jakimś tam warsztacie i niby dobre, ale "mechanik" mówił że może się przytopiły czy coś tam, jak ten czujnik od wału dawał słabsze impulsy.I miał mi załatwić inne te cewki, i przepadł. Właśnie na koniec wspomniał coś o tym EDISIE. I tak myśle żeby może tego jeszcze spróbować, na allegro jakieś 60zł jeszcze ujdzie. No tak mniej więcej pisze bo się nieznam, ale o coś takiego chodzi. Pozdrowionka.. Dzięki wogóle za wpisy:)

PiotraChorzów 28-12-2012 10:48

Odp: Mk1 2.3 duży spadek mocy. Kable , świece, cewki, lambda sprawdzone i jest ok.
 
Może zacząć o diagnostyki na kompie - zamiast wymyślać przyczyny.

Podpiąć i sprawdzić jakie ma parametry , może wywala jakieś błędy ?

Trzeba się na coś zdecydować albo zapłać za diagnostykę lub płać i wymieniaj części po kolei , innej drogi nie ma , niestety korespondencyjnie auta nie naprawisz .

MarcusGawin 28-12-2012 12:48

Odp: Mk1 2.3 duży spadek mocy. Kable , świece, cewki, lambda sprawdzone i jest ok.
 
Kolego kiedyś wspomnisz mojego posta....i będziesz tu często :-), co do nowej cewki na allegro są tańsze i z gwarancją;[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

andrewww 28-12-2012 20:03

Odp: Mk1 2.3 duży spadek mocy. Kable , świece, cewki, lambda sprawdzone i jest ok.
 
czyli że cewki? Ale czy mogły tak nagle paść, po sprawdzeniu miernikiem były w porządku?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.