Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] wymiana czesci gumowych podszybia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=222169)

Daro19823 26-03-2015 16:36

wymiana czesci gumowych podszybia
 
witam kolegów dzisiaj dałem do wymiany mechanikowi filtr kabinowy wymienił go i oczywiscie wszystkie zatrzaski połamane i nawet gumy z prawej i lewej strony podszybia porwane . tłumaczył sie ze były sparciałe i nie mogł ich wyciagnac . kit kit . woda nie cieknie do kabiny rynienka zbiera wode jest ok. a teraz pytanie skad wziasc takie gumy , znalazłem ale koles chce sprzedac całe podszybie a nie gumy. Zna moze ktos jakis link. znalazłem tez zatrzaski na allegro co mi przysłowiowy mechanik połamał koszt około 9 za sztuke .tamte chyba nalezy odciac i przykleic nowe. Najprawdopodobniej przy nastepnej wymianie ja je połamie. myslałem zeby je przyłapac na srubki i jakos zaslepic , boje sie jednak ze przez te wkrety bedzie mi leciała woda do kabiny. napiszcie pare słow zalezy mi ogolnie na tych gumach pozdrawiam

mojmistrz 26-03-2015 16:39

Ja przerobiłem podszybie na wkręty, jak pewnie wielu tutaj :) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Co prawda zdjęcia nie działają, ale nie są niezbędne.

Xperia Z1 tap tap

Daro19823 26-03-2015 17:34

Odp: wymiana czesci gumowych podszybia
 
wierciłes dziurki obok zaczepów?

mojmistrz 26-03-2015 18:47

Centralnie w zaczepach. Wkręciłem czarne wkręty i na nie nałożyłem kapturki. Wyląda lepiej niż fabryka, a wymiana filtra to teraz kilka minut ;)

Xperia Z1 tap tap

Fulara 26-03-2015 20:21

Odp: wymiana czesci gumowych podszybia
 
dlatego trzeba samemu wymieniać, bo wszystko połamią, zwłaszcza rynienkę pod podszybiem

ja musiałem kupić drugie podszybie, bo miałem rynienkę połamaną

Daro19823 28-03-2015 19:09

Odp: wymiana czesci gumowych podszybia
 
u mnie rynienka jest ok nawet jak odstaje podszybie około 3milimetrów woda sie nie leje . mam pytanko do kolegi ktory wiercił dziurki centralnie w miejscu zatrzasku , jak to sie trzyma poniewaz ja wyciagłem stare ułamane zatrzaski , i przewiercajac podszybie wiertło wpada w proznie poniewaz zatrzask mam w rekach . chyba ze skrecic zatrzas z podszybiem na sróbke i wtedy ja załozyc i wcisnac zatrzaski. chyba najlepsze rozwiazanie.
znalazłem cos takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mojmistrz 28-03-2015 19:22

Wiertło wpada luźno, ale odpowiedniego rozmiaru wkręt już nie ;) ja nie musiałem stosować żadnych kołków ani spinek. Sam wkręt i trzyma. Jeśli u Ciebie jest to mocno zmęczone, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zastosować dodatkowy klin w postaci kołka. Nie musi być ten z linku, wystarczy zwykły do ścian, dopasuj wymiarami i będzie hulać ;)

Xperia Z1 tap tap


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.