Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Wymiana silnika -czy to możliwe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96674)

ala 04-04-2010 12:58

Wymiana silnika -czy to możliwe
 
Witam zwracam się z zapytaniem czy istnieje możliwość wymiany silnika w galaxie na inny nie pochodzący z galaxy.Przeszukałam forum ale nic odpowiedniego nie znalazłam wiec zwracam się do was,być może ktoś już dokonywał tego typu wymian.Jeśli istnieje taka możliwość to bardzo proszę o wszelkie informacje.

Goliaty2 04-04-2010 14:12

Odp: Wymiana silnika w galaxie-czy to możliwe
 
Witam
Masz na myśli typ silnika nigdy nie montowany w galaxy? To raczej jest niemożliwe... Ale jeżeli masz na myśli typ silnika montowany w galaxy ale ten konkretny wymontowany np z audi to jest taka możliwość. Ogólnie możesz włożyć silniki benzynowe: 2.0 2.3 (montowane też w scorpio, sierra) 1.8T (montowane w wielu VW Audi SEAT) a z diesli 1.9TDI 1Z, AHU, AFN, AVG (pompa) i AUY, ASZ, BTB, ARL (pompowtryski).

ala 04-04-2010 14:36

Odp: Wymiana silnika w galaxie-czy to możliwe
 
Mój typ silnika to AFN w dieslu.Czyli jak dobrze rozumiem zostaje mi tylko wymiana z innego galaxy.Czy rocznik ma jakieś znaczenie czy mogę brać pod uwagę 95-00r.

Goliaty2 04-04-2010 15:45

Odp: Wymiana silnika w galaxie-czy to możliwe
 
jeżeli masz osprzęt swój dobry to możesz wymienić na jakikolwiek AFN, może być z golfa, audi a4, passata itp.

ala 04-04-2010 15:53

Odp: Wymiana silnika w galaxie-czy to możliwe
 
Dzięki ale czy mógłbyś troszkę jaśniej z tym osprzętem bo ja kobieta jestem i nie wszystkie mechaniczne określenia są dla mnie jasne z góry dziękuję.

Goliaty2 04-04-2010 16:57

Odp: Wymiana silnika w galaxie-czy to możliwe
 
Osprzęt czyli: alternator, sprężarka klimy, pompa wspomagania wraz z elementami mocującymi, do tego kolektory ssący+ wydechowy z turbosprężarką, pompa wtryskowa. Czyli kupujesz praktycznie goły silnik (tzw. słupek) z wtryskami.
BTW: co zdecydowało o wymianie? Co jest zużyte/uszkodzone?

ala 04-04-2010 18:10

Odp: Wymiana silnika w galaxie-czy to możliwe
 
W sumie to problemy zaczely sie jakies 2 miesiace temu gdy silnik po dolaniu oleju wskoczyl na wysokie obroty pomimo wyjecia kluczyka ze stacyjki nadal pracowal ok.30 sekund(pisalam na ten temat w moim poscie- niby wlalam za duzo oleju i turbo zassalo) dopiero niedawno odwazylam sie uruchomic go ponownie z dobrym skutkiem, ze odpalil wyrzucsajac kleby dymu szaro-bialo-niebieski i nie mozna bylo wyciagnac wiecej niz1500 obrotow.Po podpieciu do Vag-a nie wykazalo zadnych bledow,wiec zcholowalismy go do warsztatu i mechanik stwierdzil ,ze nie warto naprawiac bo nie ma cisnienia gdzies tam w silniku i co sie tluklo no i dymil straszliwie-odradzal tez zakup nowego,gdyz za 2000euro mozna kupic juz w miare autko ale mam sentyment do mojego malenstwa.Co prawda mlode nie jest i na liczniku tez sporo kilosow ale coz .Dlatego chce dokladnie wiedziec co moge w niego wlozyc i z czego.

grzela33starachowice 04-04-2010 20:31

Odp: Wymiana silnika w galaxie-czy to możliwe
 
Cytat:

Napisał ala (Post 1405413)
W sumie to problemy zaczely sie jakies 2 miesiace temu gdy silnik po dolaniu oleju wskoczyl na wysokie obroty pomimo wyjecia kluczyka ze stacyjki nadal pracowal ok.30 sekund(pisalam na ten temat w moim poscie- niby wlalam za duzo oleju i turbo zassalo) dopiero niedawno odwazylam sie uruchomic go ponownie z dobrym skutkiem, ze odpalil wyrzucsajac kleby dymu szaro-bialo-niebieski i nie mozna bylo wyciagnac wiecej niz1500 obrotow.Po podpieciu do Vag-a nie wykazalo zadnych bledow,wiec zcholowalismy go do warsztatu i mechanik stwierdzil ,ze nie warto naprawiac bo nie ma cisnienia gdzies tam w silniku i co sie tluklo no i dymil straszliwie-odradzal tez zakup nowego,gdyz za 2000euro mozna kupic juz w miare autko ale mam sentyment do mojego malenstwa.Co prawda mlode nie jest i na liczniku tez sporo kilosow ale coz .Dlatego chce dokladnie wiedziec co moge w niego wlozyc i z czego.

Ja już 3 tyg mam nowe serduszko w moim Galaktycznym..i właśnie tylko silnik i turbine pożyczyłem od innego wszystko resztę mam orginalne...poszperaj troche znajdziesz ile to kosztowało w moim przypadku...ja tez czuje sentyment do tego auta i ma juz dożywociu u mnie...pozdr.aha silniczek wyjęty z Sharana

sworacz37 04-04-2010 21:50

Odp: Wymiana silnika w galaxie-czy to możliwe
 
Zawsze się zastanawiałem dla czego w naszych vanach nie ma 2.5 TDI. Czy dałoby się upchnąć takie coś .

DDiablo 04-04-2010 22:34

Odp: Wymiana silnika w galaxie-czy to możliwe
 
Pewnie masz na myśli r5 z transportera? Nie wejdzie za mało miejsca niestety :(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.