Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Mondeo MK3 i filtr DPF (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121453)

kowal2799 31-01-2011 12:13

Mondeo MK3 i filtr DPF
 
Witam. Zastanawiam się nad zmianą mijego MK1 na coś nowszego, np. MK3. Jednak wolał bym wersję bez filtra DPF. Proszę o info, w których wersjach silnika diesla i od którego roku montowano taki filtr. Ponadto jak można łatwo sprawdzić jego obecność w konkretnym samochodzie, czy to naprawde jest takie badziewie stwarzające same problemy i jaką normę euro spełnia mondeo TDCI???

jagrall 31-01-2011 13:46

Odp: Mondeo MK3 i filtr DPF
 
Były mkIII z DPF ale o ile się nie mylę to tylko w wersji 2,0 130 koni i to w końcówce 2006 i 2007 roku. DPF to wg mnie tylko większe koszty eksploatacji - uzupełnianie płynu i w końcu wymiana. Na szczęście da się już to badziewie usunąć, to jednak kosztuje ok 1500zł

rotor 31-01-2011 14:06

Odp: Mondeo MK3 i filtr DPF
 
Ja mam MK3 2.0 TDCI 130KM z DPFem. W Polsce nie było to popularne, za to w Niemczech i owszem - niższe opłaty (zielona etykieta i norma Euro IV).
Co do eksploatacji - żadnych problemów, tym bardziej, że to jest filtr tzw. suchy, czyli bez zbiorniczka na płyn (odpada więc uzupełnianie płynu).
Problemem może być tylko jazda miejska na krótkich odcinkach/w korkach - wtedy filtr automatycznie nie wypali się (i wypadałoby przegonić auto na dłuższym odcinku na wyższych obrotach). Ale to samo jest w autach innych marek.
Sprawdzić można np.po VINie - nawet nie trzeba auta widzieć (chyba, że ktoś wyciął).
Czy to badziewie? Ja nie mam żadnych problemów z tym. Do auta do jazdy tylko po mieście - nie od końca szczęśliwy wybór, ale goniąc od czasu do czasu auto - nie powinno byc problemu.
Fakt, jak napisał jagrall - zawsze można wyciąć.

kowal2799 03-02-2011 13:10

Odp: Mondeo MK3 i filtr DPF
 
a od którego roku montowano dpf-a?

jagrall 03-02-2011 15:27

Odp: Mondeo MK3 i filtr DPF
 
chyba od 2006

RobMondeo 16-04-2011 22:35

Odp: Mondeo MK3 i filtr DPF
 
Odświerze wątek.
Niedawno nabyłem mondeo 2.0 TDCI 115KM 2005. z VINu "Emisja - ETAP IV ograniczenia emisji" czy to znaczy że mam DPF ? :roll:

Deryll 17-04-2011 11:22

Otwórz maskę, przy podszybiu obok filtra paliwa na torxa przykręcony powinien być czujnik od dpfa (jeśli go masz). Odchodzą od niego dwie rurku plastikowe i bodajże kabel i idą przy ścianie grodziowej w dól do samego filtra.
Ewentualnie właź pod auto i obejrzyj układ wydechowy. Jeśli jest duża puszka na wydechu z dwoma rurkami wychodzącymi z niej i czujka przed puchą wkręcona w rurę to jesteś szczęśliwym posiadaczem DPFa.

Cytat:

Napisał jagrall (Post 1588955)
DPF to wg mnie tylko większe koszty eksploatacji - uzupełnianie płynu i w końcu wymiana.

Jaka wymiana płynu. Dopalał się na sucho, TDCI w mk3 to nie HDI gdzie był płyn katalityczny.

RobMondeo 18-04-2011 19:39

Odp: Mondeo MK3 i filtr DPF
 
Nie ma nic przy filtrze paliwa, idą dwie rurki stalowe ale w poziomie, klimatyzacja pewnie. W dół do wydechu nic nie schodzi, na rurze plecionka tylko (mała), wygląda bardziej jak strumienica niż katalizator, żadne rurki nie dochodzą :P Jeszcze na kanale pooglądam za jakiś czas, ale chyba raczej nie ma. Czyli Euro IV nie oznacza od razu DPFu ?

Siwy21b 28-03-2018 21:05

Odp: Mondeo MK3 i filtr DPF
 
Witam, kupiłem mondka mk III 2.0 TDCI z 2006 roku. Jakie sa objawy tego DPF i procedury wypalania. Czy swiecaca sie kontrolka (lampa oleju ze skrzyżowanymi kośćmi ) ma coś z tym DPF-em wspólnego

slawek-kali 28-03-2018 21:38

Odp: Mondeo MK3 i filtr DPF
 
ktora niby ?
Cytat:

Napisał Mariusz (Post 2293924)
Która to Cię trapi:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.