Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Pomoc w wymianie sprezyny amortyzatora-przod (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96296)

misiu200 31-03-2010 13:30

Prosba o pomoc w wymianie sprezyny amortyzatora-przod
 
Witam forumowiczow po dlugiej nie obecnoci
Mam do Was ogromna prosbe o pomoc. Otoz pekla mi prawa sprezyna chcialbym wiedziec co oprocz zprezyn trzeba jeszcze kupic i ew jak za to sie zabrac dodam ze troche z mechanika mam stycznosci- wiekszosc remontow mojego mondka wykonuje sam
Jesli ktos by mial jakies linki ew zdjecia jak pokolei wymienic sprezyne bede dozgonnie wdzieczny
Z gory dziekuje za pomoc.
P.S.
Sprezyny zostaly zamowione 2 sz.(lewa,prawa)

dyda6joe 31-03-2010 16:23

Odp: Pomoc w wymianie sprezyny amortyzatora-przod
 
rozumiem że amortyzatory zostawiasz. no to warto drobne niedrogie części typu poduszka amortyzatora, łożysko oporowe amortyzatora, odbojniki, osłony sprawdzić w jakim stanie i ewentualnie dokupić. no i jest jednak sprawa. mocowanie amortyzatora w zwrotnicy jest rozwiązane, że dół amortyzatora wchodzi w taką obręcz zwrotnicy, którą ściska się śrubą wkręcaną w tą właśnie obręcz. z własnego doświadczenia wiem, i z innych wątków, że gdyby nie ta śruba to wymiana trwałaby 2h i tyle. tymczasem śruba skorodowana, zespolona z gwintem obręczy, albo się ukręci, albo zerwie gwint. wtedy dłuugie wiercenie i kwestia zastąpienia tej śruby jakąś inną, wraz z nakrętką. przygotuj wiertło, wiertarę, no i śrubę, jakąś dobrą. ja tak miałem z obu stron, zastąpiłem śrubą na imbus, twardości bodajże 13.8

misiu200 31-03-2010 18:28

Odp: Pomoc w wymianie sprezyny amortyzatora-przod
 
a drodzy koledzy czym albo jak najlepiej scisnac sprezyny? Czytamlem na innych postach ze sciskami a czym jeszce mozna albo w jaki sposob?

kamil2102 31-03-2010 18:36

Odp: Pomoc w wymianie sprezyny amortyzatora-przod
 
witam
kolego dyda6joe a nie lepiej wyciagnac z cala piasta tarcza itd. ja tak zrobilem i wszystko ok wyszlo -ogolnie kila srubek wiecej do odkrecenia i nie musimy sie martwic ze cos urwiemy- tu jedynie uczule trzeba uwazac na to aby nie uszkodzic koncowki drazka przy wybijaniu.
A no i najwazniejsza sprawa potrzebne sciagacze sprezyn - widzialem na allegro kosztuja chyba kolo 100zl - ja osobiscie wykorzysalem wygiety plaskownik i pret gwintowany, ta zeby bylo taniej:) poskutkowalo.
Pozdrawiam i zycze owocnej wymiany:)

uro2 31-03-2010 19:18

Odp: Pomoc w wymianie sprezyny amortyzatora-przod
 
Jeżeli chcesz robić sam to albo kup albo pożycz porządny ściągacz do sprężyn(w żadnym wypadku ściski).Sprężynę ściska się tylko tyle ile potrzeba żeby złożyć kolumnę.Kiepski ściągacz grozi wypadkiem.

dyda6joe 31-03-2010 21:41

Odp: Pomoc w wymianie sprezyny amortyzatora-przod
 
no niby tak. ale za to jak śruba okaże się cała i ładnie pójdzie to o połowę mniej roboty. źle zacząłem. mogłem napisać - napsikaj wd40 albo oblej płynem hamulcowym i bądź ostrożny to bez wybebeszania albo ewentualnego rozwiercania wymienisz sprawnie sprężyny. co do ściskania sprężyn to ja z chrzestnym użyliśmy ścisków. mieliśmy za krótkie więc ściskaliśmy po kawałku a ściśnięty kawałek zabezpieczaliśmy łańcuchem. nie polecam bo niebezpieczne. to straszne naprężenie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.