Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173322)

rafal8967 29-01-2013 22:16

Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"
 
Ja mialem ten sam problem w moim mondeo 2.0 duratec HE wymienilem aku ,przekaznik , a okazalo sie ze kluczykm nie dzialal prawidlowo tracil aktywnosc co powodowalo nie zapalanie samochodu

dodde 31-01-2013 15:59

Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"
 
Cytat:

Napisał dodde (Post 1948465)
Witam.

Sprawa się rozwiązała. Problemem był komputer. Jakiś błąd . Przeinstalowali mi całe oprogramowanie i działa wszystko bez zarzutu. Kosztami nie będę się chwalił, bo co niektórych by przyprawiło o palpitacje serca. No ale usługi w kraju , w którym żyję są bardzo drogie. Godzina w serwisie Forda kosztuje 460 zł!!!

jednak moja radość nie trwała długo. Dziś znowu ten sam problem, znowu nie odpala i znowu w serwisie.

Czy możliwe , że kluczyk gubi kody do softu w samochodzie ?

dodde 31-01-2013 20:33

Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"
 
Cytat:

Napisał rafal8967 (Post 1948766)
Ja mialem ten sam problem w moim mondeo 2.0 duratec HE wymienilem aku ,przekaznik , a okazalo sie ze kluczykm nie dzialal prawidlowo tracil aktywnosc co powodowalo nie zapalanie samochodu

Jak naprawiłeś kluczyk ?
Właśnie myślę, że to ten sam problem. Bo nie może być, żeby auto raz zapalało a raz w ogóle.

dodde 03-02-2013 20:01

Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"
 
Auto po ponownym wylądowaniu w serwisie już działa sprawnie. Powiedzieli mi ,że wymienili jakiś przewód ,który powodował ta usterkę (auto nie odpalało). Także prawdopodobnie w pierwszym przypadku , kiedy przeinstalowali mi kompa , zrobili to niepotrzebnie , a ja za to musiałem zapłacić. W ramach gwarancji już, zmienili mi jakiś kabelek no i ford działa.
Na pytanie o kluczyk , powiedzieli , że to nie był problem z kluczykiem :)

lll 29-06-2013 20:14

Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"
 
Mam chyba podobny problem do tego ktory dotknąl kilku Forumowiczów. Po przejechaniu 1600 km (Anglia) czteroletnim autem (Mondeo 2.0 Duratec 145 KM) i po pozostawieniu przez 5 dni na alarmie, nie byłem w stanie otworzyc samochodu kluczykiem- akumulator był totalnie rozladowany. Przyjechało assistance I tez nie odpaliło samochodu. Wyladowalem teraz w jakims autoryzowanym warsztacie forda I czekam na diagnostyke w poniedzialek
Pozdrawiam - troche zdenerwowany lll
Mam nadzieje, ze to tylko stary akumulator- chociaz nigdy nie mialem takiego sygnału, a na ostatnim przegladzie powiedzieli ze accu w porzadku.
Czy alarm fabryczny mogl zrobic takie kuku?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.