Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149589)

leszekg 04-01-2015 19:43

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Wieku aku nie znam, nie zmieniałem od zakupu samochodu 1,5 roku temu. Warunki pracy raczej trudne - diesel + krótkie odcinki + 80A poboru prądu przez dwa wzmacniacze. Jutro poszukam Varta Silver Dynamic F18 na przeszczep. Odezwę się czy pomogło.

chwileulotne85 04-01-2015 20:11

Mam przeczucia, że to jednak wina słabej izolacji wiązki

Wysłane z mojego ZP980 przy użyciu Tapatalka

leszekg 08-01-2015 18:47

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Od trzech dni siedzi nowy Bosch S5 SILVER PLUS 85Ah 800A. Od tego czasu zero komunikatów z immo na c+ oraz błędów w modułach. Tak się rozpędziłem, że przy okazji zmieniłem linkę maski która na nabierała mocy od ubiegłej zimy :)

Bump: Dodam, że siedział fabryczny aku z 2008r.

lechuszek 09-01-2015 07:47

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Ja bylem na kompie i tez stwierdzono ze aku za slabe bo wywalilo kilka bledow z brakiem napiecia, podejzewam ze na mrozie aku byl juz na wykonczeniu i przy rozruchu wiekszosc napiecia szło na rozruch po czym wywalalo blad z immobilizerem

leszekg 20-01-2015 21:33

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Potwierdzam,u mnie problemem był akumulator który pozornie kręcił bez większych zarzutów, nawet przy -15. Dwa tygodnie z nowym aku - zero komunikatów na c+, zero błędów z modułów.

qrczakos 25-01-2018 23:14

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Odgrzeję kotleta, dziś również zapalił mi się komunikat imobilizer aktywny i nie mogę odpalic auta. Wchodzę do auta, jest przebieg, naciskam power bez sprzęgła jest przebieg, wciskam sprzęgło i power i kreski i kontrolki abs esp i nie mogę odpalić auta. Sypie błędami, w tym o braku komunikacji z abs. Akumulator odłączałem to po 10 minutowej przerwie zaczął kręcić na sekundę i przestał i znowu kreski, po następnych próbach niestety nawet nie kręci. Aku napewno dobry bo ma 3 miesiące. Co próbować sprawdzać?

M-S POWER 26-01-2018 05:55

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
obstawiam przegnitą wiązka w lewym nadkolu od PCMa
Cytat:

Napisał qrczakos (Post 2923025)
Odgrzeję kotleta, dziś również zapalił mi się komunikat imobilizer aktywny i nie mogę odpalic auta. Wchodzę do auta, jest przebieg, naciskam power bez sprzęgła jest przebieg, wciskam sprzęgło i power i kreski i kontrolki abs esp i nie mogę odpalić auta. Sypie błędami, w tym o braku komunikacji z abs. Akumulator odłączałem to po 10 minutowej przerwie zaczął kręcić na sekundę i przestał i znowu kreski, po następnych próbach niestety nawet nie kręci. Aku napewno dobry bo ma 3 miesiące. Co próbować sprawdzać?


qrczakos 26-01-2018 08:04

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Trzeba cala wiazke wytargac czy zwykle klekaja tuz przy pcm?

totek2 26-01-2018 08:27

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Najpierw sprawdź czy to wiązka, wystarczy ją "przedzwonić".
Ja do tej pory miałem przypadki że padało w okolicy PCM bo tam największe narażenie na wodę itd.

Sebol() 01-06-2018 15:25

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Sprawdźcie panowie kostki na 2 przewodach bialym i niebiesko-bialym.
Miałem to samo ale mechanik sprawdził połączenia wszystkich kostek użył styku w sprayu i nie mam tego problemu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.