Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Nie dmucha z górnych nawiewów - dlaczego? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=102012)

jagody5 04-06-2010 00:22

Nie dmucha z górnych nawiewów - dlaczego?
 
witam panów jestem tu nowa i przepraszam ze pisze o Sharanie lecz na forum
poświeconym temu samochodowi nie otrzymałam odpowiedzi a że podobny on
do Forda Galaxy to liczę na pomoc chodzi mianowicie o to że mam klimatyzacje 2 strefową
i nie wiem czemu nie dmucha powietrze z górnych nawiewów tych pod sufitem
dmuchawa z tylu z boku pracuje i słychać szum powietrza a z górnych nic nie dmucha
czemu bardzo proszę was o pomoc pozdrawiam serdecznie
Jagoda

jagody5 04-06-2010 22:41

Odp: nie dmucha z górnych nawiewów - dlaczego?
 
i nikt nic nie wie szkoda liczyłam ze tu znajde pomoc coz

marwyk 05-06-2010 06:09

Odp: nie dmucha z górnych nawiewów - dlaczego?
 
Trzeba podać takie szczegóły jak czy masz klimatronik czy zwykłą klime (ale raczej to pierwsze). Jeśli klimatronik to trzeba podłączyć pod kompa bo mógł paść czujnik albo klapa

dwoje19 05-06-2010 07:31

Odp: nie dmucha z górnych nawiewów - dlaczego?
 
Cytat:

Napisał jagody5 (Post 1449384)
dmuchawa z tylu z boku pracuje i słychać szum powietrza a z górnych nic nie dmucha

A wiesz, że górne nawiewy załączają się dopiero przy 19*C i mniej?. Jak będzie 20 lub więcej to nie będzie wiało przez nie.

marwyk 05-06-2010 07:52

Odp: nie dmucha z górnych nawiewów - dlaczego?
 
Oczywiście mówimy o ustawieniu na klimatroniku a nie o temperaturze zewnętrznej dla ścisłości

jagody5 05-06-2010 08:27

Odp: nie dmucha z górnych nawiewów - dlaczego?
 
tak mam klimatronik oczywiście na wyświetlaczu mam temp.ustawiona na 18 stopni
i z przednich nawiewów dmucha bardzo zimne powietrze a z 5 tylnych nawiewów
wcale nie ma nawiewu wiem że przy 20 załączy sie ogrzewanie w podłodze z tylu
ale mi chodzi o górne nawiewy podłączenie nic nie dało gdyż nie wykazało żadnych
błędów tak mówił diagnosta a nawiewu nie ma
liczę na pomoc
pozdrawiam
Jagoda

devaluator 05-06-2010 11:25

Odp: nie dmucha z górnych nawiewów - dlaczego?
 
To ja może wyjaśnię. Mam 2 strefy i opiszę jak to u mnie działa. Nawiew u góry działa zawsze gdy mam ustawione AUTO lub po prostu mam włączoną klimatyzację. Na ECON nie działa kompresor i wtedy z tyłu działa nawiew dolny. Zakres temperatur nie robi jakiejś szczególnej różnicy. Wychodzi na to, że z tyłu jest klapa, która po załączeniu klimy puszcza na górę. Trochę w tym logiki jest. Klima to zimne p[owietrze - opada, bez klimy, zakładając zimę, ciepłe powietrze idzie z dołu do góry.

jagody5 05-06-2010 21:42

Odp: nie dmucha z górnych nawiewów - dlaczego?
 
cóz i nadal nikt mi tego sensownie nie wyjasnił
i nadal nie wiem co to może być
a czy na pewno jest z tyłu jakaś klapa
prosze o sensowna pomoc

Stefano 05-06-2010 23:25

Odp: nie dmucha z górnych nawiewów - dlaczego?
 
Sensownie wyjasniamy ci jak wyzej koledzy, a ja pisałem ci juz w mailu, więc wkleję go tutaj:

"Witaj, z nawiewów z posufitki na tylne fotele leci powietrze tylko zimne czyli wtedy kiedy właczoną masz klimę. Jeśli klimatyzacja jest niesprawna to nic tam nie dmucha. W zimie nmatomiast ciepłe powietrze leci na tył tylko z lewego tylnego nadkola. Czy z przodu jest chłodne jak włączasz klimę, tzn. klima jest włączoina kiedy na panelu klimatronika nie ma napisu ECON.
Sprawdź też czy są pootwierane te górne nawiewy bo jest tam ręczna blokoda.
Temat ten był wielokrotnie opisywany na naszym forum , dlatego twój został zamkniety.
Pozdrowienia, Stefano."

Dodam; trzeba sprawdzić jeszcze przy tylnym parowniku, czy działa silniczek klapy.

Tyle, wiecej napiasć sie nie bardzo da, resztę niestety trzeba zobaczyć i pomacać, musisz wiec chyba wybrac sie z tym do doktora, czyt, warsztatu.

Pozdr.

jagody5 06-06-2010 12:10

Odp: nie dmucha z górnych nawiewów - dlaczego?
 
nie sterty ale sorry bardzo bezsensownie tłumaczycie
to tak jak ja kobieta 26 letnia bym tłumaczyła wam jak zrobić zupę
np. wrzucamy ziemiaki marchew mięso i inne produkty nie tłumacząc ze ziemiaki trzeba obrać i marchew
mięso wypłukać tak tłumaczycie np. gdzie z tylu sa te klapy od klimatyzacji nie piszecie gdzie ten parownik z tylu
pisałam klimatyzacja działa gdyż z przodu wieje po załączeniu klimatyzacji zimne powietrze a wy nadal swoje
czy działa przecież tak tylko z sufitu nic nie wieje z boku jak ustawie 26 stopni to grzeje czyli działa
problem pisze powtórnie ze nie dmucha z nawiewu w suficie cudowna rada do mechanika
a myślicie ze jak juz kobieta to nic nie umie zrobić sama tylko potrzebuje konkretnych wskazówek
gdzie szukać problemu czyli wytłumaczenia wiem ze byście wytłumaczyli konkretnie ale za pieniądze chyba
cóż kobiety zawsze sie lekceważy
miłego dnia życzę


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.