Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Kable pod podwoziem? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=340050)

Donovan2010 27-03-2024 12:20

Kable pod podwoziem?
 
1 załącznik(i)
Kłaniam się!
Dostrzegłem ostatnio ciągnące się po ziemi pod podwoziem kable. Mniej więcej w połowie długości autka. Nie byłem w stanie połączyć tych wtyczek ze sobą (4-pinowe wtyczki).
Zamotałem zatem na razie, aby się po ziemi nie ciągnęły... Wszystko działa normalnie, ale co to takiego może być w ogóle??
Z góry dziękuję za pomoc :)

futrzaken 27-03-2024 12:41

Odp: Kable pod podwoziem? (focus mk1)
 
Sonda lambda.

tomao 27-03-2024 12:45

Odp: Kable pod podwoziem? (focus mk1)
 
Taka wtyczka?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jeśli tak, to druga sonda lambda (za katalizatorem).

Donovan2010 27-03-2024 13:07

Odp: Kable pod podwoziem? (focus mk1)
 
Dzięki piękne!!

Tak, wydaje mi się, że to taka wtyczka (a druga jakby bardziej prostokątna). Nie mogę ich spasować obecnie, bo chyba obudowy uległy uszkodzeniu. Kluczowe pytanie: Mogę z rozłączonym pojeździć trochę czy za duże ryzyko??

Pozdrawiam :)

damianisko5 28-03-2024 07:34

Odp: Kable pod podwoziem?
 
2 załącznik(i)
Ciekawe, a check się nie świeci (przyznaj się) a jeśli podłączysz kompa to pokazuje jakieś błędy związane z sondą/z sondami?
Zobacz czy masz w ogóle wkręconą sondę za katem, kable instalacji do niej wychodzą z podłogi.
Foto jak jest u mnie.

Wśród kabli sonda przed katem /polift z 2004/ i na 2 fotce drugiej sondy za katem okablowanie osłonięte blachą.

Marek-B 28-03-2024 08:39

Odp: Kable pod podwoziem?
 
Świeci się na 100 %. :)

Donovan2010 29-03-2024 08:05

Odp: Kable pod podwoziem?
 
:) po zdjęciu i ponownym założeniu klem z aku, na jakiś czas 'check engine' gasło, ale po jakimś czasie zapalało się znowu i świeci cały czas :) Ogólnie wczoraj przejechałem 660km i generalnie nie czułem żadnej różnicy, a nawet spaliłem mniej niż zwykle na tej trasie (choć warunki były po prostu dobre).
Kompa nie podłączałem.
Ale już wiem, że to na pewno rozłączone kable. Kupiłem już używaną sondę, chociaż zależy mi tylko na wtyczkach, bo mam uszkodzone i zrobię w weekend.
Dziękuję za pomoc wszystkim!! :)

damianisko5 01-04-2024 08:51

Odp: Kable pod podwoziem?
 
Daj znać czy wszystko działa.

Donovan2010 09-04-2024 14:09

Odp: Kable pod podwoziem?
 
Po wymianie wtyczek wszystko działa! Jeszcze raz dziękuję za pomoc wszystkim :) :one:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.