Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] 1.8 TDCi palace sie swiece zarowe podczas jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113665)

michallewanski 31-10-2010 17:08

1.8 TDCi palace sie swiece zarowe podczas jazdy
 
wymienilem swiece zarowe, filtr paliwa . podczs jazdy zapala sie kontrolka swiec zarowych i auto traci na mocy lub gasnie. dzieje sie to najczesciej podczas wyprzedzania. przy jezdzie do 100km/h tego nie ma. po podlaczeniu do kompa wyskoczyl blad niedomaganie pompy paliwa ale ten komunikat pojawil sie tylko raz. nie potwierdzil sie wiecej. prosze o pomoc bo zostaje mi tylko serwis a wiadomo jak cenowo. pozdrawiam8)

michallewanski 01-11-2010 10:35

Odp: palace sie swiece zarowe podczas jazdy
 
prosze o jakas pomoc poniewaz rano bardzo ciezko odpala i przez jakis czas kuleje az sie nie rozgrzeje. a palaca swieca zarowa powtarza sie notorycznie. cos widze ze chyba bedzie mnie czekal serwis forda w toruniu. za pomoc z gory dzieki

pit76 01-11-2010 10:41

Odp: palace sie swiece zarowe podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał michallewanski (Post 1532923)
prosze o jakas pomoc poniewaz rano bardzo ciezko odpala i przez jakis czas kuleje az sie nie rozgrzeje. a palaca swieca zarowa powtarza sie notorycznie. cos widze ze chyba bedzie mnie czekal serwis forda w toruniu. za pomoc z gory dzieki

układ paliwowy do sprawdzenia,korekcja wtryskiwaczy,cisnienie na pompie itp
filtr paliwa wymieniony???

dario200 01-11-2010 10:43

Odp: palace sie swiece zarowe podczas jazdy
 
Dokładnie, sprawdź ciśnienie na listwie wtryskowej.

michallewanski 01-11-2010 15:35

Odp: palace sie swiece zarowe podczas jazdy
 
filtr paliwa wymieniony

cupe sport 01-11-2010 17:38

Odp: palace sie swiece zarowe podczas jazdy
 
przypuszczam że się zapowietrza układ paliwowy, dokładnie sprawdż przewody ssące ja zmieniłem na zwykłe i zacisnąłem na opasce bo te orginalne na oringi są do kitu. też mi odpalał po dłuższym kręceniu .i poszedł mi sterownik pompy bo pompa nie może chodzić na sucho. paliwo chłodzi sterownik pompy wtryskowej. zgasł mi w czasie jazdy.

pit76 01-11-2010 18:11

Odp: palace sie swiece zarowe podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał cupe sport (Post 1533122)
i poszedł mi sterownik pompy bo pompa nie może chodzić na sucho. paliwo chłodzi sterownik pompy wtryskowej. zgasł mi w czasie jazdy.

kolega ma problem z tdci,to coś innego,zapowitrzanie to też jakiś pomysł,

michallewanski 01-11-2010 19:58

Odp: palace sie swiece zarowe podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał cupe sport (Post 1533122)
przypuszczam że się zapowietrza układ paliwowy, dokładnie sprawdż przewody ssące ja zmieniłem na zwykłe i zacisnąłem na opasce bo te orginalne na oringi są do kitu. też mi odpalał po dłuższym kręceniu .i poszedł mi sterownik pompy bo pompa nie może chodzić na sucho. paliwo chłodzi sterownik pompy wtryskowej. zgasł mi w czasie jazdy.

a zapalala sie tobie kontrolka od swiec przy wiekszych predkosciach. moze to byc sposob. cos przypuszczam ze podczas wymiany filtra paliwa wypadla mi jedna uszczelka z tych zatrzaskow ktore sie zapina na koncach filtra. byla przerwana ale umiescilem ja w tym samym miejscu co byla. moze to byc przycyna mojego problemu?

pit76 01-11-2010 20:27

Odp: palace sie swiece zarowe podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał michallewanski (Post 1533221)
wypadla mi jedna uszczelka z tych zatrzaskow ktore sie zapina na koncach filtra. byla przerwana ale umiescilem ja w tym samym miejscu co byla. moze to byc przycyna mojego problemu?

na zsilaniu?załóż przezroczysty wąż i zobaczysz czy paliwo sie nie cofa,tdci ma chyba pompę w baku więc jak włączysz zapłon to pompa poda paliwo,
bez kompa sie nie obejdzie!!!!!!!!!!

michallewanski 01-11-2010 21:30

Odp: palace sie swiece zarowe podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał pit76 (Post 1533243)
na zsilaniu?załóż przezroczysty wąż i zobaczysz czy paliwo sie nie cofa,tdci ma chyba pompę w baku więc jak włączysz zapłon to pompa poda paliwo,
bez kompa sie nie obejdzie!!!!!!!!!!

byl to przewod pierwszy od prawej strony to chyba na zasilaniu. u mnie w miescie nikt nie ma dobrego kompa na forda wiec i tak musze jechac do ASO zeby mi dokladnie wszystko sprawdzili


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.