Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Nie działają przednie wycieraczki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306470)

waldek89 20-02-2020 13:23

Nie działają przednie wycieraczki
 
Padły całkowicie przednie wycieraczki w focusie, nie wykazują żadnego ruchu, nie słychać nawet aby coś pracowało w okolicy podszybia.

Był sprawdzany przekaźnik i niby prąd jest, ogólnie to mechanik sprawdzał wszystkie bezpieczniki w skrzynce obok akumulatora, kolejna dziwna sprawa to, jak odłączył biały przewód który idzie chyba razem z przewodem od akumulatora, to po ruszeniu manetką od wycieraczek, było słuchać dźwięk tak jakby coś chciało działać.

Mechanik podpiął kompa i niby był jakiś błąd : brak komunikacji z wycieraczkami ? ....

Kolejne dziwne zachowanie zauważyłem w tylnej wycieraczce, przy wrzuceniu wstecznego, tylna wycieraczka nagle zaczęła pracować, co ciekawe jak ruszyłem manetką przednich piór, to tylna wycieraczka zmieniała prędkość i częstotliwość pracy.

Wspomnę jeszcze że, dzień wcześniej u tego mechanika było wymieniane sprzęgło - razem z pompą.
Moje pytanie brzmi czy mogli coś odłączyć a potem źle to podpięli ? Co może być powodem awarii ? sprawdzić bezpieczniki które są w w środku w samochodzie ?
Focus III po face liftingu. 2016 hatchback.
Dziękuję za pomoc.

clubGRANT 20-02-2020 16:02

Odp: Nie działają przednie wycieraczki
 
Skoro wcześniej działało prawidłowo, a po wizycie u mechanika nie to tylko ten mechanik wie do robił krok po kroku i niech poprawia.
Ogólnie nie spotkałem w mk3 problemu aż tak wysokiej rangi, choć u mnie kombi 2016 raz na xx cykli wracając potrafią się zatrzymać ok. 20 cm i tak z tym żyje odkąd skończyła się gwarancja, a nieudacznicy z ASO powiedzieli "błędu w kompie nie ma, niech pan zrobi foto lub film, wyślemy do centrali i niech się oni martwią".

waldek89 21-02-2020 08:42

Odp: Nie działają przednie wycieraczki
 
z tym zatrzymywanie się wycieraczek na powrocie to rzeczywiście prawda, przed tym jak całkowicie zdechłych zauważyłem ten problem, wymieniłem nawet silniczki na nowe i dalej to samo.
teraz niestety nie chodzą na dobre, ale nie łącze tego ze sobą.

Dziś sprawdzę elektrykę i moduł GEM może tam coś jest nie tak.

Piotrradlinski 19-02-2023 18:13

Odp: Nie działają przednie wycieraczki
 
Witam czy udało się zdiagnozować problem? Pytam bo mam dokładnie ten sam problem z wycieraczkami przednimi w focusie mk3 2016r.

Rafał A.(antek) 15-03-2024 09:24

Odp: Nie działają przednie wycieraczki
 
Jeśli ktoś ma błędy jak poniżej, i problemy z wycieraczkami, niech napisze może coś podpowiem.

B129A - LIN D
B1131 - Moduł silnika wycieraczek

Wycieraczki przednie nie działają lub działaja losowo, lub działaja cały czas.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.