Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2020- ] podłączenie rejestratora - kamery (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338173)

Abcdef1234567 08-02-2023 07:51

Montaż kamery/rejestratora samochodowego
 
Cześć, chciałem poprosić o pomoc w montażu rejestratora samochodowego składającego się z kamery przedniej i tylnej.

1. Chciałem poprowadzić przewód zasilania kamery na szybą, przez słupek A do skrzynki z bezpiecznikami. Tutaj chciałem spytać o metodę ściągnięcia osłony słupka A, żeby go nie uszkodzić. Czy trzeba go pociągnąć do sobie żeby wypiął się z zaczepów, czy może trzeba gdzie jakieś śrubki odkręcić czy na coś uważać?
2. Poprowadzenie przewodu pomiędzy kamera przednią-tylną. Chciałem poprowadzić nad podsufitką, tak aby wychodziło wszystko przez gumowa osłonę na kable pomiędzy podsufitką, a górą klapy bagażnika. W tej osłonie zauważyłem ze prowadzone są przewodowy zasilające ogrzewanie tylnej szyby. Chciałbym wiedzieć jak bezpiecznie rozebrać podsufitka i plastiki z górnej części klapy bagażnika ( 1 prostokątny element)

kuba1961 14-02-2023 08:00

Odp: Montaż kamery/rejestratora samochodowego
 
Kabel przeprowadziłem pod czarną uszczelką - nie rozbierałem osłony słupka.

kuba1961 26-11-2023 18:05

podłączenie rejestratora - kamery
 
Ktoś już wynalazł miejsce do podpięcie się z rejestratorem wewnątrz kabiny ? Rozdzielnicę z bezpiecznikami przed pasażerem sprawdziłem już dawno - nic nie znalazłem. Napięcie powinno się pojawić po zapłonie - przygotowaniu do ruchu.

Sisiek 26-11-2023 18:28

Odp: Kuga FHEV - podłączenie rejestratora
 
Ja mam rejestratory podpięte standardowo pod gniazda zapalniczkowe 12v. Wadą jest, że napięcie pojawia się "wcześniej" bo w trybie ACC czyli "odpalenie" bez pedała hamulca a znika bodajże pół godziny po wyłączeniu auta.

kuba1961 26-11-2023 18:30

Odp: Kuga FHEV - podłączenie rejestratora
 
Zasilacz wkładasz do gniazda zapalniczki ? Czy podpinasz się od spodu do gniazda ?

Sisiek 26-11-2023 18:41

Odp: Kuga FHEV - podłączenie rejestratora
 
Dokładnie rzecz biorąc to z przodu mam rozdzielacz na 3 gniazdka, (bardzo fajnie się tam mieści we wnęce nad zespołem gniazda 12V/USB) bo potrzebuję jeszcze jedno urządzenie wpięte i do tego rozdzielacza mam wpiętą wtyczkę rejestratora. Z tyłu zaś mam podpięty zasilacz bezpośrednio do gniazdka w bagażniku.

kuba1961 26-11-2023 18:51

Odp: Kuga FHEV - podłączenie rejestratora
 
Żadnych przewodów na zewnątrz jak dla mnie to podstawa.

Rolo28 26-11-2023 19:30

Odp: Kuga FHEV - podłączenie rejestratora
 
Tu jest fajne rozwiązanie ale trochę drogie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mskgs 26-11-2023 19:51

Odp: Kuga FHEV - podłączenie rejestratora
 
Faktycznie, 1600 zł to majątek dla kogoś, kto wydał ~150-200k na samochód :D

kuba1961 26-11-2023 20:35

Odp: Kuga FHEV - podłączenie rejestratora
 
Najpierw trzeba dowiedzieć się czy jest funkcjonalna. Co dostaje się za 1600 zł. Znając apki Forda to to może być niezła kicha.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.