Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] W sprawie zalanego oleju Castrol w aucie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=92013)

axelall 17-02-2010 17:14

W sprawie zalanego oleju Castrol w aucie.
 
Witam serdecznie. Byłem na wymianie oleju dzisiaj w moim Mondeo TDDI z 2001r. I sprawa jest następująca, jako, że jestem dość słabo zorientowany zdałem się na sugestie sprzedawcy, który wydawał się kompetentny. "Zalałem" olej Castrol Magnatec 5W40, z tym że na oleju nie ma napisu Diesel - nie ma też żadnej adnotacji, że jest to olej do silników benzynowych (zauważyłem na allegro, że oleje do silników wysokoprężnych castrola sygnują dodatkowo napisem Diesel na opakowaniu ). Czy olej, który zalałem jest to olej przeznaczony do silników benzynowych, czy też nie ma specjalnej różnicy? Czy w związku z tym można spodziewać się, nazwijmy to jakiś efektów ubocznych, czy powinienem niezwłocznie zrobić "płukankę" ? Dzięki z góry za odpowiedź i pozdrawiam.

Karlito 17-02-2010 18:23

Odp: W sprawie zalanego oleju Castrol w aucie.
 
Jezeli to jest syntetyk nie masz co panikowac, trzeba by tylko porównac jego własciwosci z ford Formula F lub podobnymi.
Nominalnie do mondeo wchodzi 5W-30 ale inne tez wiele osob leje i sa zadowoleni, nie na kazdym oleju masz napis diesel te oleje czasami sie roznia od "benzynowych" ale tylko dodatkami, np lepiej rozpuszczaja nagary itp.

heko 17-02-2010 18:50

Odp: W sprawie zalanego oleju Castrol w aucie.
 
...spoko...to półsyntetyk...a jego parametry są wystarczająco wysokie do Twojego autka:one:

hoohones 17-02-2010 18:53

Odp: W sprawie zalanego oleju Castrol w aucie.
 
ja leje taki olej od 3 lat i żadnych problemów.

axelall 17-02-2010 20:15

Odp: W sprawie zalanego oleju Castrol w aucie.
 
Dzięki koledzy za informację bo się trochę zestresowałem, że ktoś wykorzystał moją znikomą wiedzę na temat spraw serwisowych. A tak w gwoli ścisłości, skoro ten olej jest spoko do Diesla to czy ten sam Castrol z napisem Diesel jest lepszy ? Czy to bardziej to silników TDCI ?

MINIO_STW 17-02-2010 20:26

Odp: W sprawie zalanego oleju Castrol w aucie.
 
5w40 to polsyntetyk?????? Takie oznaczenia zawsze mialy pelne syntetyki.
A co do napisow typu diesel na opakowaniu to w duzej mierze chwyt marketingowy

jackoba1 17-02-2010 20:37

Odp: W sprawie zalanego oleju Castrol w aucie.
 
Cytat:

Napisał MINIO_STW (Post 1365598)
5w40 to polsyntetyk??????

te parametry nie wskazują na to czy to jest syntetyk czy pół syntetyk

MINIO_STW 17-02-2010 20:47

Odp: W sprawie zalanego oleju Castrol w aucie.
 
Hmmm no fakt ze olej okresla wiele parametrow do ktorych opisow nalezalo by zrobic dobra sciage ale ogolnie okresla sie oleje na bazie mineralny, polsyntetyk i syntetyk wg klasy lepkosci.
Mineralne to zazwyczaj 15w polsyntetyk 10w i pelny syntetyk 0 lub 5w.
I wg tego podzialu powiedzilbym ze 5w40 zalany przez axelall'a to pelnysyntetyk, gdzie przy dizelku z tego roku (i pewnie przebiegu ponad 200) osobiscie zalalbym 10w, przynajmniej taki mam u siebie.

pawulons 17-02-2010 20:47

Odp: W sprawie zalanego oleju Castrol w aucie.
 
Olejów Castrol 5W/40 jest bardzo wiele rodzajów. Najważniejsze by miał oznaczenie API: np CF gdzie C to olej do diesla a F to oznaczenie klasy jakościowej oleju. Jeśli na opakowaniu jest tylko oznaczenie np SJ to olej tylko do benzyny gdzie analogicznie S to benzyna J - klasa jakościowa. Obecnie oleje są przystosowane i do diesla i benzyny, są jednak oleje specjalnie dedykowane np dla diesla lub benzyny. Wtedy jeśli np jest on do diesla to jest napis na opakowaniu DIESEL a norma CF jest przed normą SJ i odwrotnie.

jewro 17-02-2010 22:24

Odp: W sprawie zalanego oleju Castrol w aucie.
 
Witam do tego rocznika i silnika tddi powinienes lac 5w30 lepiej smaruje wtryski 5w40 jest do silnikow turbodoładowanych commonrail na pompowtryskach ale biedy nie bedzie:-)))


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.