Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Gniazdo 230V w tunelu środkowym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=153456)

NiebieskiGroszek 15-03-2012 10:35

Gniazdo 230V w tunelu środkowym
 
Witam.

Podczas przeglądania różnych zdjęć tunelu środkowego natknąłem się na coś takiego:
http://www.autogaleria.pl/fotografie...dx_2009_09.jpg
(dolne prawe zdjęcie).

Czy takie gniazdko i zapewne przetwornicę z 12V na 230V można dołożyć do istniejącego tunelu środkowego (kwestia dostępności, cen)? Czy ktoś z Forumowiczów wprowadzał takiego "moda"?

Pozdrawiam
Damian

marcociarz 15-03-2012 17:56

Odp: Gniazdo 230V w tunelu środkowym
 
5 załącznik(i)
Można. Oryginalnie inwerter 12V/230V 150W znajduje się wewnątrz podłokietnika tuż za gniazdkiem. Prawdopodobnie zmieści się i nieoryginalny, pod warunkiem rozsądnych rozmiarów i mocy. Można też zamontować dużo mocniejszy (no i większy) np. pod fotelem pasażera.
Mam u siebie taki inwerter. Na pewno czasami może się przydać, w nieoczekiwanej sytuacji. Ja tylko sprawdziłem czy działa.

marcociarz 15-03-2012 18:12

Odp: Gniazdo 230V w tunelu środkowym
 
2 załącznik(i)
I jeszcze dwie ilustracje.

NiebieskiGroszek 15-03-2012 22:19

Odp: Gniazdo 230V w tunelu środkowym
 
Wow!
dzięki za informację. Niesamowite są te rysunki 3D, czy to z jakiegoś programu serwisowego? Jak z kosztami i co najważniejsze czy mając podłokietnik bez dziury na gniazdko, można go przerobić czy trzeba zakupić dedykowany?

Damian

wrzoch 17-03-2012 19:35

Odp: Gniazdo 230V w tunelu środkowym
 
A nie lepiej kupić inwerter podłączany do gniazda zapalniczki?
Wszystkie prawie do 200W da się podłączyć do gniazda zapalniczki, te o większej wydajności trzeba już do akumulatora.

Nie wiem jak wam, ale mnie się wydaje, że w samochodzie na stałe to 12V - napięcie bezpieczne, a 220V czające się gdzieś w gniazdku jeszcze na tej wysokości?

moons 17-03-2012 23:27

Odp: Gniazdo 230V w tunelu środkowym
 
Ogólnie rzecz biorąc zupełnie nie rozumiem po co w aucie 220V, do czego to się może przydać?
Pozdrawiam

marcociarz 18-03-2012 22:24

Odp: Gniazdo 230V w tunelu środkowym
 
Cytat:

Napisał moons (Post 1801693)
Ogólnie rzecz biorąc zupełnie nie rozumiem po co w aucie 220V, do czego to się może przydać?

Popuść wodze fantazji, poco się hamować. Można podłączyć wszystko zasilane napięciem 230V do posiadanej zainstalowanej mocy, np. lampka nocna bo brak ci pod ręką latarki, a lampka jest bardziej nastrojowa, lub np. lampki choinkowe, odkurzacz, młynek do kawy, pompe BIBO bo w chałupie brak światła, a masz podlać ogródek, maszynka do golenia,....itd.
Jak widzisz zastosowanie zawsze się znajdzie, tylko nie trzeba się ograniczać.

majsterus_nt 18-03-2012 22:28

Odp: Gniazdo 230V w tunelu środkowym
 
można podłaczyć nawet prostownik, aby podładować sobie akumulator jak będzie słaby..:mrgreen:


rozumiem w busie,kamperze gdzie są 2-3 aulmulatory ale w osobówce totalny bezsens...

moons 18-03-2012 22:37

Odp: Gniazdo 230V w tunelu środkowym
 
I ile to wszystko podziała? Oczywiście mówimy o sytuacji kiedy auto nie jest odpalone, bo już podczas jazdy to może faktycznie.
p.s. zrozumiałem aluzje jakby co:):)
Pozdrawiam

wrzoch 19-03-2012 00:47

Odp: Gniazdo 230V w tunelu środkowym
 
W sumie ja do swojego inwertera 150W podlaczalem juz laptopa, ladowarki do telefonow, baterii lustrzanki, lutownice kolbowa 40W, wiertarke 650W - trzeba bylo ostroznie wiercic, bo zabezpieczenie przeciazeniowe wywalalo co chwila, ale wiertlem 2mm przewiercilem 1,5mm blachy.
Pomimo tylu przypadkow uzycia i tak nie zdecydowalbym sie na wrzucenie do samochodu na stale gniazdka 230V.
To nie jest napiecie bezpieczne badz co badz.
Nie zmienia to faktu, ze swoja przetwornice bardzo lubie i zawsze woze w samochodzie - podlaczona tylko wtedy gdy jest naprawde potrzebna.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.