Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Renowacja i malowanie plastików (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=199854)

P09 25-02-2014 19:06

Renowacja i malowanie plastików
 
Hej,
sporo jest na forum o renowacji skór, lakieru, jednak jeszcze nic nie znalazłem na temat plastików. Jestem zainteresowany renowacją i malowaniem na czarno kierownicy, gałki (gałka nie jest skórzana - ciężko powiedzieć, ale to raczej plastik) oraz wszelkich plastików "przy nogach", ponieważ autko kupiłem już niestety dość w niektórych miejscach wizualnie zużyte.

Czy ktoś z Was już to robił od początku do końca sam? Jeżeli tak - jakie środki i lakiery polecacie?

Dzięki

szmelcmax 05-03-2014 10:15

Odp: Renowacja i malowanie plastików
 
Cytat:

Napisał P09 (Post 2166880)
malowaniem na czarno kierownicy, gałki (gałka nie jest skórzana - ciężko powiedzieć, ale to raczej plastik)

Na twoim miejscu kierownicę i ewentualnie gałkę obszył bym skórą. To dużo lepsze rozwiązanie i przyjemne w dotyku. W cenie do 50 zł można wiele opcji znaleźć. Naprawdę warto. Lakier wymaga perfekcyjnego przygotowania podłoża, a i tak nie ma pewności jak się zachowa po dłuższym czasie.

Mediana 05-03-2014 16:32

Odp: Renowacja i malowanie plastików
 
Możesz pomalować, ale musisz to zrobić lepiej niż firma VAG ;p - w Passacie łuszczą się plastiki czytaj lakier.

M...

P09 11-03-2014 10:14

Odp: Renowacja i malowanie plastików
 
No OK.
A jeśli chodzi o plastiki w drzwiach, na desce rozdzielczej, wokół drążka, podłokietnika...?

cza-rny 09-05-2023 09:26

Odp: Renowacja i malowanie plastików
 
cześć
małe wykopaliska, ale nie ma co zaśmiecać ;-)

chciałbym odświeżyć manetki przy kierownicy, są matowe i nie wyglądają estetycznie
ktoś poleci jakiś sprawdzony środek?

krzysztofSJZ 08-06-2023 11:02

Odp: Renowacja i malowanie plastików
 
4 załącznik(i)
może na początek spróbuj umyć wodą> wodą z jakimś lekkim detergentem? ja próbowałem odświeżyć plastiki wewnątrz, na boczkach te dekory jakoś dziwnie były jakby podziobane szpilką, spirytus, czy apc nic nie pomagało jedynie chyba rozmiękczyło tą warstwę matową, można był ja zdrapać paznokciem bez wysiłku, i teraz nie wiem czy to był brud? ( auto miało być pedantycznie zadbane) czy też zdrapałem jakąś powłokę były matowe a teraz świecące, jutro lub w sobotę spróbuję to doczyścić, ale sam nie wiem czy zdarłem lakier czy też bród

Bump: na ostatniej fotce leży przełącznik szyb który miał pasować do foki 2011-14, miał byc cały czarny a jest z dekorem srebrnym a na dokładkę ma inne gniazdo, może komuś się przyda, ja swój przełącznik naprawiłem

Antej 08-06-2023 15:21

Odp: Renowacja i malowanie plastików
 
Usunales wierzchnia warstwę fabryczna która przereagowała z czasem z brudem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.