Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Usterka układu ESP,co dalej? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=132610)

LOGOSi 06-07-2013 20:50

Odp: Usterka układu ESP,co dalej?
 
Nie jestem specem w tej dziedzinie, ale dziwie się dlaczego nie mogę odpalić auta?! Wymiana akumulatora może pomóc?

kaspro 07-07-2013 09:47

Odp: Usterka układu ESP,co dalej?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

goldii6 16-06-2016 13:18

Odp: Usterka układu ESP,co dalej?
 
Witam :) Postanowiłem odświeżyć kotleta i podczepić się pod temat. kilka tyg. temu zapaliła mi się kontrolka esp standardowy błąd C1288. Postanowiłem wymienić tylko część mechaniczną pompy i to zadziałało. Kontrolka abs i esp zgasły i nie było żadnych błędów. Następnie zająłem się odpowietrzaniem hamulców. I tu pojawił się problem ponieważ początkowo płyn szedł na wszystkie koła a po jakimś czasie niestety można było odpowietrzyć tylko dwa przednie całkowicie został odcięty odpływ na koła tylne. Dodam tylko że pompę dokładnie wyczyściłem i zalewałem wszystko czystym płynem. Czy macie jakieś pomysły co mogło się wydarzyć. Układ odpowietrzałem na włączonym zapłonie w kolejności lewy przód, prawy tył, prawy przód i lewy tył. Samochód to ford focus mk2 z 2007r silnik 1,6 tiVCT 115km.

MOMIN 23-06-2017 23:39

Odp: Usterka układu ESP,co dalej?
 
Miałem podobny temat z kugą, świecący ESP i diagnoza serwisu do wymiany pompa ABS koszt blisko 5K. Pogrzebałem w necie i znalazłem taki twór jak ZM SERWIS z Ozorkowa. Zadzwoniłem umówiłem się i jak pojechałem to po 2h wyjechałem autem sprawnym i z dozywotnią pisemną gwarancją na pompę. Koszt 900zl cała zabawa u nich wraz z wymianą.

HGO 31-10-2019 21:12

Odp: Usterka układu ESP,co dalej?
 
Podbiję temat bo wczoraj po wyjściu z pracy i ruszeniu, z delikatnym zakręceniem kołami po 22 godzinie (temperatura na dworze 2 stopnie), zapaliła mi się kontrolka ESP i ABS i pokazał się komunikat "Usterka układu ESP". Wyłączyłem zapłon, uruchomiłem samochód ponownie i błędy zgasły. Dzisiaj ponownie ta sama sytuacja. Godzina 22, 2 stopnie na dworze, uruchamiam pojazd, ruszam, tak samo, delikatnie agresywnie :) i błąd ESP, ABS, wyłączam, uruchamiam i dalej błąd, dopiero gdy zatrzymałem się za 3 razem 5 km dalej, wyłączyłem i uruchomiłem pojazd, błędy zniknęły. Co może być przyczyną? Wilgoć, coś przymarzło?

Dzisiaj po odpaleniu samochodu przy -2 od razu wyskoczył i za 5 min sam zgasł.

hindus 01-11-2019 10:45

Odp: Usterka układu ESP,co dalej?
 
Odczytaj błędy kompem to się dowiesz co konkretnie szwankuje.

HGO 01-11-2019 14:03

Odp: Usterka układu ESP,co dalej?
 
Błędy, błędy, takie błędy
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Antej 01-11-2019 14:13

Odp: Usterka układu ESP,co dalej?
 
Masz napisany kod błędu, opis błędu,lokalizacja błędu,możliwe przyczyny.
Opis jest w języku polskim.

Czego nie rozumiesz?:?

HGO 01-11-2019 14:16

Odp: Usterka układu ESP,co dalej?
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW

Dzięki za rady.

Antej 01-11-2019 14:21

Odp: Usterka układu ESP,co dalej?
 
Pytam bardzo poważnie, co jest w tych screenach niezrozumiałe i wymaga dalszego wytłumaczenia przez forum?!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.