Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] jaki olej silnikowy do 2.0 tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76096)

Art92 08-08-2009 21:57

jaki olej silnikowy do 2.0 tdci
 
mam zamiar kupic olej do Mondka 2.0 tdci 115KM,wiem ze musi byc 5W30 jakie macie zdanie na teamt olejow firmy Valvoline?Mondek ma przebieg nieco ponad 140tys km.

Langi_84 08-08-2009 22:15

Odp: jaki olej silnikowy do 2.0 tdci
 
Ja mam Valvoline. W sumie olej jak olej, do opakowania jest dołączona fajna kartka, którą można na druciku gdzieś podwiesić i wpisać datę następnej wymiany;-)

Nie, wiem co Ci powiedzieć o nim. Poprzednio był olej Forda, powinienem powiedzieć, że po wymianie na "lepszy" jest ciszej, auto lepiej jedzie, równiej pracuje. Guzik! Gdybym wlał coś innego pewnie tez bym tak myślał. To tak jest z efektem placebo;-)

Napewno bym nie zalał rozlewanego w PL jakiegoś Castrola, czy innego Mobila. Jeszcze najlepiej z allegro, 150zł za 6l (4+2x1)

Z tego co czytałem i słyszałem na innych forach to Motul jest bardzo dobry. Po wymianie na niego najwięcej osób stwierdza, że jest super, fajnie i w ogóle.

michau81 08-08-2009 22:32

Odp: jaki olej silnikowy do 2.0 tdci
 
Ja tam polecam właśnie tego motula, nic Innego. Tylko oczywiście tego o najwyższej dopuszczalnej czy tam rekomendowanej przez forda normy: FORD WSS M2C 934. Nazywa się on Motul 8100 ECO-CLEAN PLUS c1.

Cobretti 08-08-2009 22:45

Odp: jaki olej silnikowy do 2.0 tdci
 
mało tematów o olejach ??
poszukać trzeba :P

marctwain 09-08-2009 06:14

Odp: jaki olej silnikowy do 2.0 tdci
 
Polecam Liqui Molly syntetyczny. Jest z dodatkiem molibdenu. jeżdzę na takim od kilku lat w różnych samochodach. Na pewno różnica pomiędzy tym a innymi jest taka, że silnik trochę ciszej pracuje.(to zasługa cząstek molibdenu). Poza tym to olej 100% niemiecki. rozlewany w Niemczech. Ma fioletową bańkę 4litrową i 1 litrową. Są też 2 l. Bardzo ciekawy jest też półsyntetyk Liqui Molly w srebrnym opakowaniu. Sam wygląd oleju super- jest po prostu szary. Też na nim jeździłem jak miałe Vovo 240. Inter cars to ma. Cena jak za mobil czy castrol edge. może ciutkie większa. ja z czystym sumieniem polecam.:)

SrebnaStrzała 09-08-2009 06:37

Odp: jaki olej silnikowy do 2.0 tdci
 
Ja swojego też polecę:)
Motul V300 5w30 power racing. Najlepszy z dostępnych komercyjnie, jednak jego cena jest dużo wyższa o najlepszego castrola mobila itd
Kwestia posiadanych funduszy:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.