Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Dziwne zachowanie centralnego zamka - nie otwierają drzwi kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=127921)

Gniotek88 17-03-2019 07:02

Problem z zamkiem od strony kierowcy
 
Witam. Kupilem forda mk3 2003r. Gdy otwieram auto z pilota, otwieraja sie wszystkie drziw poza drzwiami kierowcy. Gdy chce zamknac auto z pilota, wszystko sie zamyka lecz po chwili otwiera. Zamkniecie auta jest nozliwe tylko przekrecajac kluczyk w zamku w drzwiach. Centralny działa rowniez gdy zamkne drzwi kierowcy od wewnatrz. Ktos cos podpowie?

Garbojad 17-03-2019 08:37

Odp: Problem z zamkiem od strony kierowcy
 
Najpierw restart centralki centralnego, jak nie pomoże trzeba wydłubać zamek kierownika i wymienić 2 mikrostyki lub kupić na alledrogo inny zamek

Gniotek88 17-03-2019 11:07

Odp: Problem z zamkiem od strony kierowcy
 
Dodam jeszcze ze gdy zamykam auto kluczykiem w zamku- wszytskie drzwi sie zamykaja. Natomiast gdy chce otworzyc, nic nie reaguje, natomiast z pilota otworzy sie wszystko poza drzwiami kierowcy.

kukiz87 03-08-2021 16:26

Mondeo 3 nie da się zaryglować drzwi
 
Witam , mam mondeo 3 , odkąd go kupiłem miałem problem z centralnym zamkiem , nie dało się zamknąć drzwi z centralki , tak jak by próbował zamknąć ale odskakiwał za każdym razem. Więc zamykałem drzwi z kluczyka i zamykało się wszystko bez problemu. Z otwieraniem problemu również nie miałem. Od ok miesiąca wogóle nie mogę zamknąć zamka w drzwiach kierowcy , ani centralka nie zamyka , ani nie mogę nawet z kluczyka , auto mam otwarte 24h. Przekręcam kluczyk w zamku w prawo , przekręca się ale nie zamyka drzwi. Mogę z środka zamknąć ręcznie 2x tylnie drzwi , i przednie pasażera , a kierowcy po prostu nie da się zamknąć. Wiem że bez rozbioru drzwi nic się nie zrobi , ale jakieś rady od czego zacząć po rozebraniu ?

Garbojad 03-08-2021 18:05

Odp: Mondeo 3 nie da się zaryglować drzwi
 
Od wymiany zamka kierowcy lub mikrostykow w nim ale ten drugi sposób jest trudniejszy

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

kluska123244 03-08-2021 18:11

Odp: Mondeo 3 nie da się zaryglować drzwi
 
jak chcesz tanio i po druciarsku to możesz przełożyć zamek z tylnych drzwi pasuje idealnie jeżdżę tak chyba już 5 rok :D
Od kierowcy ma 5 pinów a reszta ma po 3 piny, masz uszkodzony zamek kierowcy i jak go wymienisz nawet na taki 3 Piny to centralny z pilota zacznie działać.

jedyne co stracisz to otwieranie bagażnika z przycisku w kabinie no i centralny w drzwiach w którym wstawisz uszkodzony zamek kierowcy ( wcale nie podpinasz kabli do zamka z centralnego )

Zależy czego wymagasz i w jakim stanie chcesz utrzymać autko - detaling. Generalnie mi tylne drzwi z centralnego nie są potrzebne

A to co opisujesz to padnięty silniczek w zamku, rozbierałem to. ma w środku pełno plastikowych trybików a silniczek siedzi taki jak kiedyś był w zabawkach


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.