Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Jakie amortyzatory tylne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=299349)

truszczu 25-05-2019 08:47

Amortyzatory tylne
 
Prawdopodobnie mam do wymiany tylne amortyzatory (2.0 TDCI, 150KM, liftback), z powodu bliżej nie określonych stuków z prawej strony i braku pomysłów skąd mogą dochodzić. Z ciekawości zacząłem się rozglądać jak wygląda dostępność i cena. Jednak mam problem z identyfikacją jakie amorki potrzebuję.
Według VINu posiadam: "Z zawieszeniem zmodyf. na sportowe" + "Klasa obciaz.tylnej sprezyny-I" co sugeruje obniżone o 10mm zawieszenie i inne amortyzatory, choć w innej pozycji na ETISie czytam, że mam: "Ze Standard.Amortyzatorami Tylnymi".
I teraz najlepsze, że w fordzie powiedzieli, że mam standardowe zawieszenie i zwykłe amortyzatory, a w sklepie motoryzacyjnym że zawieszenie sportowe i inne amortyzatory.
Ktoś ma pomysł o co tutaj chodzi i które powinienem kupić ?

Cenowo nie ma wielkiej różnicy między zwykłymi a sportowymi. Największa różnica to dostępność. Do zwykłego zawieszenia są prawie wszędzie dostępne. Do sportowego już gorzej, ale najważniejsze by mieć dobre.

Mariusz 25-05-2019 21:02

Odp: Amortyzatory tylne
 
4 załącznik(i)
Cytat:

Napisał truszczu (Post 3135323)
które powinienem kupić ?

Wrzuć VIN, sprawdzę które z tych.

Bynek 25-05-2019 21:05

Odp: Amortyzatory tylne
 
Miałem podobne stuki tylko w lewym kole. Rozebrałem tapicerkę, nadkola, wywaliłem wszystko z bagażnika, byłem na szarpakach i teście amortyzatorów i nic. Z braku pomysłów wyjąłem amortyzator ( 2 śruby na dole i dwie od poprzeczki na górze). I znalazł się stukacz. Wystarczyło dokręcić nakrętkę mocującą tłoczysko do tego górnego uchwytu. Godzina roboty i po problemie. :one:Nakrętka HN1 ze zdjęć Mariusza.

mm32 25-05-2019 21:36

Odp: Amortyzatory tylne
 
U mnie było dokładnie to samo co u @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ,tylko w prawym tylnym amortyzatorze.

truszczu 26-05-2019 12:31

Odp: Amortyzatory tylne
 
Wczoraj znalazłem chwilę i zdjąłem tylne koło. Nie było to łatwe bo ford umieścił naklejką z oznaczeniem amortyzatora od tyłu, ale wychodzi że jeżeli w VINie jest napisane sportowe zawieszenie + standardowe tylne amortyzatory to i tak jest to sportowe zawieszenie i trzeba inne amortyzatory. Amortyzator ma oznaczenie DG9C-18080-EEE.
Ale pomysł ze sprawdzeniem nakrętki nie jest głupi, bo sam coś takiego kiedyś miałem, ale z przodu i w innym aucie.
Amortyzator raczej do wyjęcia by to sprawdzić?

mm32 26-05-2019 12:36

Odp: Amortyzatory tylne
 
Amortyzator trzeba wyjać.

jarak876 07-08-2019 14:44

Jakie amortyzatory tylne
 
Witam,

ma mały problem odnośnie dobory tylnego amortyzatora do mojego Mondeo.
A mianowicie mechanik mówi ze koszt około 2400 za sztukę, na allegro około 250. twierdzi ze mam jakieś specjalne zawieszenie.
podaje nr VIN do weryfikacji WFOFXXWPCFFL13228 czy mówi prawdę.

Dzięki za odp

kaczor99 07-08-2019 15:12

Odp: Jaki amortyzator tylni
 
Po pierwsze zmień mechanika.
W numerze VIN nie ma O tylko zero.

W etisie napisane, że:

• Z Zawieszeniem Standardowym

Gdyby miał to:
• Płynna kontrola tłum. w zawieszeniu
• Udosk. zawieszenie aktywne (IVD)

jarak876 07-08-2019 16:03

Odp: Jaki amortyzator tylni
 
Jeszcze jedno, sam zadzwoniłem do serwisu, powiedzieli, że mam samopoziomujące zawieszenie tylne...

Djonizy Mąż Izy 07-08-2019 17:31

Odp: Jaki amortyzator tylni
 
Twój mechanik ma racje, też tak miałem, niestety taki sam koszt.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.