Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Focus 2011-2014] Poprawa brzmienia 1.6EB ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=337779)

Marciol 31-10-2023 20:37

Poprawa brzmienia 1.6EB ?
 
Cześć
Panie i Panowie...

Czy jest możliwość stosunkowo małym wysiłkiem poprawić brzmienie wydechu w 1.6 EB ?
Ja wiem że z kosiarki nie zrobię V8, ale może jest jakiś sposób na odrobinę basowego pomruku?
Mam na myśli wymianę któregoś z tłumików, lub całkiem usunięcie?

Ktoś z was przerabiał ten temat?

pankrakus 31-10-2023 21:00

Odp: Poprawa brzmienia 1.6EB ?
 
Cytat:

Napisał Marciol (Post 3474720)
[...]
Mam na myśli wymianę któregoś z tłumików, lub całkiem usunięcie?
[...]

g:D

na pewno wycięcie tłumików zrobi robotę

trzymam kciuki

Na początek weź wiertarkę i nawierć otwory w tłumiku

MAG 01-11-2023 08:12

Odp: Poprawa brzmienia 1.6EB ?
 
Najprostsze i najtańsze pozbyć się środkowego tłumika. Różnica z reguły nie jest duża, ale słyszalna.

Kolejne stadium to wydech akcesoryjny, albo tańsza opcja czyli używany od wersji 2,0 (przyda się szczególnie w opcji gdy zrobisz chipa, po którym moc pójdzie w okolice 200-210KM i 300-330Nm).

Następny etap to wymiana seryjnego DP na większy i katalizatora na sportowy.
Osobiście bym od tego właśnie zaczął.

Marciol 01-11-2023 14:27

Odp: Poprawa brzmienia 1.6EB ?
 
O ,właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, dziękuję :)

- Czy po pozbyciu się środkowego, nie będzie czasem zbyt uciążliwie w kabinie na dłuższą metę? Mam na myśli jakieś rezonowanie itp Czy końcowy nie byłby lepszą opcją? chyba że środkowy bardziej wpływa na dźwięk.

- w 1.6EB jest Kat oraz DP jednocześnie? Myślałem że jest tylko Kat

wilku30 03-11-2023 20:47

Odp: Poprawa brzmienia 1.6EB ?
 
Jak chcesz mieć lepsze brzmienie to polecam zakup tłumika końcowego Ulter Sport, chyba jest dostępny dla Twojej wersji Focusa. Od razu masz ładną końcówkę. Jak zakupiłem takowy do Fiesty 1.0 Ecoboost i naprawdę dźwięk jest zajebisty i bez wycinania środkowego tłumika jest już dosyć głośno w środku. Ale jak dźwięk jest fajny to mi to w ogóle nie przeszkadza. Co do jakości wykonania nie jest źle, jedynie tłumikarz musiał podgrzać część rury i wyprofilować dla idealnego spasowania. Cena takiego tłumika~1000pln.

xtronets 04-11-2023 07:22

Odp: Poprawa brzmienia 1.6EB ?
 
Ja w 2.0 EB pozbyłem się końcowego tłumika dźwięk jaki był po takiej modyfikacji to jak bym najmniej miał 7 litrowego mustanga :> w środku zrobiło się bardzo głośno i pojawił się dość intensywny rezonans. Wstawienie 2 customowych tłumików załatwiło problem aczkolwiek w środku jest głośniej niż w serii.

Marciol 04-11-2023 09:03

Odp: Poprawa brzmienia 1.6EB ?
 
Cytat:

Napisał wilku30 (Post 3474997)
Jak chcesz mieć lepsze brzmienie to polecam zakup tłumika końcowego Ulter Sport

Tzn mówimy o całym końcowym tłumiku ? Nie o Końcówce tłumika prawda?

Cytat:

Napisał xtronets (Post 3475019)
w środku zrobiło się bardzo głośno i pojawił się dość intensywny rezonans

No co 2.0 to 2.0
Jako że 1.6 z kulturą pracy niewiele ma wspólnego, chciałbym żeby wydech trochę zagłuszał "pocykiwanie" silnika na jałowych :D Właśnie zastanawiam się odnośnie usuwania któregokolwiek z tłumików czy nie będzie wpadać w rezonans ;/

Muszę przemyśleć temat, ale gdyby ktoś z was miał jeszcze inne wskazówki/pomysł, bardzo chętnie przeczytam :)

konieczko5 05-11-2023 15:11

Odp: Poprawa brzmienia 1.6EB ?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

MAG 07-11-2023 11:12

Odp: Poprawa brzmienia 1.6EB ?
 
Cytat:

Napisał Marciol (Post 3474777)
- Czy po pozbyciu się środkowego, nie będzie czasem zbyt uciążliwie w kabinie na dłuższą metę? Mam na myśli jakieś rezonowanie itp Czy końcowy nie byłby lepszą opcją? chyba że środkowy bardziej wpływa na dźwięk.

Nie, to wywalenie końcowego tłumika najbardziej wpływa na głośność i dźwięk.
Piszę z własnego doświadczenia. Jeśli zachowujesz fabryczny wydech końcowy, to pozbycie się środkowego podkreśli i delikatnie zwiększy głośność układu, a unikasz rezonansów które są powodowane w ponad 90% przez tłumik końcowy.

Cytat:

Napisał Marciol (Post 3474777)
- w 1.6EB jest Kat oraz DP jednocześnie? Myślałem że jest tylko Kat

DP czyli DownPipe to pierwszy odcinek rury wydechowej bezpośrednio na wyjściu z turbo...

wilku30 13-11-2023 11:12

Odp: Poprawa brzmienia 1.6EB ?
 
[QUOTE=Marciol;3475025]Tzn mówimy o całym końcowym tłumiku ? Nie o Końcówce tłumika prawda?


Mówimy o całym końcowym wydechu, niestety jak wszystko podrożało to znacząco, koszt teraz około 1300-1400PLN.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.