Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Jaki Silnik Wybrać do Mondka MK5 Benzynę (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=279498)

siara82 14-04-2018 15:24

Jaki Silnik Wybrać do Mondka MK5 Benzynę
 
Witam Mam prośbę w doborze silnika do Mondeo MK5 ponieważ zastanawiam się nad zakupem jaki będzie najlepszy do tej budy?? Macie jakieś doświadczenia? chodzi o benzyniaka.Z góry dzięki za podpowiedzi wszystkie.

Pastoo 14-04-2018 17:37

Odp: Jaki Silnik Wybrać do Mondka MK5 Benzynę
 
Jaki tryb eksploatacji przewidujesz? Musi być automat, czy wręcz przeciwnie? Szczerze mówiąc benzyniaki w mk5 są takie sobie - piszę z perspektywy osoby lubiącej Fordy i mającej póki co w miarę świeży obraz Mondeo oraz konkurencji z segmentu. 1.5 na tle podobnych konstrukcji innych marek wypada blado, a 2.0 robi co może (nieźle), ale skrzynia jest mu kulą u nogi, pogarszając osiągi i windując spalanie do trudno akceptowalnego poziomu.
Dla mnie jeśli już mk5, to tylko jako TDCi. Tak jak EB były zaskoczeniem na minus, tak diesle wręcz przeciwnie.

siara82 15-04-2018 12:32

Odp: Jaki Silnik Wybrać do Mondka MK5 Benzynę
 
Skrzynia zdecydowanie automat. Własnie sprzedałem mk4 w dizlu 2.0 przebiegi małe wiez teraz czas na benzynę

adamze27 15-04-2018 14:45

Odp: Jaki Silnik Wybrać do Mondka MK5 Benzynę
 
skoro benzyna to pozostaje ci 2.0EB w zwykłym automacie,spokojnie starczy 203KM i wcale nie pali jakichś wielkich ilosci paliwa g:DD nie jestem ostatni ze swiateł,nie jeżdzę tempem emeryta i z przebiegu 15 tys. km mam 9,6l/100km

adam127777 17-04-2018 12:46

Odp: Jaki Silnik Wybrać do Mondka MK5 Benzynę
 
jest wątek o spalaniu 2.0EB poczytaj, jak masz przebiegi rzędu kilku kilometrów w jedną stronę, czyli jeździsz na nierozgrzanej skrzyni (hyndrokinetyk) to spodziewaj się ~13-16l.
Jak masz kilkanaście - dwadzieścia kilka km dojazdów to spada do rozsądnych <10l/100km przy normalnej jeździe.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Na pewno nie jest to (2.0EB + hydrokinetyk) ekonomiczne wozidło do miasta ;)

Natomiast na jazdy testowe miałem do dyspozycji 1.5 z manualem i powiem że nie brakuje dynamiki temu silnikowi do normalnego poruszania, a spalanie również będzie pewnie na niższym poziomie

siara82 19-04-2018 19:59

Odp: Jaki Silnik Wybrać do Mondka MK5 Benzynę
 
a co myślicie o 1.6 wersja amerykańska ??

slawek-kali 19-04-2018 20:04

Odp: Jaki Silnik Wybrać do Mondka MK5 Benzynę
 
Ze caly nie przyjechal ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.