Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wspomaganie kierownicy - głośna praca (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=42498)

adamc 21-04-2008 10:44

Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Witam

Od paru dni bardzo głośno pracuje mi układ wspomagania kierownicy; kiedy zajrzałem pod maskę zobaczyłem, że ze zbiorniczka płynu do wspomagania, wycieka płyn, przez korek wlewu (tak jakby zwiększał swoją objętość). Układ wspomagania działa, tzn. nie zauważułem zmian, jak np. cięższe skręcanie itp (tylko duży hałas przy skręcaniu). Sam płyn podczas sprawdzania był dość ciepły, brudził na czarno i nie był lepki.
Silnik to 2.0 TDCI.

Ponieważ niestety na nowoczesnych samochodach już się nie znam, więc proszę o opinie i sugestie, za które z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Daro1 21-04-2008 20:10

Re: [MK3] Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Jeśli w zbiorniczku płyn przybywa (powinien się pienić w tym przypadku) to oznacza nieszczelność pomiędzy zbiorniczkiem a pompą wspomagania. Wyciek nie będzie widoczny bo na tym odcinku wytwarza się podciśnienie i pompa ciągnie powietrze przez co przybywa płyn i głośno pracuje. Barwa płynu wskazuje na jego zużycie, nie będzie Ci łatwo uzyskać po wymianie na nowy koloru czerwonego bo nie będziesz w stanie dokładnie wypłukać całego układu.

adamc 23-04-2008 14:44

Re: [MK3] Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Włanie byłem u dwóch mechników, każdy z nich mówi, że to na pewno pompa wspomagania. Trochę się jednak waham, bo zasadniczo jeden badał na "słuch", a drugi odpompował trochę starego płynu, dolał nowego i nic nie pomogło, więc mówi - pompa.
Sprawdziłem koszt nowej, no to jest trochę znacząca pozycja - 1800PLN + wymiana, zastanawiam się czy te pompy się jakoś może jednak naprawia? Może ktoś już walczył z podobnym problemem?

poz

Luk@s 24-04-2008 19:21

Re: [MK3] Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Cytat:

Sprawdziłem koszt nowej, no to jest trochę znacząca pozycja - 1800PLN + wymiana, zastanawiam się czy te pompy się jakoś może jednak naprawia? Może ktoś już walczył z podobnym problemem?
Też się zastanawiam czy da się uszczelnić pompę wspomagania bo mi leje :fcp11

adamc 08-08-2008 13:58

Re: [MK3] Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Bardzo późno odpisuję, ale myślę, że warto, bo to nauka dla wszystkich. Pomimo kilku diagnoz różnych mechaników, że pompa na pewno do wymiany, postanowiłem to sprawdzić samemu. Zakasałem rękawy, pogrzebałem w silnku i okazało się, że śruby mocujące pompę do korpusu silnika były luźne... dokręciłem, przesmarowałem uszczelniaczem i od kwietnia do sierpnia jeżdzę bez problemów. Wspomaganie działa pięknie i cichutko. W ten sposób zaoszczędziłem ok. 2000zł, oddawania samochodu do warsztatu, nerwów z termianami itp.

Wniosek z tego taki, że warsztatom, mechanikom nie należy bezwzglednie ufać. Być może to rytuna, zła wola, albo niechęć do głębokiego zbadania problemu.

Arek4791 09-10-2011 14:56

Odp: [MK3] Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Witam kolegów.
Mój problem polega na tym że podczas jazdy przy około 2 tyś obrotów pojawia sie dziwny metaliczny dzwięk, zacząłem szukać.Silnik pracuje i przy skręcaniu kierownicą jest nie pokojący dzwięk, prawdopodobnie pompa wspomagania, jade na jazde próbną i znowu przy około 2 tys.obrotów jest hałas po zatrzymaniu się kręce kierownicą i nic się nie dzieje ale tylko przez chwile bo po około 30 sec.znowu hałas przy kręceniu.W zbiorniczku płyn się podnosi i jest ciemny i dość ciepły, pod pompą jest delikatne pocenie ale nie zalewa jej.Co to może być?pompa uszkodzona, nie szczelnosc miedzy pompami czy też jakieś podcisnienie sie wytwarza?

mondeonik 09-10-2011 18:03

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Właśnie u siebie niedawno przerabiałem pompę wspomagania a konkretnie wymiana uszczelniaczy i łożyska. Koszt niewielki i trudne do zrobienia też nie jest tylko troszkę odwagi panowie.

hwdpjp1 10-10-2011 10:05

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
A ja sie podlacze pod temat i zapytam tylko jaki plyn do wspomaganie ma byc bo bylem w sklepie i powiedzial mi gosciu ze do mk3 tylko w serwisie dostane bo ma on swoje wymagania i nie moze byc zwykly olej czy to prawda ?

cincin 12-10-2011 20:26

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
ten olej ma byc czerwony i kosztuje cos okolo 70 zl.cena moze sie wydawac wysoka ale jak sie niemyle to wymienia sie go co 8 lat chyba tak ze spoko.

olczus9012 12-10-2011 23:52

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
a ja leje hipol z orlenu i jest elegancko:P


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.