Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64536)

lewbran 14-03-2009 20:53

1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników
 
Plusy i minusy tego motoru w porównaniu z poprzednimi autami {najlepiej też fordami} obecnych szczęśliwych posiadaczy MKIV ww. wersji . Dobrzy byłoby podzielić się swoilmi spostrzeżeniami . Bo z tego co widzę to ten silniczek maże mieć trochę inne problemy niż większy 2,0 i 2,2 TDCI .
Moja pierwsza refleksja ; MkIV 1,8 TDCI 125kM bardziej zrywny od 1800 do 3200 obr/min ale potem kicha {tz do 130km/h na 4 biegu , traci dech po trzech} za to MkIII 1.8Pb 125kM jest mniej zrywny ale ciągnie aż do 7000 na 3 do 140km/h
Jednym słowem wyprzedzanie na trasie po przesiadce wymaga przyzwyczajenia .

jvc 15-03-2009 10:23

Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników
 
Ja mam taki już prawie rok, diesel to nie benzyna , co z tego że benzyna idzie do 140 a diesel do 120 ,spróbuj w benzynie ciągnąć na 3 od 40km albo na 4 od 60 :) Z moich testów(filmiki w opisie) 3bieg 120, 4 bieg 150 ,5 bieg 170 mniej więcej, tyle że czasem lepiej zmienić bieg na wyższy i pójdzie lepiej ,taki już urok naszych diesli. Ten silnik ma pewne wady (delikatne wibracje przy dodawaniu gazu na postoju, silnik trochę głośny) ale ogólnie jestem bardzo zadowolony z niego szczególnie po chipie :)

Snajper_881 15-03-2009 11:01

Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników
 
No.....jak ja bym miał 408NM to bym w ogóle nie narzekał. :D

jvc 15-03-2009 12:15

Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników
 
Cytat:

Napisał Snajper_881 (Post 1113487)
No.....jak ja bym miał 408NM to bym w ogóle nie narzekał. :D

Przecie nie narzekam :D

lewbran 15-03-2009 14:44

Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników
 
A masz jakieś uwagi po rocznym jeżdżeniu . Ja po 4 miesiącach i 10000 km nie mam uwag do silnika . Spożycie na poziomie 6 litrów większość w trasie . Serwis odwiedziłem raz wgranie nowego programu do komputerka auta , teraz dokładniej pokazuje zużycie średnie i chwilowe oraz dokładniej zasięg .

jvc 15-03-2009 15:12

Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników
 
Co do silnika to poza tym co pisałem nie mam uwag, spalanie średnie 7,5 na kompie oczywiście zaniża o 1 litr conajmniej, na gwarancji wymieniono mi lampy przednie bo się brudziły od środka ,nowe tez się brudzą i wykładzine bagażnika bo się rozwarstwiła ,ale to mogło wystąpić w każdym modelu nie tylko 1,8 tdci :)

TiM 15-03-2009 18:37

Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników
 
Tak jak napisał jvc. Jeżdżę już ponad rok i nie mam w sumie żanych uwag - w miarę dobry silniczek i sprawdzony (choć tylko blok właściwie :D ). Co do głośności silnika to przestaje być dokuczliwa zaraz po wciśnięciu przycisku "ON" na panelu radia, więc też nie jest tak źle - znam gorsze przypadki (TDI np.) :)
A zakres uzytecznych obrotów jest w każdym dieslu mniejszy niż w Pb po przesiadce się oczywiście trzeba przyzwyczaić, ale to naturalne raczej.
A tak wogóle to najgorzej jest przywyknąć do turbodziury, która w tym silniku jednak bezsprzecznie jest!

lewbran 15-03-2009 21:33

Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników
 
A' propos głosności . Starszy 1,8PbMkIII jest cichszy i mniej drży przy mniejszych prędkościach {np przy jeździe w małym mieście lub większym w-wa} na trasie przy większych prędkościach [powyżej 120km/h ] cichszy jest diesel [ powyżej 170km/h efekt znika ]. Przetestowane i skonsultowane z pasażerami .

jvc 15-03-2009 21:39

Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników
 
Znaczy że co, benzyna przy 200km/h jest cichsza od diesla? Coś mi się nie wydaje :)

lewbran 15-03-2009 21:59

Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników
 
Wydusiłem z MkIII1,8Pb125kM 190km/h i dałem spokój [ to było ekstremalne doswiadczenie dla mnie i pasażerów ] ale powtórzenie tego w MkIV przy silniku 1,8TDCI125kM było praktycznie niemożliwe [ cisnołem cisnołem i niewiele wycisnołem ] , w benzynie o dziwo pod nogą jest rezerwa .

A praktycznie to i Jagular XJ przy tej prędkości nie jest cichy [raczej głośny] więc to co pisałem wyżej i dużo wyżej jest "dyskusyjne" .

Turbodziura jest w MkIV 1,8 ale malutka , znam dużo i to dużo większe turbodziury , i do tego w benzynie .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.