Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] brak zimnego nadmuchu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=196485)

kamilek30 06-01-2014 17:45

brak zimnego nadmuchu
 
witam, od dwóch dni zauważyłem że nie ma u mnie zimnego powietrza/nadmuchu , mam klimatronik, mondeo mk3 2002 rok, klima przed liftingowa. Cały czas wali gorące powietrze, jak włącze klime A/C to juz nie ukrop lecz nadal ciepłe (oczywiście cały czas mam ustawione na LOW, czyli na możliwie najmniejsza temp), dodam jeszcze że jak stoimy przed maską przodem do niej prawa rura jest gorąca, ta bliżej akumulatorka, a lewa zimna ... płyn borygo jest zimny.
podejrzewam że to termostat...
robiłem tez test klimy i wszystko ok niby wyszło, żadnego błędu nie pokazało,
Proszę o pomoc, pozdrawiam.

kamilek30 07-01-2014 09:04

Odp: brak zimnego nadmuchu
 
ktoś pomoze ?

bolek-tarnow 07-01-2014 11:04

Odp: brak zimnego nadmuchu
 
jakbys mial caly czas zimne powietrze z nadmuchu to bym widzial tu wine termostatu ale ze jest odwrotnie to nie widze polaczenia tych spraw.
natomiast co do sterowania klimatronikiem to musi byc blad na panelu. zrob jeszcze raz test i nastepnie skasuj bledy lub jesli sie nie wyswietli zdaen rowniez daj kasowanie.
klimatronik sie zresetuje.
podejrzewam ze silniczek sterujacy klapa sie stoi w miejscu i jej nie zamyka.
mialem tak samo w swoim, co jakis czas problem wracal ale wtedy reset panelu i wszystko wracalo do normy.

kamilek30 08-01-2014 10:32

Odp: brak zimnego nadmuchu
 
a kolego nie pomyslałeś o tym że termostat może się otwierać i zamykać ?? ja podejrzewam ze obecnie jest w któryms polożeniu zablokowany... lecz chce by ktoś potwierdził

sebastianbunio 08-01-2014 14:03

Odp: brak zimnego nadmuchu
 
to że leci tylko ciepłe albo tylko zimne powietrze z nagrzewnicy nie jest winą termostatu.

a to że leci u Ciebie zimne możne być spowodowane brakiem płynu chłodniczego- sprawdzałeś?
ewentualnie tą klapą, więc albo awaria silnika, albo linki albo sterownika - wiec zacznij od resetu.

bolek-tarnow 08-01-2014 14:54

Odp: brak zimnego nadmuchu
 
Cytat:

Napisał kamilek30 (Post 2135085)
witam, od dwóch dni zauważyłem że nie ma u mnie zimnego powietrza/nadmuchu

no wlasnie...
Cytat:

Napisał kamilek30 (Post 2136148)
a kolego nie pomyslałeś o tym że termostat może się otwierać i zamykać ?? ja podejrzewam ze obecnie jest w któryms polożeniu zablokowany... lecz chce by ktoś potwierdził

nie masz pojecia o funkcjonowaniu ukladu... ale jak wiesz lepiej to po co pytasz?

Cytat:

Napisał sebastianbunio (Post 2136225)
to że leci tylko ciepłe albo tylko zimne powietrze z nagrzewnicy nie jest winą termostatu.

jezeli lecialoby tylko zimne to wskazywaloby na np termostat choc nie zawsze

Cytat:

Napisał sebastianbunio (Post 2136225)
a to że leci u Ciebie zimne możne być spowodowane brakiem płynu chłodniczego- sprawdzałeś?

u niego leci tylko cieple...

kamilek30 08-01-2014 15:42

Odp: brak zimnego nadmuchu
 
kiedyś leciało tylko zimne, zero grzania było i wystarczyło wymienić duży termostat i problem zniknął, teraz wali gorące cały czas...
bolek tarnow moim zdnaiem masz zły tok rozumowania, ty wgle wiesz ze są 2 termostaty w mondeo ? jak funkcjonuje termostat to wiem i nie musisz mnie tego uczyc, jesli chcesz pomoc to napisz co nalezy zrobic , i nie spamuj niepotrzbnie bo to nic nie daje
pozdrawiam serdecznie

bolek-tarnow 08-01-2014 21:01

Odp: brak zimnego nadmuchu
 
Cytat:

Napisał kamilek30 (Post 2136265)
chcesz pomoc to napisz co nalezy zrobic

masz odpowiedzi w moim poscie i kolegi sebastianbunio ale tego nie zrobiles... wiec wroz dalej!

kamilek30 09-01-2014 12:32

Odp: brak zimnego nadmuchu
 
reset nic nie dał, ani jednego błędu nie pokazało
jak sprawdzić ten silniczek do tych klap ???
dodam że rozbierałem ten czujnik temp wewn i go czyściłem, może zbieg okoliczności ale po moim zabiegu przestało to działać... tak mi się wydaje

gozdi 09-01-2014 13:38

Odp: brak zimnego nadmuchu
 
W moim byłym mk3 przed liftem był ten sam problem. Rozwiązanie: wymiana panelu klimatronika na poprawiony z żółtą ikonką i napisem max od nawiewu na szybę. Poprawiona wersja ma zakres temperatur od 16 stopni. Skończyły się problemy z waleniem gorącym nawet przy low.

Prawidłowy panel:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.