Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana radia jak to zrobić?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149655)

mara43 01-02-2012 15:14

Wymiana radia jak to zrobić??
 
Witam małą prośbę o pomoc z wymiana radia w moim fordzie mk4. Wtej chwili mam nawigację blaupunkt 7" w której jest wbudowany klimatronik. Nawigacja niespodziewanie padła i musiałem zainwestować w nowa. Teraz musze wymienic przedni panel kieszeń na radio no i same radio. Posiadam haczyki do wyjmowania radia i wszystkie części ale nie wiem za co się najpierw zabrać. Proszę o pomoc o jakaś kolejność rozbierania miłe widziane zdjęcia. :)

komarkutno 01-02-2012 15:55

Odp: Wymiana radia mondeo mk4 proszę o pomoc
 
Proszę bardzo [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mara43 01-02-2012 17:29

Odp: Wymiana radia mondeo mk4 proszę o pomoc
 
Bardzo dziękuje nawet nie wiesz jak mi pomogłeś!! Troszkę boje się demontować ten mieszek zmiany biegów a tak to cala reszta źle nie wygląda. :)

ocznik 01-02-2012 21:49

Odp: Wymiana radia mondeo mk4 proszę o pomoc
 
wszystko rozkłada się bez problemu, demontowałem parę dni w swoim. nie masz się czego obawiać.

komarkutno 02-02-2012 00:19

Odp: Wymiana radia mondeo mk4 proszę o pomoc
 
Cytat:

Napisał mara43 (Post 1775715)
Bardzo dziękuje nawet nie wiesz jak mi pomogłeś!! Troszkę boje się demontować ten mieszek zmiany biegów a tak to cala reszta źle nie wygląda. :)

mieszka nie ruszaj odciagnij konsole dolna razem z mieszkiem ,spokojnie wyjdzie wystarczy zebys odkrecił sruby kolo popielniczki

mara43 03-02-2012 17:10

Odp: Wymiana radia mondeo mk4 proszę o pomoc
 
Witam jeszcze raz mam wielki problem z moim autkiem pisałem już ze chce zmienić nawigacje i proszę o pomoc jak się za to zabrać bardzo mi pomogły wasze posty i dziękuje. Teraz mam gorszy problem zdemontowałem moja navi denso i założyłem sterownik klimatronika wraz z ramka żeby sprawdzić czy działa bo kupiłem używany. Podłączyłem 2 wtyczki bez problemowo włączyłem zapłon i sterownik się włączył sprawdziłem wszystkie przyciski nastawiłem temperatury wszystko działało aż do czasu kiedy włączyłem samochód wtedy stało się to samo co z navi denso sterownik się wyłączył i już nie można go włączyć nawet przyciski nie są podświetlane kiedy zapale światła. Tak samo stało się z denso. Czy może mi ktoś wie co może być przyczyna (może jakieś zwarcie?)

Proszę was o opinie

mara43 06-02-2012 12:42

Odp: Wymiana radia jak to zrobić??
 
Byłem dziś w serwisie i okazało się ze na klimatyzacja ma jakieś zwarcie i przepala panel i przy okazji radio.

tomi 77 19-02-2012 13:46

Odp: Wymiana radia jak to zrobić??
 
w serwisie jakies głupoty ci powiedzieli,po prostu jest jakas zmiana w instalacji po miedzy tymi panelami,próbowałem to na dobrym aucie i był taki sam efekt,jak podłączysz ten panel znowu po jakimś czasie to będzie działał na chwile.Może ktoś ma schematy do porównania tj, Mondeo mk4 zwykły klimatronic i zespolony z radiem.pozdrawiam.

KrasiaK 07-03-2012 11:46

Re: Wymiana radia jak to zrobić??
 
wlasnie przeczytalem ten watek (o dzien za pozno)
czy wiece cos wiecej o tym temacie... chcialem zrobic podobno zmiane i wlasnie goscie montujacy mi radio polegli... ten sam efekt...

MasterBurn 02-05-2013 19:29

Odp: Wymiana radia jak to zrobić??
 
Hi koledzy.. mam pytanko, w poście drugim kolega komarkutno wkleił linka za co wielkie dzięki. Mam pytanie co do tych obrazków bo angielskiego wogole nie rozumiem.
Steps(9)-(13): DVD Navigation NX czyli do tego radyjka nie muszę odkręcać śrub, tylko te kluczyki gitara?? Bo mam jeszcze układ IVDC i nie chciałbym tego rozbierać. A muszę tylko troszkę radio wyciągnąć by spisać numer seryjny, myślę ze jest z boku a nie z tylu.

petrus1 02-05-2013 20:46

Odp: Re: Wymiana radia jak to zrobić??
 
Cytat:

Napisał KrasiaK (Post 1795860)
czy wiece cos wiecej o tym temacie

Może te wątki pomogą tobie i przedmówcom:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

MasterBurn 03-05-2013 20:54

Odp: Wymiana radia jak to zrobić??
 
Witam.... Powiem tak by spisać seriala trzeba wyciągnąć konsole tam przy kubkach aż do popielniczki.. ja zaczolem odpinać od kubków aż do popielniczki. pokażą się dwie śrubki.. odkręcić!! następnym krokiem jest odczepić dwie zaślepki te trójkąty u góry... próbowałem jak na linka karta z orlena ale nie wiem co w ameryce maja za katy twarde... udało mi się odpiąć za pomocą cienkiego nożyka do ziemniaków.. podważyłem od tej długiej strony i wyszło... i 4 śruby do odkręcenia... no i do przody z tym badziewiem hehehe.... serial jest po prawej stronie... a kod dostałem na innym forum w 2 minuty..

kr1985 10-06-2014 10:33

Odp: Wymiana radia jak to zrobić??
 
Hej.

mam pytanko bo nie do konca wiem.

Chodzi mi czy w mondeo MK4 wymienimy radio tylko na takie ktore ma tą ramke taka w dziwnym kształcie?

Czyli musi byc takie radio?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

czy jest jakas mozliwosc zainstalowanie takiego radia?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdro ;)

pankrakus 10-06-2014 15:48

Odp: Wymiana radia jak to zrobić??
 
Witam

1) Da się zainstalować oba typy radii
- radio owalne
- radio prostokątne

Jeden z wielu przydatnych wątków
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jako przykład wymiany radia
http://www.republika.pl/fefk/mondeo1din.jpg



2)

Cytat:

Napisał kr1985 (Post 2224250)
Hej.

mam pytanko bo nie do konca wiem.

Chodzi mi czy w mondeo MK4
[...]
czy jest jakas mozliwosc zainstalowanie takiego radia?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdro ;)

Stacja multimedialna za 400zł - na pewno będą nie zapomniane wrażenia z użytkowania

pozdrawiam
pankrakus

Mediana 10-06-2014 23:00

Odp: Wymiana radia jak to zrobić??
 
W opisie napisał sprzedawca, że to "renowowana" firma. :p
M...

kr1985 11-06-2014 05:24

Odp: Wymiana radia jak to zrobić??
 
Tutaj nawet nie chodzi konkretnie o ten model bardziej mnie interesował kształt.

Bo z tego co widziałem na allegro takie owalne są po około 2500 zl a prostokątne od 300 hehe na pewno jakoś ekstra a tak na serio to kolo 1500 zl

I jeszcze jedno pytanko widzę żę ktoś wstawił w tą ramkę tylko jedno pinowe radio.

A są ramki dwu pinowe?

kuba1961 11-06-2014 06:48

Odp: Wymiana radia jak to zrobić??
 
Ten Goclever za 400zł ma nietypowe wymiary. Uważajcie.

kr1985 - Są ramki dwu pinowe. Ja mam GMS6701 w ramce 2pin ale dedykowanej do tego radia.

kr1985 11-06-2014 09:38

Odp: Wymiana radia jak to zrobić??
 
Cytat:

Napisał kuba1961 (Post 2224639)
Ten Goclever za 400zł ma nietypowe wymiary. Uważajcie.

kr1985 - Są ramki dwu pinowe. Ja mam GMS6701 w ramce 2pin ale dedykowanej do tego radia.


A takie Ramki to standardowo daje producent radia czy trzeba kupic w fordzie?

Bo nie wiem jak sie zabrać do tematu.

A jakie najlepiej radio polecacie do mondeo z nawigacja?

Tak miedzy 1000 a 2000zl

sabcio 11-06-2014 13:03

Odp: Wymiana radia jak to zrobić??
 
Ramke trzeba kupić, ja kupiłem tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jednak nie polecam, bardzo słaba jakość. Nie jest idealnie owalne, odstaje w kilku miejscach.

Macie namiary na jakieś ramki dobrej jakości?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.