Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   sprzedałem focus i nigdy więcej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=246145)

berthold61 17-06-2016 22:12

sprzedałem focus i nigdy więcej
 
miałem focusa 2,0 tdci rocznik 2006 , mam trzy samochody więc postanowiłem że focusa sprzedam ale jak się opkazało sprawa nie jest taka prosta , ogłoszenie nr 1 było w styczniu cena 14 tys następne w marcu cena 12 tys , nastepne w maju 10 tys i od pierwszego ogłoszenia do maja ani jednego telefonu zero zainteresowania quwa co ci ludzie maja w głowi sobie myślę auto fajne wygodne zero rdzy ale ****o to daje , jadę po komisach a było ich chyba z 10 i każdy z nich jak mantra mogę dać 7 maxymalnie 8 tys koniec końców sprzedałem w komisie za 8 tys i auto sprzedał za tydzień quwa to jest nienormalne że za fajne auto tak ****iane pieniądze , mój audi a2 dałem wtedy za niego prawie 10 tys mniej a teraz bym dostał ze 5 tys więcej jak za focusa
koniec końców nigdy forda już nie kupię basta

mojmistrz 17-06-2016 22:21

Odp: sprzedałem focus i nigdy więcej
 
Ale tak szczerze, to o co się burzysz? Że szybko znalazł kupca? Trzeba było poczekać ze sprzedażą, w końcu by się ktoś trafił. Komisy są dla ludzi jak hipermarket. Po co dzwonić po ogłoszeniach, jak wpadam do komisu i przebieram ;) po prostu gość ma lepsze techniki sprzedażowe i przewagę daje mu fakt, że do komisu zawsze ktoś przyjdzie. Było napisać ciekawe ogłoszenie, dorzucić jakiś "gratis", wychwalić pod niebiosa. No i jeszcze jedno pytanie. Z jakim przebiegiem chciałeś go sprzedać? Wiesz jak wyglądają wymagania przeciętnego kupca, jak fura ma powyżej 180k przelotu, to jest be ;)

Xperia Z1 tap tap

latar 17-06-2016 22:48

Odp: sprzedałem focus i nigdy więcej
 
A ja miałem zupełnie odwrotny problem. W grudniu 2014 sprzedałem swojego FF2 2.0 TDCi z 2006r. Wystawiłem go w poniedziałek wieczorem o 23:00 za 17.500. We wtorek następnego dnia o 10:30 pojechał do nowego właściciela za 17k. Teraz żałuję bo zostawiłem C4 2.0Pb a był to zaje...sty samochód.

PS Miałem faktury za wszystkie części i przeglądy z jego ostatnich 120.000km. Na liczniku miał ~160.000. Raczej oryginał.

Marek 18-06-2016 07:05

Odp: sprzedałem focus i nigdy więcej
 
Cytat:

Napisał berthold61 (Post 2613114)
to jest nienormalne że za fajne auto tak ****iane pieniądze

Jak sprzedałeś handlarzowi to co się dziwić...

Trzy tygodnie temu sprzedawałem 206 i poszło w godzinę. Niby francuz i 3D, a pierwszy klient co zadzwonił to nim odjechał.

Cytat:

Napisał berthold61 (Post 2613114)
koniec końców nigdy forda już nie kupię basta

Dla mnie to możesz do końca życia maybachem jeździć :)

kacper69 18-06-2016 19:29

Odp: sprzedałem focus i nigdy więcej
 
Od wieków wiadomo , że Ford to taka rasa co najwięcej traci na swojej wartości.
I nie tylko w Polsce.

tomaszjan31 18-06-2016 19:46

Odp: sprzedałem focus i nigdy więcej
 
Kolego, takie czasy. Teraz samochody uzywane sie ciężko sprzedaje.
Jednak zapewniam, ze można sprzedać samochód w godzinę , nawet forda.
Wystawiłem forda na allegro ok. godz. 22 w cenie wyższej niż przeciętna na portalu, kupujący dzwonili do godz 23,30 i w większości chcieli odebrać pojazd natychmiast. Sprzedałem tego samego wieczoru po 23.00 na parkingu ikea bez targowania sie.

kacper69 18-06-2016 20:32

Odp: sprzedałem focus i nigdy więcej
 
To że używanych aut , nawet młodych jest pełno to widac po parkingach firm flotowych.
I tu też przypomniała mi się historia znajomego, który jeździł 3 lata lizingowanym Focusem, po 3 latach dostał "super-propozycję" pierwokupu dla użytkownika tego auta na kwotę 38 tys zł. Dodam, że auto z przebiegiem prawie 200 tys km.
Odmówił, ale zaproponował im za to auto max 30 tys zł.
Tak się skończyło, że auto , to i inne podobne postały na placu 6-8 miesięcy i faktycznie poszły za te 30 tys zł.
I tak, każde auto ma swoją historię. ;)

berthold61 19-06-2016 09:03

Odp: sprzedałem focus i nigdy więcej
 
tak tylko od stycznia do maja nawet jednego telefonu nie było a auto kompletnie bez rdzy z małym przebiegiem ok 160 tys , miałem w życiu ponad 30 aut i kiedyś nawet forda sierrę kupę lat temu i z żadnym nie było problemu zwłaszcza z autami grupy VW jedno ogłoszenie i auto szło , no i te ceny za focusa dałem 27 tys a za audi a2 16 tys teraz za focusa dostałem 8 tys a za tego audika dostałbym 12-13 tys popitolone to strasznie

slawek-kali 19-06-2016 09:10

Odp: sprzedałem focus i nigdy więcej
 
Najpierw znajdz kupca na a2, najgorsze auto ze stajni Ingolstadt :D

c-matix 19-06-2016 09:15

Odp: sprzedałem focus i nigdy więcej
 
Cytat:

Napisał berthold61 (Post 2613114)
miałem focusa 2,0 tdci rocznik 2006 ,

Jeśli nawet to było auto 3d, to miałeś skopane ogłoszenie , bo wiemy że za takie auto trzeba dać od 12 w góre.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.