Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Czy można podnieść zawieszenie tylne . (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=178755)

eclipse 25-03-2013 14:27

Czy można podnieść zawieszenie tylne .
 
Zastanawiam się nad podniesieniem tyłu .
Po założeniu 3 rzędu doszło 50kg w bagażniku ,same fotele
wydaje się że dobrze by było trochę podwyższyć - zwłaszcza jeśli dojdzie komplet (pasażerów 7).To jakieś dodatkowe 210 kg w bagażniku .(poprzednio 5-osób) i pusty bagażnik .
Czy zawieszenie z tyłu można regulować ?...

MAG 25-03-2013 14:45

Odp: Czy można podnieść zawieszenie tylne .
 
Mi nasuwają sie propozycje:

1. Amory samopoziomujące - drogo, nawet jesli będziesz szukał w używkach ...

2. Gumy w sprężyny (mają za zadanie usztywnić sprężynę wyłączając defacto z jej pracy jeden zwój) - koszt znikomy, ale minusem jest to, że moze się troche zmienic charakterystyka pracy tylnej zawiechy, co przy ostrej jeździe po zakrętach może byc źródłem wzrostu adrenaliny ...
No i podobno, po dłuzszym czasie spręzyna moze się zbuntowac, chociaż ja osobiście nie słyszałem o takim przypadku ...

3. Gumy POD spręzyny (podniesienie spręzyny) - tylko nie wiem czy sa dostępne jakieś tego typu podkładki akurat z odpowiednim dla S-Max'a wymiarem.


Od siebie powiem, że prywatnie uzywałem w kilku swoich samochodach tych gumowych pierscieni wkładanych między zwoje sprężyny i we wszystkich przypadkach zdało to rezultat i żadnych negatywnych skutków nie odczuwałem.

Nawet w ST220 jak jechałem na wakacje, to wkładałem te gumy żeby zapakowanym tyłem nie szorować za bardzo po glebie ;)
Po powrocie je wyjmowałem - zakładanie i wyjmowanie to jakieś 5minut roboty, w tym liczony czas na wyjęcie podnośnika z bagaznika i zdjęcie koła ... ;)

cliner 25-03-2013 14:55

Odp: Czy można podnieść zawieszenie tylne .
 
Etis co pisze na twój typ zawieszenia teraz?Trzeba porównać z typem zawieszenia z fabrycznego 7-os.No i ciach jeżeli można...;)Ja mam przy moim 7-os.,amortyzatory standardowe tylne,klasa obciążenia sprężyn przednich-H,tylnych-G.Tylko jak to się przekłada na oznaczenia sprężyn lub amortyzatorów to nie wiem.

MAG 25-03-2013 16:18

Odp: Czy można podnieść zawieszenie tylne .
 
Cytat:

Napisał cliner (Post 1983610)
... Tylko jak to się przekłada na oznaczenia sprężyn lub amortyzatorów to nie wiem.

Co do amorów, to są takie same dla wszystkich modeli (nie ma znaczenia klasa obciążenia sprężyny), różnia sie tylko w wersji ze sportową zawiechą no i oczywiście gdy z tyłu jest nivo ...


btw - teraz jak mam obnizoną zawiechę u siebie, to tez chyba na czas wakacyjnych wyjazdów będę wkładał w tylne spręzyny te gumowe podkładki, bo jak ze Świąt wracałem z Polski, to byłem tak obładowany, że ze dwa/trzy razy przytarłem hakiem holowniczym na jakichś większych wybojach g:P

NIUTEK74 25-03-2013 16:22

Odp: Czy można podnieść zawieszenie tylne .
 
U mnie pisze że mam Z zawieszeniem zmodyf. na sportowe
Klasa obciaz.przedniej sprezyny-I
Klasa obciaz.tylnej sprezyny-F

eclipse 25-03-2013 17:09

Odp: Czy można podnieść zawieszenie tylne .
 
U mnie z etis jest podane .
Sprężyny przednie -H.
sprężyny tylne - C.
czyli wynika że słabsze(miększe).licząc od A...
ciekawe jak u innych 5-osobowych wychodziło .

MAG 25-03-2013 17:10

Odp: Czy można podnieść zawieszenie tylne .
 
No tak, tylko jak po samych sprężynach poznać co one za jedne :?:

No i co oznacza ta klasa obciążenia i czym sie rózni np G od H czy I :?::?::?:

dikileiden 25-03-2013 17:28

Odp: Czy można podnieść zawieszenie tylne .
 
Panowie u mnie z zawieszeniem zmodyf. na sportowe i IVD z ukl. plynnej kontr. tlumienia
Klasa obciaz.przedniej sprezyny-I
Klasa obciaz.tylnej sprezyny-M dla galaxy

Slartibartfast 26-03-2013 11:27

Odp: Czy można podnieść zawieszenie tylne .
 
Mój 7os w standardzie fabrycznym:
Udosk. zawieszenie aktywne (IVD)
Ze Standard.Amortyzatorami Tylnymi
Z Zawieszeniem Standardowym
Klasa obciaz.przedniej sprezyny-I
Rear Spring Load Class-F

tomaszek5pl 06-04-2013 13:56

Odp: Czy można podnieść zawieszenie tylne .
 
koledzy co to jest • Udosk. zawieszenie aktywne (IVD)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.