Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Silnik się dławi podczas ruszania i dodawania gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=186742)

fiodesign 26-07-2013 15:12

Silnik się dławi podczas ruszania i dodawania gazu
 
2 załącznik(i)
Witam serdecznie, mam dość nietypowy problem – przynajmniej tak mi się zdaję bo właśnie wróciłem z serwisu Forda i nawet tam nie potrafili do końca określić jak nazywa się uszkodzona część będąca przyczyną problemów.

Przechodząc do sedna sprawy: auto podczas ruszania nie ma mocy, nie ma mowy o ruszaniu na pół sprzęgle oraz o „szybkim ruszeniu”, dodatkowo mam wrażenie, że już przy większej prędkości fordzik także nie ma mocy a jego spalanie jest większe.

Auto jest zagazowane – instalacja firmy STEG 4.

W załączniku zdjęcie z zaznaczeniem cięgna, które się wyrobiło. Gdy cięgno wcisnę sam – przez moment jest ok ale po kilku wciśnięciach pedała gazu cięgno znowu spada.

Marek 26-07-2013 18:36

Odp: Spadek mocy i problemy z ruszaniem
 
Robert- proszę poprawić tytuł tematu zgodnie z pkt. 6d regulaminu forum

fiodesign 27-07-2013 21:43

Odp: Silnik się dławi podczas ruszania i dodawania gazu
 
Przepraszam - zmieniłem :) lecz nie zmienia to faktu, że nawet tutaj chyba nikt z Was nie ma dla mnie rozwiązania mojego problemu.

djibiza 27-07-2013 22:35

Odp: Silnik się dławi podczas ruszania i dodawania gazu
 
Na zdjęciu jest zaznaczona gruszka, która podciśnieniem steruje klapkami w kolektorze ssącym. Jak na moje, warto byłoby zdjąć kolektor i obejrzeć / usunąć klapki, bo pewnie są w kiepskim stanie. Może jakoś się któraś klapka zawiesza i zostaje zamknięta. Stąd może być problem z przyduszaniem silnika.

fiodesign 28-07-2013 00:06

Odp: Silnik się dławi podczas ruszania i dodawania gazu
 
Cytat:

Napisał djibiza (Post 2051462)
Na zdjęciu jest zaznaczona gruszka, która podciśnieniem steruje klapkami w kolektorze ssącym. Jak na moje, warto byłoby zdjąć kolektor i obejrzeć / usunąć klapki, bo pewnie są w kiepskim stanie. Może jakoś się któraś klapka zawiesza i zostaje zamknięta. Stąd może być problem z przyduszaniem silnika.

Tak to już wiem tylko zauważ, że własnie ta gruszka jest wyrobiona i na zdjęciu widać, że to cięgno spada z tej gruszki więc pewnie moje klapy w ogóle się nie otwierają sprawa jest dość kłopotliwa gdyż auto podczas ruszania przygasa a potrafi nawet zgasnąć. Miałem ostatnio niebezpieczną sytuację na rondzie gdzie chciałem wjechać i prawie skończyło by się to wypadkiem bo autko straciło nagle moc - obroty zeszły do bardzo niskich a dodawania mu gazu nic dawało.

fiodesign 28-07-2013 10:45

Odp: Silnik się dławi podczas ruszania i dodawania gazu
 
Cytat:

Napisał Pawełkier (Post 2051552)
więc jedz i kup nowe ciegno.Nie wiem w czym masz problem.

W tym, że nie wiem jak to się nazywa, w serwisie Forda szukali i też nie potrafili wskazać jak ta część się nazywa. Jakby ktoś wskazał mi nazwę albo jakiegoś linka z allegro do tego byłbym naprawdę wdzięczny. g:DD

djibiza 01-08-2013 23:35

Odp: Silnik się dławi podczas ruszania i dodawania gazu
 
Cytat:

Napisał fiodesign (Post 2051563)
Jakby ktoś wskazał mi nazwę albo jakiegoś linka z allegro


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.