Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Twardy hamulec (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=117838)

elvis52 20-07-2016 08:32

Odp: Twardy hamulec
 
Też wywaliłem ten środek i potem miałem olej w przewodzie. A od tego do strzelenia membrany w serwie krótka droga. U mnie po założeniu nowego zaworka raz jest pedał miękki raz twardy nie ma reguły

wduk 15-11-2016 15:36

Odp: Twardy hamulec
 
Może to zależy od modelu ale u mnie w Mondeo mk4 pomogło dopiero wymienienie przewodu podciśnienia biegnącego od pompy do serwa (we "wtyczce" wchodzącej do serwa jest zawór zwrotny). Cena nowego ok 200 zł.

elvis52 16-11-2016 13:24

Odp: Twardy hamulec
 
Przyzwyczaiłem się już do tego a nie jest to warte wywalenia 2 stów a i tak pewności nie ma. Hamulec większą siłą wciskam i jest git

wduk 17-11-2016 12:58

Odp: Twardy hamulec
 
Ogólnie dało by się tym żyć gdyby nie to, że mam automat - jak nie docisnę hamulca to nie odpalę. Po roku zaczęło mnie to na prawdę wkurzać :razz: więc się zawziąłem i zrobiłem.

krzysiek_g 18-11-2016 10:20

Odp: Twardy hamulec
 
Jest ktoś w stanie sprawdzić numer przewodu/grzybka z zaworem dla silnika 1.8 TDCi?
Chodzi o coś takiego: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Gdzie można zamówić taki przewód (nowy)?

m1984 20-11-2016 13:02

Odp: Twardy hamulec
 
Witam wszystkich proszę o instrukcje wymiany, czyszczenia tego zaworka na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kozmar82 12-01-2017 09:43

Odp: Twardy hamulec
 
Również będę wdzięczny za instrukcję:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mro 13-01-2017 14:15

Odp: Twardy hamulec
 
Ja wam powiem tak, pojechałem do ASO wymienili mi i mam papier na to. Wolałem sam nie grzebać przy vacupompie (choć wiem że wymiana tego to banal). Hamulce to hamulce...

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Krzysiek0112 13-01-2017 14:52

Odp: Twardy hamulec
 
Cytat:

Napisał jojojo (Post 1562322)
Temat mi znany, jak pewnie wielu innym użytkownikom Fordów z dieslem. Blokuje się zawór zwrotny przy pompie próżniowej na zimnym silniku. Dodanie obrotów pomaga i problem ustępuje do następnego postoju, chociaż usterka nie zawsze się pojawia. Auta z 2006, 2008 i 2009 (mondeo, s-max, galaxy... tdci) podlegają akcji serwisowej. Ja mam 2007 i niestety we własnym zakresie musiałem taką "akcję" wykonać. Jeżeli w 2007 też się to zdarza, (z tego co mówili w aso często) bo to dokładnie ta sama usterka, która podlega akcji serwisowej, to nie rozumiem czemu musiałem za to płacić. Co prawda tylko 110zł, ale... niesmak pozostał!

Witam podepnę się gdyż mam ten sam problem w moim Mondeo Mk 2 2.0 Benzyna ale pedał hamulca jest twardy cały czas, bez względu na temperaturę otoczenia czy silnika. Dodam że około pół oku temu były wymieniane zaciski hamulcowe z przodu i cały płyn, miałem później spory problem z odpowietrzeniem ale przebrnąłem przez to, i teraz przy gwałtownym hamowaniu pedał jest twardy a po czasie około 2-3 sekund opada

elvis52 13-01-2017 16:02

Odp: Twardy hamulec
 
Cytat:

Napisał mro (Post 2727181)
Ja wam powiem tak, pojechałem do ASO wymienili mi i mam papier na to. Wolałem sam nie grzebać przy vacupompie (choć wiem że wymiana tego to banal). Hamulce to hamulce...

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Zmieniło się coś po wymianie ? Bo u mnie jak było tak jest nadal. Raz jest twardy przy odpalaniu a raz miękki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.