Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zniknął olej z silnika!!! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=153249)

GrzegorzTarnów 12-03-2012 19:24

Zniknął olej z silnika!!!
 
Witam ! Cztery miesiące temu wymianiałem olej (kombi, 2.0 Pb), w sobote wybierałem sie w dalsza trase i z ciekawości sprawdziłem poziom oleju w silniku... Wyciagam bagnet i ....sucho, nawet końcówka sucha...Co sie mogło stac, wycieku pod samochodem nie było...Czyżby aż tak brał olej ?

1olek 12-03-2012 22:13

Odp: Zniknął olej z silnika!!!
 
a jak dugo jestes wlascicielem auta i czy juz zmieniaes w nim olej ? Bo jak dopiero kupiles auto i to pierwsza twoja jego zmiana to mozliwe ze byl zalany doktorem aby ukryc ta usterke przy sprzedazy.

jendrekmak 12-03-2012 22:33

Odp: Zniknął olej z silnika!!!
 
Cytat:

Napisał GrzegorzTarnów (Post 1798665)
Wyciagam bagnet i ....sucho, nawet końcówka sucha...Co sie mogło stac

sam wymieniałeś? czy ktoś to źle zrobił? jeśli masz filtr (a nie wkład) to może był źle dobrany i jest nieszczelny? jeśli masz wkład to może jest uszkodzona uszczelka i powoli przepuszcza olej. jeśli wcześniej nie ubywało oleju to zapewne jest to niedbałość montażu lub błąd w doborze filtra oleju

etaks 13-03-2012 10:13

Odp: Zniknął olej z silnika!!!
 
Gdyby koledze powoli wyciekał olej to raczej byłoby to zauważalne pod samochodem tym bardziej jeśli w ciągu 4 miesięcy zniknęła spora ilość. Mi w mk2 kapał olej przez 2 lata i ubyło go bardzo niewiele patrząc na bagnet, za to pod samochodem zawsze pojawiała się jakaś niewielka plama.

pawcio71 13-03-2012 11:58

Odp: Zniknął olej z silnika!!!
 
Karoseria a szczególnie kombi wytwarza w tylnej części zawirowania powietrza...gdyby cokolwiek kapało tył byłby cały w kropkach z oleju!Olej zjadł ci silnik/pierścienie,uszczelniacze zaworów/...Ford w benzynie lubi sobie chlapnąć oleju!

jendrekmak 13-03-2012 15:56

Odp: Zniknął olej z silnika!!!
 
Cytat:

Napisał etaks (Post 1798956)
Gdyby koledze powoli wyciekał olej to raczej byłoby to zauważalne pod samochodem

tu nie do końca się zgodzę bo wycieki mogą być jak silnik pracuje i jest ciśnienie w układzie oleju a przy zgaszonym silniku nie muszą występować. ciężko to jest zauważyć zwłaszcza jak jest osłona pod silnikiem

radzik22 13-03-2012 16:17

po prostu kolega niech troszke nim pogazuje lub przytrzyma gaz tak w granicach czterech lub pieciu tysiecy obrotow i zobaczy czy autko cos kopci czy nie:roll: bynajmniej ja tak u siebie rozpoznalem ubytki oleju

Cytat:

Napisał GrzegorzTarnów (Post 1798665)
Witam ! Cztery miesiące temu wymianiałem olej (kombi, 2.0 Pb), w sobote wybierałem sie w dalsza trase i z ciekawości sprawdziłem poziom oleju w silniku... Wyciagam bagnet i ....sucho, nawet końcówka sucha...Co sie mogło stac, wycieku pod samochodem nie było...Czyżby aż tak brał olej ?

a ile zrobiles kilometrow od wymiany oleju???

GrzegorzTarnów 14-03-2012 21:31

Odp: Zniknął olej z silnika!!!
 
Dzieki za podpowiedzi. Odpowiem za jednym razem na wszystkie pytania...
1. Samochód nie kopci
2. Olej był wymieniany w serwisie
3. Pod samochodem nie ma plam oleju
4. Włascicielem jestem od wrzesnia 2010
5. Ta sytuacja nastapiła drugi raz, pierwszy raz niedługo po zakupie
6. Wtedy po wymianie oleju, co jakis czas musiałem dolać oleju
7. Leje MOBIL 1 10W40
8. W sobote jak stwierdziłem brak oleju, nie świeciła kontrolka cisnienia
9. Od wymiany zrobiłem może 2-3 tys, km

Jakub 15-03-2012 12:23

Odp: Zniknął olej z silnika!!!
 
Pierścienie olejowe stoją.

GrzegorzTarnów 15-03-2012 18:01

Odp: Zniknął olej z silnika!!!
 
O co chodzi z tymi pierścieniami ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.