Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Komputer pokładowy/ błędne pomiary (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305952)

Nito95 07-02-2020 11:25

Komputer pokładowy/ błędne pomiary
 
Witam. Mk3 2,0.
Ciężko mi to ubrać w słowa natomiast spróbuję.

Zastanawiam się czy nie mam uszkodzonego komputera pokładowego bądź też sterownika. Spalanie pokazuje mi cały czas 9,7l/100 nawet przy postoju podczas drogi tak samo. Prędkość cały czas mam 37km/h. Gdzieś doczytałem że mogę mieć '' mapę na nowo do wgrania''. Czy jest taka możliwość ?
Czy problem ten może łączyć się z błędem check engine zbyt bogata dawka paliwa ?

sedek 07-02-2020 11:44

Odp: Komputer pokładowy/ błędne pomiary
 
A podepnij po forscana i zobacz , co wyjdzie.

Nito95 07-02-2020 11:57

Odp: Komputer pokładowy/ błędne pomiary
 
Będę musiał się przejechać do mechanika w takim razie. W razie czego dam znać może komuś się przyda info.

Mariusz 07-02-2020 12:04

Odp: Komputer pokładowy/ błędne pomiary
 
Wyzeruj wskazania kompa przytrzymując kilka sekund przycisk na liczniku obrotów. Jeśli komp nie był zerowany przez kilka kkm to normalny objaw.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Nito95 07-02-2020 12:05

Odp: Komputer pokładowy/ błędne pomiary
 
Sprawdzę po robocie, dzięki Mariusz :)

Mariusz 07-02-2020 12:11

Odp: Komputer pokładowy/ błędne pomiary
 
Przy zerowaniu kompa na postoju średnie spalanie powinno wskazać 99,9l/100km. W miarę poruszania się będzie radykalnie spadać. Prędkość średnia 0km/h i w miarę jazdy będzie rosła w odpowiednim tempie do prędkości.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Nito95 08-02-2020 11:31

Odp: Komputer pokładowy/ błędne pomiary
 
Sprawdziłem natomiast średnia prędkość działa nieprawidłowo.
Dzisiejsza trasa 25km. Zatrzymałem się na jednych światłach zanim wjechałem na obwodnicę(120km/h). Średnia prędkość zatrzymała się ponownie na 37km/h. Czy to może oznaczać uszkodzenie komputera bądź mapę na nowo do wgrania ?

Bump: Po ponownym odpaleniu nie zeruje się nadal pozostają parametry z ostatniej trasy.

Mariusz 08-02-2020 19:25

Odp: Komputer pokładowy/ błędne pomiary
 
Jaka mapa, co za bzdury. Czy średnia prędkość rosła od zera po wyzerowaniu kompa? Pojeździj trochę więcej to się okaże. No chyba, że nie wyzerowałeś kompa paliwowego, bo przycina się przycisk zerowania. Komp paliwowy nie zeruje się po każdorazowym zgaszeniu/odpaleniu auta. To by było zupełnie bez sensu.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.