Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Po dodaniu gazu obroty spadają potem szarpie i do góry (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=51643)

minomi 20-09-2008 22:29

Po dodaniu gazu obroty spadają potem szarpie i do góry
 
Witam Forumowiczów jako nowy, mam mondeo mk2 2.0 1997 B+G, kupiłem go z bardzo dziwnym objawem: po dodaniu gazu obroty najpierw spadają następnie szarpiąc wkręca się na obroty, na benzynie i gazie, efekt jest mniejszy gdy powoli dodaję gazu.
Dotyczy to biegu jałowego i jak i każdego innego, wymieniłem świece, filtry, sprawdziłem szczelność układu dolotowego powietrza, po odpięci przepływomierza brak jakiejkolwiek zmiany w pracy silnika i opisanej wady (na gorsze i lepsze), kable WN nie świecą, proszę o pomoc w temacie gdyż nie da się tak jeździć.

ps.
Nie mam porównania ale jak na 2.0 to do 3 tyś. obrotów to jest mół.

ps2.
mam nieszczelność w układzie wydechowym zaraz przed katalizatorem, lecz nie wiem czy może to mieć jakiś wpływ.

minomi 21-09-2008 10:51

Re: [Mk2] Po dodaniu gazu obroty spadają potem szarpie i do góry
 
Witam ponownie, proszę was o pomoc w temacie bo chcę uniknąć rachunku w ASO.

pozdrawiam

Emmm 21-09-2008 11:41

Re: [Mk2] Po dodaniu gazu obroty spadają potem szarpie i do góry
 
Na początek zajmij się silniczkiem krokowym, pewnie warto go oczyścić.
Pozdrawiam

minomi 21-09-2008 13:33

Re: [Mk2] Po dodaniu gazu obroty spadają potem szarpie i do góry
 
Jutro rozbiorę i przseczyszczę silniczek, jaka powinan być reakcja silnika na odpięcie krokowca? jak wpływa na prace motoru? i jak soprawdzić czy krokowiec jes sprawny?

dzięki za pomoc.

lukaszek2603 21-09-2008 14:25

Re: [Mk2] Po dodaniu gazu obroty spadają potem szarpie i do góry
 
u mnie objawy sa podobne, krokowiec ok, swiece, przewosy również, jednak slysze, taki dzwiek jakby tlumi sie przepalal i to zaraz zaprzednimi kolami. jeszcze tego nie sprawdzalem ale mysle ze moze miec to jakis wplyw bo zadnych innych usterek nie stwierdzono a silnik ma mocy jak 1.6.
P.S. sprezanie u mnie jestw normie.

konrad.pl 21-09-2008 14:31

Re: [Mk2] Po dodaniu gazu obroty spadają potem szarpie i do góry
 
proponuje najpierw zlikwidować nieszczelność :fcp1 później może coś jeszcze się wymyśli :fcp2

minomi 23-09-2008 12:55

Re: [Mk2] Po dodaniu gazu obroty spadają potem szarpie i do góry
 
nieszczelność zlikwidowana, nadal to samo, silnik dusi sie i dławi po dodaniu gazu, jest znacznie lepiej powyżej 3000 obrotów, co mam następnego sprawdzać?
Może zresetowac komputer po załataniu nieszczelności?

konrad.pl 23-09-2008 14:57

Re: [Mk2] Po dodaniu gazu obroty spadają potem szarpie i do góry
 
jak nieszczelność była spora to reset by się przydał, a i ogólnie to chyba nie zaszkodzi :fcp1

a jak sprawa ze spalaniem?
po postach wyżej domyślam się że krokowiec sprawdzony i przeczyszczony.

minomi 23-09-2008 19:53

Re: [Mk2] Po dodaniu gazu obroty spadają potem szarpie i do góry
 
Silnik krokowy sprawdzony (po włączeniu zapłonu otwiera się na ok 2 mm?!), reset komputera zrobiony, po odpięciu przepływomierza obroty nieznacznie podnoszą się, po podpięciu wracają do normy (sprawny?)
Nie wiem ile pali ponieważ dopiero go kupiłem z taką dolegliwością.
Wiem, że kiedyś w historii był wystyrzał gazu i został poklejony dolot powietrza (jest szczelny).
Proszę o radę gdyż nie potrafię sobie poradzić.
powtórzę objawy:
Po dodatniu gazu obroty spadają, dławi silnik po czym nabiera obrotów, reakcja na dodanie gazu jest opóźniona, obroty wolne są stałe i odpowienie.
Aby ruszyć autem muszę podkecić go do ok 3tyś. obrotów, poniżej dławi się i brak jest mocy.
Świeci się kontrolka z "kluczem"

Forumowicze miał ktoś coś takiego? czy może to być jakaś awaria mechaniczna np zaworów, czy może pasek rozrządu przeskoczył?

lukaszek2603 23-09-2008 21:47

Re: [Mk2] Po dodaniu gazu obroty spadają potem szarpie i do góry
 
a dzieje ci sie tak zarowno na zimnym jak i nagrzanym silniku?sprawdzales cewke zaplonowa?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.