Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Akumulator i kilka usterek (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=256607)

Dawka22pl 08-01-2017 23:09

Akumulator i kilka usterek
 
Witam
Mam kilka małych problemów i zastanawiam się czy jestem w stanie samemu to zrobić (w sumie to z Waszą pomocą), a mianowicie:
1. Nie działa mi tylna wycieraczka, a wraz z nią spryskiwacz. Interesują mnie jakieś zdjęcia na których bym widział co mam sprawdzić. Szukałem na forum ale nic nie znalazłem.
2. Przy mrozach jakie panowały teraz (-24 stopnie) akumulator nawet nie piardł jak próbowałem go odpalić, a próba podładowania go z kabli skończyła sie sukcesem dopiero po godzinie ładowania. Posiadam Galaktyke z 2001 roku z silnikiem 2.3 wersja GHIA. Interesuje mnie jaki powininem mieć akumulator w swoim aucie. Aktualnie posiadam Tople (lub jakoś podobnie) 64aMh.
3. Nie działa mi grzanie pupy w fotelu kierowcy. Nie wiem jak to sprawdzić w czym tkwi problem.

Mam nadzieję, że ktoś jest w stanie mi pomóc. Mam trochę czasu teraz i mógłbym się tym zająć ale potrzebuje kogoś kto miał z tym styczność :)
Pozdrawiam

PRZEMAL78 09-01-2017 06:30

Odp: Akumulator i kilka usterek
 
1. zobacz czy kable w przelotce do klapy nie są poprzerywane, co do spryskiwacza to może płyn zamarzł i nie leci.Zobacz czy nie masz mokro pod nogami kierowcy tam z lewej strony jest łączenie przewodu spryskiwacza lubi się rozłączyć
2. akumulator temat rzeka i na forum znajdziesz wiele różnych porad jaki akumulator kupić
3. zobacz czy wtyczka pod fotelem się nie rozłączyła, jak jest ok to czy dochodzi zasilanie

Dawka22pl 09-01-2017 12:08

Odp: Akumulator i kilka usterek
 
1. Spryskiwacz nie działał już latem. Duzo musze tego płynu lać żeby zobaczyć czy jest mokro? Jest inna złączka w samochodzie oprócz tej ? :)
2. Szukałem o tych akumulatorach ale akurat o mojej wersji samochodzu nie mogłem nic znaleźć. A Ty w swoim jaki masz bo widze ten sam model ? :)
3. Jak sprawdzić czy zasilanie dochodzi? Bo wtyczka sie nie rozłączyła

PRZEMAL78 09-01-2017 12:47

Odp: Akumulator i kilka usterek
 
Może jakiś paproch się dostał i zatkał przewód, teraz zimom ciężko to naprawić.Ja mam akumulator 72Ah 720A i daje rade z zasilaniem.Co do grzania to jak rozepniesz wtyczkę i włączysz klawisz grzanie to miernikiem sprawdż napięcie czy masz 12v

Dawka22pl 09-01-2017 13:56

Odp: Akumulator i kilka usterek
 
Jakiej firmy masz akumulator ?
Zaraz postaram się to sprawdzić :)

czarnygda 09-01-2017 14:30

Odp: Akumulator i kilka usterek
 
podepne się pod temat mam 9 letnią centre 75Ah 680A skłaniam się ku jenox 74 AH 700A CZY DOBRY WYBÓR ?VARTA JEST W TEJ SAMEJ CENIE ALE OPINIE SĄ PODZIELONE

PRZEMAL78 09-01-2017 14:37

Odp: Akumulator i kilka usterek
 
Dwa lata temu kupiłem CENTRE

wojtekn 09-01-2017 14:46

Odp: Akumulator i kilka usterek
 
Cytat:

Napisał czarnygda (Post 2724214)
podepne się pod temat mam 9 letnią centre 75Ah 680A skłaniam się ku jenox 74 AH 700A CZY DOBRY WYBÓR ?VARTA JEST W TEJ SAMEJ CENIE ALE OPINIE SĄ PODZIELONE

Na przyszłość przypominam ;)

Cytat:

> DUŻE LITERY oznaczają krzyk - nie nadużywaj ich!
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] mamy zasadę jeden problem jeden temat, to tak na przyszłość.

Dawka22pl 09-01-2017 15:04

Odp: Akumulator i kilka usterek
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] rozumiem, jestem nowy ale będę pamiętał. Widzę, że masz taki sam samochód, mógłyś sie podzielić jaki masz akumulator w swoim i jaki czas? Jak przeżył tą srogą zime ? :)

wojtekn 09-01-2017 16:26

Odp: Akumulator i kilka usterek
 
Ja mam 700A / 80 AH tak jak fabryka dała chodzi o parametry.
Jest to drugi aku w żywotności autka.
Jak przeżył lecz prędzej przeżywa normalnie. Jeśli stoi pod chmurką to odpala na strzała za pierwszym razem, nigdy nie miałem problemów z nim.
Lecz obecnie staram się go chować do garażu. ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.