Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymontowanie kratki nawiewu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=103864)

vi_king 27-06-2010 14:02

Wymontowanie kratki nawiewu
 
Witam.
Stało się. Mój MK2 poszedł w "odstawkę", znaczy będzie zmieniał właścicela. Jego miejsce zajął MK3 - mam nadzieję, że godnie go zastąpi.

I tu pojawiły się pierwsze "schody" - jak wymontować środkową kratkę nawiewu w konsoli. Zablokowała się klapka zamykająca wylot powietrza. Muszę wymontować całą kratką razem z obudową bo tam jest mechanizm. Szukałem na forum, ale wszystkie posty dotyczą MK3 z przed liftingu, a mój jest po. Czy u mnie trzeba też wyciągać radio, panel klimy i takie tam, czy można wymontować same wyloty.

wojtbf1 27-06-2010 22:19

Odp: Wymontowanie kratki nawiewu
 
1 załącznik(i)
Jeśli chodzi Ci o to to wychodzi przy pomocy śrubokręta .....

jendrekmak 28-06-2010 00:45

Odp: Wymontowanie kratki nawiewu
 
chyba nie robiłeś tego osobiście, być może gdzieś czytałeś. po lifcie niestety nawiewy środkowe są zamontowane razem z całą konstrukcją konsoli środkowej (przed liftem zresztą też). żeby je wymontować z pokrętłami trzeba rozebrać całą konsolę środkową tzn. panel z zegarkiem, radio przyciski na dole (bag. i esp) uchwyt na napoje itd. owszem można wyjąć same kratki ale dostęp do mechanizmu regulacji kratek jest kiepski. można wyjąć boczną kratkę i obejrzeć jak działa sam mechanizm regulacji i może jednak wymontować samą kratkę i próbować znaleźć jakąś szczelinę przez którą uda się wcisnąć drut, pomanipulować nim bo może się odblokuje, szkoda tej całej roboty dla takiego drobiazgu.
opis demontażu jest gdzieś na forum
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
co prawda w tej aukcji wygląda na to, że całość to jest tylko do panelu klimy ale widocznie reszta w dół jest odłamana przy "fachowym" demontażu

eng 28-06-2010 08:28

Odp: Wymontowanie kratki nawiewu
 
Dokładnie tak jak mówią i piszą koledzy. Zaopatrz się w czas i narzędzia zwłaszcza do wyciągnięcia radia. Potem kilka śrubek pod awaryjnymi i pod uchwytem na kubek i esp no i śrubki wewnętrzne w miejscu gdzie masz radio. Całość wyciągasz i naprawiasz. Mechanizm mógł rzeczywiście się tylko przestawić ew mogła spaść zapadka z tego kółeczka. Często też to pęka. Jakby co mam kilka takich kompletów.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.