Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Szarpnięcie przy hamowaniu silnikiem - diagnoza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=185881)

stachan 12-07-2013 13:09

Szarpnięcie przy hamowaniu silnikiem - diagnoza
 
Witam serdecznie,
proszę o ewentualne uwagi nt. szarpnięcia przy odjęciu gazu. Powiedzmy, że dojeżdzam do skrzyzowania - wiem, że nie zdążę i zdejmuję nogę z gazu choć nie wrzucam jeszcze na luz. W momencie, gdy zwalniam pedał gazu następuje mocne szarpnięcie charakterystyczne dla przyduszenia silnika. Następnie im prędkość niższa to występują poszarpywania jak w sytuacji "wysoki bieg - za mała prędkość". Jednak problemem jest to pierwsze szarpnięcie - czy tak ma być? Dodaję, iż nie zawsze tak mam a w poprzednich samochodach po odjęciu gazu samochód nie szarpał lecz łagodnie wytracał prędkość. Gdzie szukać przyczyny tego niezbyt komfortowego zjawiska?

Druga sprawa: jestem po wymianie felg z 17`` (przy okazji opony są na sprzedaż) na 16`` i w serwisie ogumienia stwierzono, iż nie mam właściwych śrub. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bartixr 12-07-2013 15:18

Odp: Szarpnięcie przy hamowaniu silnikiem - diagnoza
 
a jak ruszasz jest stuknięcie odczuwalne ?
jak tak to poszukaj wątku o podporze prawej półosi, ozysku prawej półosi, przegubach wewnętrznych.

stachan 12-07-2013 18:48

Odp: Szarpnięcie przy hamowaniu silnikiem - diagnoza
 
Cytat:

Napisał bartixr (Post 2043860)
a jak ruszasz jest stuknięcie odczuwalne ?

Tutaj nie chodzi o stuknięcie. Problemem jest objaw przy puszczeniu gazu, który można porównać do przyduszenia silnika jakbyś przy 90 km/h zredukował z IV biegu na II czyli nos w dół. Nie jest to normalne w sytuacji, gdy tylko ściągasz nogę z gazu...

bartixr 12-07-2013 19:05

Odp: Szarpnięcie przy hamowaniu silnikiem - diagnoza
 
gyd zabieramy nogę z gazu to sterownik automatyczne daje dawkę 0 (nie mam pewności że w 2.0 też tak jest), zero paliwa na wtryski/ pompki. Silnik będzie naturalnie wyhamowywał prędkość pojazdu.

A to, że ci szarpie może wina ponadrywanych poduszek zawieszenia jednostki napędowej?

stachan 12-07-2013 19:19

Odp: Szarpnięcie przy hamowaniu silnikiem - diagnoza
 
Cytat:

Napisał bartixr (Post 2043954)
gyd zabieramy nogę z gazu to sterownik automatyczne daje dawkę 0 (nie mam pewności że w 2.0 też tak jest), zero paliwa na wtryski/ pompki. Silnik będzie naturalnie wyhamowywał prędkość pojazdu.

Jak to sprawdzić?

Cytat:

Napisał bartixr (Post 2043954)
A to, że ci szarpie może wina ponadrywanych poduszek zawieszenia jednostki napędowej?

Czy jest możliwe aby raz było łagodnie a innym razem takie gwałtowne szarpnięcie?

bartixr 12-07-2013 21:04

Odp: Szarpnięcie przy hamowaniu silnikiem - diagnoza
 
nie wiem co Ci poradzić. Może do mechanika z nim i ci sprawdzą skąd pochodzi szarpanie przy hamowaniu silnikiem, skoro sam nie umiesz.

bary 13-07-2013 09:57

Odp: Szarpnięcie przy hamowaniu silnikiem - diagnoza
 
Cytat:

Napisał bartixr (Post 2043954)
A to, że ci szarpie może wina ponadrywanych poduszek zawieszenia jednostki napędowej

Od tego ja bym zaczął.

stachan 21-08-2013 18:10

Odp: Szarpnięcie przy hamowaniu silnikiem - diagnoza
 
Jeżeli chodzi o szarpnięcia to jeszcze nie wiem bo mechanik na urlopie. Ale podbijam temat bo chciałbnym dodać, że problem w ogóle nie występuje przy wyłączonej klimie - auto chodzi tak płynnie, że aż serce rośnie.
Przy okazji druga sprawa czyli kwestia doboru śrub - które koledzy polecają bardziej:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jedi6667 22-08-2013 10:08

Odp: Szarpnięcie przy hamowaniu silnikiem - diagnoza
 
Śruby z tych aukcji są praktycznie identyczne, jedne są o 1mm krótsze ale to nie powinno sprawiać problemu. Różnią się jedynie samym łbem bo jedne mają otwór a te drugie go nie mają ale parametry twardości mają identyczne.

wojtekn 22-08-2013 10:13

Odp: Szarpnięcie przy hamowaniu silnikiem - diagnoza
 
Temat o śrubkach mamy gdzie indziej proszę pisać i zadawać pytania gdzie trzeba. :!:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.