Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69902)

brzózka 16-05-2009 08:37

gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego
 
witam. mam bardzo słaby hamulec ręczny i nie mogę odnaleść regulacji linki hamulca ręcznego w mondeo mk1. moje pytanie brzmi gdzie jest ów taka regulacja? proszę o pomoc.

asmodeusz 16-05-2009 08:49

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
nie ma możliwości samodzielnej regulacji długości linki, w mondeo linka reguluje sie samoczynnie a mechanizm samoregulator znajduje się w dźwigni ręcznego. Taki bebenek z zapadkami

brzózka 16-05-2009 09:03

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
czyli nie mogę regulować napięcia linki by hamulec ręczny był mocniejszy??

hilly3077 16-05-2009 09:33

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
w MK I jest samoczynna regulacja, wiec nic nie poregulujesz :) .Jak masz slaby reczny to wymieniasz albo szczeki albo bebny
pozdrawiam...

czesany 16-05-2009 09:54

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
Albo sciagasz tylne szczeki czyscisz samoregulatory i zakalsdza je z powrotem
w trakcie uzywania reczny sam sie naciagnie odpowiednio

brzózka 16-05-2009 14:09

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
szczęki są ok bo tydzień temu zmieniałem, a bębny też nie są w najgorszym stanie.po wymianie szczęk hamulec ręczny był super, ale wczoraj wymieniłem amortyzatory na tylnej osi no i z ręcznym kicha. tył auta po wymianie amorków podniósł się do góry więc myślałem że może trzeba naciągnąć linke ale skoro są samoregulatory to powinna się sama wyregulować. może macie jakiś pomysł?

antek3105 16-05-2009 14:30

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
miałem podobną sytuacje , kombinowałem z naciąganiem linki , którego nie ma jak kolega zwrocil uwagę... okazało sie , że samoregulatory wymagały dobrego czyszczenia i odrobinke smarowania ...teraz reczny jest ok..POZDRAWIAM

motoboy 16-05-2009 23:51

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
Cytat:

Napisał hilly3077 (Post 1164521)
w MK I jest samoczynna regulacja, wiec nic nie poregulujesz :) .Jak masz slaby reczny to wymieniasz albo szczeki albo bebny
pozdrawiam...

Witam ja w swoim mondku podciągałem :P Musisz ściągnąć tunel i przy rączce z ręcznego jest tam koło "zębatki" taki jakby "palec" który zazębia z "zębatka" żeby się zaparł. Bierzesz śrubokręt,coś podkładasz na środku śrubokręta wciskasz go pod palec i podciągasz o ok. 2,3 ząbki :P powinno być git " Sorka za kaleczone tłumaczenie :P " :wink: Jak Zdecydujesz się to robić to napisz to ci dokładnie opisze krok po kroku :D

przemek303 17-05-2009 00:36

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
motoboy moglbys napisac jak podciagnac ten reczny bo tez mam z tym problem trzyma prawie na samej gorze

turek_1601 17-05-2009 08:39

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
To zrob tak: zdejmij tunel, podciagnij reczny, zlap kombinerkami za linke miedzy dzwignia hamulca a miejscem gdzie wchodzi w pdłoge i trzymajac mocno zeby linka sie nie przesuwala spusc dzwignie recznego , zdejmij kombinerki. Ot cala sztuka.

przemek303 17-05-2009 11:22

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
turek 1601 juz tej metody probowalem na poczatku jest ok ale po kilku podciagnieciach jest spowrotem to samo

motoboy 17-05-2009 22:01

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
nie wiem jak wam to tak dokładnie wytłumaczyć :P

motoboy 17-05-2009 22:07

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
jak by miał ktoś z was fotkę zrobiona hamulca ręcznego od strony zębatki to mógł bym wam to wytłumaczyć :PP

patipoznan 25-05-2009 17:08

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
witam ja tez mam problem z recznym wiec jak mozesz MOTOBOY wytlumaczyc krok po kroku to czekam na odpowiedz pozdrawiam

SteelRat 25-05-2009 17:59

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
u mnie reczny tez zaczal szwankowac, a nie tak dawno caly tyl zmienialem, lapal pieknie, teraz jakos niezbyt, moze za czesto go uzywalem do zawracania.. ale coz.. opony i tak na zmarnowanie... a tak sie fajnie zawraca czasami, gdy szybko trzeba.

Iceferno 21-06-2009 15:07

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
1 załącznik(i)
motoboy, prosiłeś o fotkę, więc załączam zdjęcie, przepraszam za jakość..

Emmm 21-06-2009 19:56

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
Podłączę się do tematu: jak wypiąć mieszek dźwigni hamulca ręcznego? Próbowałem podginać i pociągać w różnych kierunkach, ale tylko coś pękło i nic poza tym. Przysadziłem się ostro do dźwigni (stromy podjazd) i zerwałem linkę - chyba łapę mam za silną ;)
Pozdrawiam

motorek26 21-06-2009 21:17

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
Cytat:

Napisał Emmm (Post 1190152)
jak wypiąć mieszek dźwigni hamulca ręcznego?

nie wypina sie jest zgrzany na stałe z całym tunelem

motoboy 22-06-2009 09:45

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
Ta Fotka MI Nic Nie Daje Z Leksza ;/ Ale Jak Dostane Kamerkę To To Nagram O Co Chodzi Krok Po Kroku :)

Emmm 22-06-2009 12:29

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
Dzięki Motorek26 :) Zawsze warto zapytać, zwłaszcza, że w naszej biblii "Sam naprawiam..." w kilku miejscach natknąłem się na tekst: "wypiąć mieszek dźwigni hamulca ręcznego i wywinąć..." . Trochę dziwne, ale potwierdza się anegdota o napisie na płocie i drzazdze.
Pozdrawiam

grzybu 22-06-2009 12:46

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
jak peklo to polecam wyjac caly tunel
zamowic na allegro komplet nowych mieszkow
peknieta ramke zdjac - ma 5 otworow nachodzacych na slupki plastikowe tunelu i to razem zgrzane bylo fabrycznie
a mieszki sa na zszywki pozakladane
samemu mozna zmienic a pozniej trzeba ten plastik wkleic na miejsce
sam robilem i dziala
a co do naciagu recznego to niestety samoregulator ciagnie powoli coraz slabiej
ja planuje pod autemw miejscu gdzie linka od recznego wchodzi w ta blaszke o ktora zaczepione sa linki kol
wstawic taka mala obejme co by ta linke delikatnie naciagnac o jakies 0.5-1cm co powinno dac troche mocniejsze trzymanie hamulca
mam nowe klocki sprawna uzywana raczke i osobiscie to narzekam na moc hamulca recznego
ew pod samochodem przeciac linke i zalozyc taki reczny sciagacz do linek z lewym gwintem (powaznie juz nad tym sie zastanawiam od jakiegos czasu !!

Iceferno 09-07-2009 17:40

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał motoboy (Post 1190591)
Ta Fotka MI Nic Nie Daje Z Leksza ;/ Ale Jak Dostane Kamerkę To To Nagram O Co Chodzi Krok Po Kroku :)

to może ta fotka coś pomoże?

czesany 09-07-2009 20:33

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
przy wymianie tylnych szczek wystrczyło nasmarowac linke i porzadnie wyczyscic samoregulatory i nałozyc smaru miedziowego. Reczny nareszcie dziala. Co do wstawiania tulejek to tez tak robilem ale wyszlo tak ze jedna strona jakby caly czas lekko była zaciagnieta co spowodowalo ze beben sie grzał strasznie

Banan84 05-08-2009 22:52

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
Witam, mam problem z ręcznym i zastanawiam się czy nie kupić linek ręcznego ??? ludzie mówią że się wyciągają i są do wymiany... tu znów mowa o konserwacji, nawet o naciągu linki... Czy nie potrzeba wymiany linek ??? HELP :) Pozdr

marecki8323 22-12-2009 18:32

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
Cytat:

Napisał turek_1601 (Post 1165129)
To zrob tak: zdejmij tunel, podciagnij reczny, zlap kombinerkami za linke miedzy dzwignia hamulca a miejscem gdzie wchodzi w pdłoge i trzymajac mocno zeby linka sie nie przesuwala spusc dzwignie recznego , zdejmij kombinerki. Ot cala sztuka.

witam. Zrobilem dokladnie tak jak pisales,fakt wczesniej byla dzwignia pod dach,teraz poszlo tylko 1 zabek w gore,ale recznego jak nie bylo tak nie ma:( Dodam ze bębny i okladziny wymienilem na nowe.Rozpierak wyczyszczony i nasmarowany. Co moze byc nie tak??? Ford nas uczy cierpliwosci...:/

darmodziej 22-12-2009 20:05

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
A linka przesuwa się w pancerzu?

marecki8323 22-12-2009 21:58

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
Przesuwa sie,bo na zaciągniecie linki delikatnie ruszal sie ten "język" przy okladzinach,ale one same w sobie nawet nie drgnęly.Czyli wniosek taki ze linka rozciagnieta,Ale gdy zrobilem tak jak pisal turek_1601,linka hipotetycznie sie naciagnela i automatycznie zlikwidowala ten luz na lince. Zreszta,zaczalem grzebac,odkrecilem cala dzwignie,i linka mi wyskoczyla,massakra. Probowalem nalozyc z powrotem,ale nie ma szans.Jest zbyt napieta zeby recznie ja zalozyc. Rozpacz.Teraz to chyba mi pozostaje demontaz tlumika(inaczej sie do niej nie dostane) i na nowo zakladanie:/ Znalazlem sobie zajecie przed samymi swietami:( :/ ;)

lechu_master 06-01-2010 19:59

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
Witam,
1,5roku temu też miałem taki problem i o to co zrobiłem.
W bębnach są dwa półksiężyce które mają drobne ząbki i razem ze sobą pracują. Niestety wytarły się i ślizgały się. Więc wyśrodkowałem je i pospawałem na stałe. Następnie naciągnąłem w dźwigni ręcznego te dwie zębatki o których była mowa wcześniej i działało. A działało około roku. Dzisiaj myślałem że spawy puściły, ale nie. Dźwignia się rozklekotała - od samego początku linka nie była zaczepiona tak jak należy i "szalała po całym mechanizmie".
Tak czy inaczej na niesprawny hamulec ręczny zaczynamy kontrolę od bębnów od półksiężyca. Tam gdzie pracują ze sobą.
Jeśli nie to, to pozostaje dźwignia hamulca. Sprawdźcie czy linka prawidłowo oplata się po swoim torze, czy się nie zesunęła z półkola i nie znajduje się między elementami. bo jeśli tak to traci przynajmniej 4 do 5 skoków na zapadkach i stąd ten luz.

Myślę że moje wypociny się komuś przydadzą. Ja jutro jadę na złom może jakąś w miarę dźwignie znajdę bo mojej to szkoda "klepać" bo to tylko doraźne.

Pozdrawiam wszystkich

GG 1026214

lechu_master 06-01-2010 20:12

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
3 załącznik(i)
kilka print screenów

mkonieczny 06-01-2010 20:38

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
lechu.
dzwinię wymieniłem, wszystko jest ok.
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam, :-)

marecki8323 11-01-2010 20:28

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
wzystko juz działa.Okazało sie ze własnie te zębatki na samoregulatorach nie złapały dobrze i nie mialo prawa to dzialac. Wcisnąłem to srubokretem najbardziej jak sie da ,i teraz reczny mam od niepamietnych czasow:) Dzieki i pozdro

Chemik79 08-05-2010 10:32

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
siemka ja jak wymieniałem wkładki miałem też te same problemy co inni tu opisywali--u mnie zaczęło wszystko ok działać jak rozszerzyłem wkładki cierne na samoregulatorze tak że bęben ledwo wszedł (samoregulator trochę przeczyściłem i odrdzewiłem ale nie smarowałem,bębna też nie wymieniałem bo mam jeszcze trochę zapasu na ząbkach samoregulatora ,przy dźwigni ręcznego nic nie ruszałem .) i hamulec ręczny mam jak nowy , przynajmniej tak wykazało na przeglądzie . Minęło dwa miechy i jest ok! PS; może to komuś pomoże jeżeli nie to trzeba szukać innej przyczyny,albo innego sposobu -u mnie wyglądało to tak - narazie, pozdrawiam

666zielony666 13-07-2010 20:23

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
witam
mam problem nie odbija mi hamulec reczny w prawym tylnym kole sprezyna za dociskiem nie wraca na swoje miejsce mowimy tu oczywiscuie o hamulcach tarczowych nie ma tam bebnow.. kwestia pewnie jest wyczeszczynia jakiegos tloczka czy cos w tym rodzaju oczywiscie caly uklad trzeba pozniej odpowietrzyc..
Ale moje pytanie jest takie czy jest cos na co musze zwrocic uwage albo cos przygotowac z narzedzi nie standartowych i czy pozniej jak sobie wyczyscze te dociski jak wyregulowac reczny zeby tak fajnie lapal na 3-4 zeby jak przed awaria bo narazie jest luzny... u mechanika wyczesczenie 1szt docisku kosztuje 70zl dwa to juz wiecie ile a mechanikowi zajmuje sztuka 2godz czasu wiec nie jest to nic skomplikowanego :)
prosze o pomoc albo cenne rady ;p

krzychu3073 31-12-2010 07:24

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
to ja odsmażę kotleta. jak ustawić te samoregulatory żeby na max rozszerzały okładziny? okładziny mam dobre,bębny też zdrowe bez proga,rączkę pospawałem na stałe bo już się skonczyła i zrobiłem regulację na tej krótkiej lince-a reczny niedość że łapie wysoko to i wcale nie chamuje???:( prosze o łopatologiczny opis,walczyłem wczoraj trochę w garażu,i bez rrezultatu:<

krzychu3073 31-12-2010 14:34

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
a zrańca naciągnołem rączkę moją samoróbką,teraz łapie na 2-3 ząbku ale koł dalej nie blokuje! poradżcie co zrobić ztymi "samoregulatorami"i na jakiej zasadzie one działają?! bo to jakaś masakra! czemu ci kponstruktorzy forda tak utrudnili co niektóre rzeczy?u brejdaka w vectrze,są okładziny i bębny i ręczny piszczy na asfalcie! a w fordzie 3eba wszystko po kolei wymienić i może będzie łapał a może nie....:mad:

Lamo87 19-01-2011 17:43

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
a ja mam proble tego typu ze nie moga mi dostac linki jak by ktos mogl pomoc co mam zrobic to bym byl bardzo wdzieczny

Marek 19-01-2011 19:04

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
Kali nie wiedzieć co ty pisać.Naucz się używać kropek ,przecinków,ń,ź,ż,ś,ę,ą.

rajmund25 19-01-2011 19:12

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
Nie ma linki są samo regulujące :oops:

uro2 19-01-2011 19:18

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
Cytat:

Napisał rajmund25 (Post 1580862)
Nie ma linki

Jest linka i samoregulatory
A koledze chyba chodzi o to że nie może dostać linki w sklepie

dzimi75 19-01-2011 19:24

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
Panowie ja mam MK3 miałem ten sam problem.Ale już jest usterka osunięta bez wymiany żadnej.Tylko trzeba było przesmarować i wajchę ustawić jak powinna być:)Nie da się tej operacji opisać :(żeby zrozumieć. Ale jak samo regulatory chodzą u was w bębnach to przyczyna leży w rączce jeżeli jest sprawna linka od ręcznego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.