Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] DPF regeneracja czy usunięcie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311048)

Qekrces87 14-07-2020 11:09

DPF regeneracja czy usunięcie
 
Cześć

Moj C-MAX z 2006 (1.6TDCi 109KM 190tys km) informuje mnie już o zapełnieniu DPFu.

Mój problem polega na tym, że zastanawiam się nad usunięciem DPFu a jego regeneracją.

Czy po usunięciu samochód będzie spełniał normy spalin (z tego co czytałem na forum to tak ale były to stare posty i może coś się zmieniło w świetle nowych przepisów) ?

Czy po usunięciu samochód będzie zostawiał za sobą chmurę czarnego dymu ?

Czy w ogóle opłaca się regenerować DPF po takim przebiegu, jeżeli tak na jak długo starczy (jazda autostradą do pracy 12km codziennie i raz w tygodniu autostrada 120km)?

Pochodzę z Poznania czy moglibyście polecić jakąś firme która mi by się tym zajęła ?

endrius33 14-07-2020 21:59

Odp: DPF regeneracja czy usunięcie
 
Tu zapytaj. Myślę że to dość blisko Ciebie... [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

luckyboy 14-07-2020 23:37

Odp: DPF regeneracja czy usunięcie
 
Kwestia stanu silnika/układu wtryskowego - będzie słaby będzie dymić.

Mój FAP był regenerowany 30.000km temu przy 255.000km i ma 18% ponownego zapełnienia, jeżdżę głównie po mieście odcinki max 10km.

RS AUTO-RAF 16-07-2020 23:41

Odp: DPF regeneracja czy usunięcie
 
Kolego jesteś pewny że nie da sie go dopalić statycznie? Byłeś u jakiegoś mechanika? Może problem nie jest w samym filtrze ale w elektryce przez co sie nie dopala w czasie jazdy i zapycha się. Może być uszkodzony czujnik ciśnienia róznicowego np.
Jak usuniesz DPF to raczej za granice nie wskazane wyjazdy bo kary srogie maja za nie spełnianie norm spalin. w Polsce na 95% będziesz jeździł i nikt się nie przyczepi.

Qekrces87 17-07-2020 10:20

Odp: DPF regeneracja czy usunięcie
 
Próbowałem go wypalić statycznie lecz przy ok 30-40% wyskoczył bład (ash accumulation).
W po wyłaczeniu zapłonu bład znikł było to jakis miesiac temu. Ale wczoraj jadąc autostradą wyskoczył znowu - auto w trybie awaryjnym, usunąłem bład i auto jezdzi normalnie ale nie chce żeby znowu się to powtórzyło wiec chcę go zregenerować.

Czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy to faktycznie wina czujnika czy może samego zapełnionego filtra?

Dodam że był błąd p2458 - Czas trwania regeneracji filtru czastek stałych w pojezdzie, występował ale uznałem że to wina jazdy na krótkich dystansach. Bo specjalnie wziałem go na autostrade żeby mógł się proces wypalania skonczyć i po przyjedzie do punktu docelowego podłączyłem pod komputer błedu nie było.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.