Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Parujące szyby (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=58837)

Anjko 06-01-2009 20:54

Parujące szyby
 
Jak w temacie. Szukałem na forum ale nic konkretnego nie znalazłem.
Generalnie szyby parują mi od początku ale teraz jak jest zimniej to juz wogole masakra. Dziwne to trochę bo mróz jest suchy i szyby parować nie powinny (po to miedzy innymi włączamy klimę).
Efekt jest taki że jadę sobie np 20 km dmuchawa na maxa czyli 4 powietrze daje aż włosy powiewają :fcp1 a szyby wszystkie zaparowane łącznie z przednią, tylko na samym dole taki pasek na 10 cm odparowany.

Filtr pyłkowy wymieniony obieg wewnętrzny na pewno jest otwarty (sprawdzone na 100%) wilgoci żadnej w aucie nie ma oprócz odrobiny wody ze śniegu na dywanikach ale to raczej nie ma znaczenia przy tych temperaturach bo to i tak jest zamarznięta. Aha wody z układu chłodzenia też na pewno mi nie ubywa.
Co może być przyczyną bo jest to bardzo denerwujące wycieranie żadnymi gąbkami nic nie daje bo nawet jak przetrę to po minucie zaczyna z powrotem zachodzić.

Dax6 06-01-2009 21:16

Re: Parujące szyby
 
Jak Cie to pocieszy kolego to mam to samo.... To chyba wada tych samochodów. Ja u siebie odkrylem jedno, ze wlaczajac obieg wewnetrzny, nawiew na szybe a tmp na max, to odparowują najszybciej. Stosowalem srodki anty parowe za 10? i bez zmian. Ktos mi powiedzial ze woda z szarym mydłem pomaga, ale sie nie bawiłem. Zreszta teraz nie ma na to warunków bo wszystko zamarza w oczach :-) Powodzenia.

Anjko 06-01-2009 21:26

Re: Parujące szyby
 
Fakt marne to pocieszenie ale zawsze coś hehe
Jak jest cieplej to jak się włączy klimę to jeszcze jakoś idzie przynajmniej przednia odparowuję, ale przy takich mrozach to klima nie zaskakuje wogóle i jest lipa ehhh.

dzandzol 06-01-2009 21:39

Re: Parujące szyby
 
ja u siebie nie mam takiego problemu:) właczam normalny nawiew na przednai szybke tak 25 C przy takim mrozie oczywiscie na ful i na nogi i na tył. Przednia 2 minutki max i nic nie ma a tyl troszke durzej odparowuje:) klimy nie wlaczam normalny nawiew nie auto ani econ normalny nawiew na przednia szybe i na tyl na nogi i wszystko spoko:) pozdrawiam

Anjko 06-01-2009 21:45

Re: Parujące szyby
 
Szczęściaż :fcp4

bodzior 07-01-2009 05:39

Re: Parujące szyby
 
U mnie też jest ok. Tak pomyślałem że może macie spływ z parownika zapchany wtedy szyby parują ostro.
Dla nie wtajemniczonych parownik to to co chłodzi powietrze jak działa klima, jest za schowkiem.

RafałB 07-01-2009 08:34

Re: Parujące szyby
 
Dzandzol:Jak nie masz napisu ani econ ani auto,to dziala klimatyzacja,jak econ to dziala sam nawiew tylko.

devaluator 07-01-2009 11:11

Re: Parujące szyby
 
gdy zapali się 1 śnieżynka na liczniku, tj. 4'C kompresor nie załącza się. Przynajmniej u mnie, klima nie działa i odparowywanie działa tylko poprzez guzik ogrzewania przedniej szyby i skieowanie na nią nawiewu. Boczne małe i około 4cm bocznych przednich, dużych są zaparowane. Którędy brane jest powietrze do układu nawiewu?

dzandzol 07-01-2009 12:57

Re: Parujące szyby
 
klima wlacza sie dopiero ponizej 18 C auto to automatyczny a econ ekonomiczny. a jak ja wlaczam na 22-25C to klima nie dziala przeciez

viper11 07-01-2009 16:31

Re: Parujące szyby
 
Jak kupilem auto to tez ostro parowaly szyby, wymienilem filtr kabinowy i bylo spoko (jedynie w czasie deszczu potrafily troche zaparowac), niedawno znow sie zaczely problemy, znow wymiana filtra poskutkowala. Klima u mnie nie dziala, ale nawiew na szybe wystarcza.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.