Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Wymiana silnika 1.6 tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290532)

stefanxr3 06-01-2019 21:23

Wymiana silnika 1.6 tdci
 
Witam potrzebuję wymienić słupek/ silnik w swoim C maxie jednostka to 1.6 tdci DV6C E5B6 o mocy 95 koni rocznik 2011, w moim upalony tłok i porysowana gładż cylindra nie chcę się bawić w remonty.Pytanie czy orientuje się ktoś jak to jest z podstawieniem słupka z jakiegoś francuza 1.6 e hdi od 2010 jest ich więcej od Fordowskich jednostek i są jakby kilka stówek tańsze ale generalnie jest w czym przebierać.

matipad 06-01-2019 21:34

Odp: Wymiana silnika 1.6 tdci
 
Twój temat to mi spadł z nieba.
To teraz można już rzec, że te 1.6 tdci to niezły gruchot.
Podobno, silnik niezniszczalny, a tu ktoś wymienić chce :)

A jak tam inne sprawy ? DPF, wtryski, alternator, pompa, sprzeżarka ?
Wszystko póki co grało? Jeżeli tak, to szczęściarz.

Jaki przebieg?

stefanxr3 07-01-2019 04:55

Odp: Wymiana silnika 1.6 tdci
 
Wszystko grało do samego końca żadnego dymka, szarpania ubywania płynu nic.A klamota wyrwałem od babiny jesienią i wszystko wskazuje na to że te 150 tys zegarowe jest w końcu tłukła się tym 5 lat i łatwo to sprawdzić po przeglądach.

Stasiu47 07-01-2019 14:21

Odp: Wymiana silnika 1.6 tdci
 
Cytat:

Napisał matipad (Post 3076594)
To teraz można już rzec, że te 1.6 tdci to niezły gruchot.

Ten silnik montowany był i jest do samochodów wielu marek i uważany jest za jedną z lepszych konstrukcji. Nie ma mechanizmów, które się nie psują, nawet w technice kosmicznej, gdzie wszystko jest wielokrotnie sprawdzane i dublowane. Mój szef na początku lat 90-tych kupił nowego Merca S-klasse, 6 litrów, 420 KM (wtedy dużo z tej pojemności), pojechał nim na urlop do Francji i wrócił pociągiem.

cezarone 16-01-2019 16:21

Odp: Wymiana silnika 1.6 tdci
 
byle by olej wymieniać co 10k razem z filtrem paliwa
mi egr się posypał przy 100k no i alternator

RS AUTO-RAF 18-01-2019 19:13

Odp: Wymiana silnika 1.6 tdci
 
Panowie moim zdanie to najgorszy silnik jaki był montowany w fordzie. Może w innych markach były trochę inne rozwiazania i silnik był bezawaryjny ale ford nie popisał sie z tym silnikiem.

c-matix 18-01-2019 23:39

Odp: Wymiana silnika 1.6 tdci
 
Cytat:

Napisał matipad (Post 3076594)
Twój temat to mi spadł z nieba.To teraz można już rzec, że te 1.6 tdci to niezły gruchot.

Ale glupie bicie piany. A co VW, Merdecedesy sie nie psuja??
To jest dobry silnik tylko o niego trzeba zadba jak opisano wczesniej olej co 10-12tys/km a nie co 20/25. A kolega pisze ze kupil go od kobity co jezdzila 5 lat. A tego w jaki sposob nim jezdzia nie wiemy. Moze zapalaa i ogien co jest najgorsze dla dieselka.
Tak wiec kupowanie od osoby starszej , kobiety autka nie do konca jest OK.

boncio 21-01-2019 19:17

Odp: Wymiana silnika 1.6 tdci
 
Dokładnie, kilka osób na forum to już wyznacznik ;) A najwięcej tak piszą Ci co mają po "starszej pani", "emerycie z DE" itp.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.