Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Wymiana rozrządu coś poszło nie tak (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=164682)

emilpe 29-08-2012 21:06

Wymiana rozrządu coś poszło nie tak
 
Witam,mam problem ze swoim fordem galaxy 1.9 115km.Po wymianie rozrządu zaczeło mi cos hałasowac jak by cos sie tarło o cos i w dodatku na biegach 1,2,3 strasznie szarpie mi samochodem.Byłem dzis u mechanika a on mi mówi że to uszkodzona jest turbina!!!!!czy to mozliwe? co o tym sadzicie?pomózcie plissss:mad:

zaba_1974 30-08-2012 05:40

Odp: wymiana rozrzadu
 
może rozrząd na pompie przespawiony?

KrisW 30-08-2012 06:16

Odp: wymiana rozrzadu
 
Możliwe, a co do wypowiedzi wyżej, to tam nie ma pompy wysokiego ciśnienia. Jest tylko pompa paliwa (napędzana z wałka rozrządu) i pompowtryski.

emilpe 30-08-2012 06:20

Odp: wymiana rozrzadu
 
Podjadę dziś może do innego mechanika niech zobaczy co sie dzieje,bo juz sam nie wiem co robić?pakować się w koszty z wymiana turbiny a jak to nie to?

emilpe 30-08-2012 21:56

Odp: wymiana rozrzadu
 
No i dziś autko padło .Wróciło do mechanika na lawecie.Jutro będę wiedział co się zepsuło,poprostu super!!!!!

rafixpol2 18-12-2013 22:21

Dziwy po wymianie rozrządu
 
Witam ponownie.
Właśnie został wymieniony rozrząd w mojej karocy. I samochód jakby zgubił parę kucyków. Tzn działa jakoś tak nie jak przed wymianą. Dziwnie turbo startuje od jakichś 2300 obrotów a nie jak wcześniej od 1700 i częściej trzeba go resetować w trakcie jazdy( tryb serwisowy?). Czy powinno się zmienić jakieś ustawienia wtrysków? Zaznaczam że mam wersję holenderską, czyli zmienioną "mapę wtrysków", chyba tak to się nazywa. Wyszło zupełnie niechcący. Po wymianie sprężarki "magik" długo oddawał mi samochód twierdząc, że nie może go zestroić. Cuda, wianki i pojechałem na hamownię, żeby sprawdzić nową turbinę. Trochę mi wypadły gałki , jak zobaczyłem 137KM zamiast fabrycznych 116. Samochód jeżdził zaj... dobrze. A teraz nie chce. Żeby uprzedzić pytania mechanik to dobry znajomyi niezły mechanik, ale żaden spec od SGA i z komputerami to mu nie po drodze.
Trochę długo i wielowątkowo mi wyszło, ale mam nadzieję że przebrniecie i wspomożecie poradą, bo człowiek się do dobrego przezwyczaja. A teraz to się nawet trochę boję wyprzedzać.

horse668 19-12-2013 19:15

Odp: Wymiana rozrzadu coś poszło nie tak
 
Po wymianie rozrządu warto, a nawet trzeba sprawdzić, ewentualnie skorygować tzw. kont synchronizacji. Mógł sie zmienić, a to ma wpływ na moc i spalanie. Do tego potrzebny jest jednak komputer. W sieci jest mnóstwo informacji na ten temat, a na youtube jest nawet film jak to zrobić w fordzie galaxy.

inteli 19-12-2013 20:20

Odp: Wymiana rozrzadu coś poszło nie tak
 
Tu masz film
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

falcon226 02-03-2015 11:42

Odp: Wymiana rozrzadu coś poszło nie tak
 
Koledzy po wymianie rozrządu,pompa wody ,nowe napinacze.nowe sprzęgiełko alternatora itp....jak samochód trochę się rozgrzeje,dochodzi irytujący mnie dzwięk,czego przed wymianą nie było.Co tak hałasuje,może nowa pompa???Jak z rana zimny ,to w miarę cicho.Dołączam filmik,bo taki sam mam dzwięk,jak w nim???Pozdrawiam.




[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

stomat 03-03-2015 10:44

Odp: Wymiana rozrzadu coś poszło nie tak
 
Nie można obejrzeć tego filmiku z włączonym AdBlockiem. Nie korzystaj z serwisów nachalnie wciskających reklamy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.