Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Czy to na pewno wina braku ELYOS w FAP? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=231148)

baqbaker 24-09-2015 22:14

Czy to na pewno wina braku ELYOS w FAP?
 
Witam wszystkich.

Po ostatnim tankowaniu i przejechaniu 200m zapaliła się lampka "Usterka układu silnika". Badanie komputera wykazało błąd P2585. Czy to ma na pewno związek z brakiem płyny ELYOS do mojego FAPa? Raptem 5tys km wcześniej miałem taką samą sytuacje i płyn został uzupełniony a błąd skasowany. Nie chce drugi raz jechać na uzupełnienie płynu do mechanika. Boje się za kilka miesięcy sytuacja się powtórzy.

Mój fuks: Ford Fokus mk2 , 1.6 tdci 109KM , 11.2007

kopson 24-09-2015 22:46

Odp: Czy to na pewno wina braku ELYOS w FAP?
 
W moim poprzednim Focusie (2005r.) z motorem 2.0 TDCi miałem kiedyś podobny przypadek: parę miesięcy po uzupełnieniu płynu Eloys pojawił się błąd wskazujący na ponowny problem z DPF. Mechanik stwierdził, że filtr jest zapchany i konieczne jest serwisowe wypalanie lub resekcja DPF. Być może u Ciebie, kolego, jest podobnie.

mjprzem 25-09-2015 07:43

Odp: Czy to na pewno wina braku ELYOS w FAP?
 
sprawdz olej w silniku czy przypadkiem ci za bardzo nie przybywa.

baqbaker 25-09-2015 19:44

Odp: Czy to na pewno wina braku ELYOS w FAP?
 
Dziś już późno, jutro z rana sprawdzę.
Duży poziom oleju będzie świadczył o kończącym się życiu DPFa?
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] : konieczne będzie serwisowe przepalenie filtra? A jeśli wyjadę na autostradę i sam go przepale na wysokich obrotach to raczej kontrolka sama nie zgaśnie prawda?

I jeszcze pytanie czy tą kontrolkę można zgasić samemu czy potrzebny będzie jedynie komputer serwisowy forda?

Przy okazji dodam że Fuks ma 128tys przebiegu.

kopson 25-09-2015 23:49

Odp: Czy to na pewno wina braku ELYOS w FAP?
 
Jeśli ci przybywa oleju silnikowego, nie oznacza to automatycznie koniec "żywota" DPF, ale wskazuje na to, że filtr kilkakrotnie się nie zregenerował. W tym przypadku, jeżeli pojawił się błąd filtra DPF, to "przepalenie" samochodu na autostradzie może nie wystarczyć i nie rozwiązać problemu. Samo skasowanie kontrolki "check" można zrobić nie tylko w ASO, ale w każdym warsztacie dysponującym komputerem diagnostycznym i oprogramowaniem. Być może powinieneś poszukać warsztatu, znającego się na układach DPF. Ja tak zrobiłem i po rozmowie z mechanikiem doszliśmy do wniosku, że najlepszym i trwałym rozwiązaniem będzie wycięcie tego ekowynalazku.

baqbaker 26-09-2015 15:52

Odp: Czy to na pewno wina braku ELYOS w FAP?
 
Faktycznie dużo oleju... Niedobrze.

Przepaliłem go na autostradzie, potem włączyłem jeszcze statyczną regeneracje i zaznaczyłem napełnienie zbiornika płynu do DPFa i z kontrolka się już nie pali. Mam nadzieje że problem z głowy na jakiś czas.

Akurat minęło 15tys od ostatniej wymiany oleju, wiec niebawem wymienię go i będę monitorował poziom od czasu do czasu.

kopson 26-09-2015 22:56

Odp: Czy to na pewno wina braku ELYOS w FAP?
 
Jeśli udało ci się rozwiązać problem domowym (?) sposobem, bez ingerencji warsztatu, to ... super! Oby pomogło na dłużej. A jak eksploatujesz auto? Więcej w mieście, niż na trasie, krótkie odległości, częste zapalanie i gaszenie zimnego silnika? Może tu leży przyczyna kłopotów z DPFem.

axel83 27-09-2015 08:00

Odp: Czy to na pewno wina braku ELYOS w FAP?
 
Jeśli robiłeś statyczna regeneracje na postoju to nie za dobrze ;)
W kość dostaje turbina i cały silnik.
Fachowcy bardzo odradzają takie zabawy w ekstremalnych przypadka możesz spalić samochód - jak już musisz to wykonywać podczas jazdy.

Matych 27-09-2015 09:05

Odp: Czy to na pewno wina braku ELYOS w FAP?
 
Cytat:

Napisał axel83 (Post 2460976)
Jeśli robiłeś statyczna regeneracje na postoju to nie za dobrze ;)
W kość dostaje turbina i cały silnik.
Fachowcy bardzo odradzają takie zabawy w ekstremalnych przypadka możesz spalić samochód - jak już musisz to wykonywać podczas jazdy.

No i spali się cała dzielnica,a fachowcy to chyba są od pana "mietka "w kość dostaje silnik i turbina a dlaczego dostaje?

axel83 27-09-2015 09:29

Odp: Czy to na pewno wina braku ELYOS w FAP?
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 2460999)
No i spali się cała dzielnica,a fachowcy to chyba są od pana "mietka "w kość dostaje silnik i turbina a dlaczego dostaje?

duży wzrost temperatury głowicy oraz osprzętu przez brak odpowiedniego przepływu spalin


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.