Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Czy spuszczać płyn do wymiany szczotek w pompce od dogrzewacza? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=49838)

cowboy 20-08-2008 16:39

Czy spuszczać płyn do wymiany szczotek w pompce od dogrzewacza?
 
...trzeba spuszczać płyn chł.? Dużo go zleci?
Chyba pada mi pompka, bo wczoraj uruchomiłem piecyk, chodził ładnie, ale dość szybko się wyłączał. Jak złapię za pompkę ręką i ją lekko "nagnę" to zaczyna pracować.
Pewnie szczotki :549: ?

Stefano 21-08-2008 11:27

Re: Do wymiany szczotek w pompce od dogrzewacza...
 
Też myślę ze masz do wymiany szczotki, wyciagaj pompkę i sprawdź,
płynu ucieknie ci raptem setka moze dwie. Przygotuj sobie jakieś dobre,
sprytne szczypce do sciagania zacisków przy pompce i do roboty.
Jak pompka ma ponad 5 lat, to szczotki będą szczątkowe, wiec sobie wczesniej jakieś przygotuj do wypiłowania o wymiarach 4,9x4,9x10-11 mm.
Sposób wymiany opisany na naszym forum.
Pozdrowienia.

cowboy 21-08-2008 16:28

Re: Do wymiany szczotek w pompce od dogrzewacza...
 
Dzięki bardzo Stefano. :fcp1
Myślałem tylko, że da się odkręcić tylko tylną część pompki i nie trzeba całej wyciągać. Trudno. Do roboty.
pozdrawiam :fcp29

cowboy 21-08-2008 21:31

Re: Do wymiany szczotek w pompce od dogrzewacza...
 
:fcp3
Zrobione!
Wymieniłem szczotki (od odkurzacza,he, he) trochę roboty było, ale nie taka tragedia. Najgorsze ściąganie i zakładanie opasek :fcp27

Zimny silnik, odpalony i chodzący na wolnych obrotach do 90 st. nagrzewał się ok.8-9 minut. Jak u was?
Piecyk do ~85st. grzał pełną parą, potem zwolnił, ale grzał nadal.
Wyłączył się (przestał podawać ON, ale dmuchawka ciągle wiała) tuż przed 90st.
No rewelka :fcp1
Zobaczę jutro do roboty jak będę rano jechał ile wcześniej łapie 90st.

A zima się zbliża...

Stefano 21-08-2008 22:53

Re: Do wymiany szczotek w pompce od dogrzewacza...
 
Zaraz, zaraz, a to dlaczego ci się teraz ten dogrzewacz włącza, kiedy temperatura na zewnatrz jest wieksza niż +5 st.C to powinien milczeć, aż do zimy. Chyba ze masz włożoną zworkę w miejsce czujnika temperatury, czy tak?
Ale cieszę się ze ci już dobrze odpala i chodzi...
Pozdrowienia.

szymar 22-08-2008 12:47

Re: Do wymiany szczotek w pompce od dogrzewacza...
 
Panowie w ktora strone plynie plyn w rurce gdzie ma byc zamontowana pompka? do silnika czy do nagrzewnicy z tylu?

cowboy 22-08-2008 15:12

Re: Do wymiany szczotek w pompce od dogrzewacza...
 
Cytat:

Napisał Stefano
Zaraz, zaraz, a to dlaczego ci się teraz ten dogrzewacz włącza, kiedy temperatura na zewnatrz jest wieksza niż +5 st.C to powinien milczeć, aż do zimy. Chyba ze masz włożoną zworkę w miejsce czujnika temperatury, czy tak?
Ale cieszę się ze ci już dobrze odpala i chodzi...
Pozdrowienia.

O i zapomniałem podziękować wszystkim i tobie Stefano za pomoc, bez której pewnie sam bym się do tego nie zabrał :fcp26
Tak, masz rację, mam zworkę założoną. Chcę trochę pojeździć, a potem pewnie założę włącznik.
90st. rano złapał po dokładnie 3.8km jazdy z prędkością ~100km/h- i przy wyłaczonych nagrzewnicach. To ok.2-3 km. szybciej niż poprzednio.

Cytat:

Napisał szymar
Panowie w ktora strone plynie plyn w rurce gdzie ma byc zamontowana pompka? do silnika czy do nagrzewnicy z tylu?

Chyba raczej w stronę dogrzewacza :fcp9

krzyspvfr 26-08-2008 11:38

Re: Do wymiany szczotek w pompce od dogrzewacza...
 
Mam u siebie pełne ogrzewanie - z zegarem sterującym w suficie. Czy ono też funkcjonuje jako dogrzewacz silnika przy niskich temperaturach? Czy można zrobić taką zworkę na czujniku, żeby przetestować działanie tego dogrzewacza?

cowboy 26-08-2008 19:36

Re: Do wymiany szczotek w pompce od dogrzewacza...
 
Cytat:

Napisał krzyspvfr
Mam u siebie pełne ogrzewanie - z zegarem sterującym w suficie. Czy ono też funkcjonuje jako dogrzewacz silnika przy niskich temperaturach? Czy można zrobić taką zworkę na czujniku, żeby przetestować działanie tego dogrzewacza?

Zworkę na pewno można, w celu sprawdzenia. Myślę, że też funkcjonuje jako dogrzewacz, ale niech ktoś inny na 100 % się wypowie.

Ps. Chyba mi mniej pali od czasu remontu dogrzewacza.
Ostatnio 7.2l/100km. Pół na pół miasto/trasa-do pracy 25km.

krzyspvfr 26-08-2008 20:05

Re: Do wymiany szczotek w pompce od dogrzewacza...
 
Cytat:

Napisał cowboyasterix
Cytat:

Napisał krzyspvfr
Mam u siebie pełne ogrzewanie - z zegarem sterującym w suficie. Czy ono też funkcjonuje jako dogrzewacz silnika przy niskich temperaturach? Czy można zrobić taką zworkę na czujniku, żeby przetestować działanie tego dogrzewacza?

Zworkę na pewno można, w celu sprawdzenia. Myślę, że też funkcjonuje jako dogrzewacz, ale niech ktoś inny na 100 % się wypowie.

Ps. Chyba mi mniej pali od czasu remontu dogrzewacza.
Ostatnio 7.2l/100km. Pół na pół miasto/trasa-do pracy 25km.

Kolego, a czy mógłbyś dziabnąć jakąś fotę gdzie jest ten czujnik?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.