Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2014-2018] Słaby jakość dźwięku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=337447)

lordwader 07-10-2023 22:27

Słaby jakość dźwięku
 
Panowie, wszyscy wiemy, że fabryczna jakość audio w autach Forda przypomina odbiór radia na falach LW, niemniej zdaje się, że kiedyś Tedi wspominał, że różne acm'y oferowały różną jakość audio - były też takie które oferowały nieco większą dynamikę. Niestety nie mogę namierzyć tych historycznych informacji, może ktoś kojarzy czy dobrze pamiętam że tak było i zapoda numery acm do ff mk3,5 z lepszym audio.

pozdr.

kln1920 08-10-2023 07:10

Odp: Słaby jakość dźwięku
 
Można włożyć ACM z Kugi CV4T, jest lepszy dźwięk i możliwość ustawienia EQ, albo Focusowy ACM z końcówką NA* lub ZA*, tu masz możliwość jeszcze podłączenia fabrycznego suba

Antej 08-10-2023 07:55

Odp: Słaby jakość dźwięku
 
Każda z tych opcji kosztuje od 400 w górę.

Czy warto?
Warto.

Miałem podstawowy ACM, potem Sony przedlift, polift MID, teraz Kuge i to w zupełności wystarcza.

Co wybrać, zależy od finansów kupującego, przy montażu po prostu sam mówi który ACM chce.

lordwader 08-10-2023 09:30

Odp: Słaby jakość dźwięku
 
Cytat:

Napisał kln1920 (Post 3472557)
Można włożyć ACM z Kugi CV4T, jest lepszy dźwięk i możliwość ustawienia EQ, albo Focusowy ACM z końcówką NA* lub ZA*, tu masz możliwość jeszcze podłączenia fabrycznego suba

widzę, że to towar mocno deficytowy, żadnej sztuki na alledrogo i innych portalach - tylko te dwie wersje acm (ZA; NA) dają możliwość poprawy audio?.

ps. znalazłem takiego rodzynka, warto? ktoś potwierdzi, że ma mozliwość zmiany eq?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kln1920 08-10-2023 10:47

Odp: Słaby jakość dźwięku
 
Nie ma możliwości zmiany eq, focusowe acmy nie mają. Ale gra lepiej niż zwykły, do tego ma wyjście na suba

lordwader 08-10-2023 12:30

Odp: Słaby jakość dźwięku
 
Cytat:

Napisał kln1920 (Post 3472580)
Nie ma możliwości zmiany eq, focusowe acmy nie mają. Ale gra lepiej niż zwykły, do tego ma wyjście na suba

No tak, suba nie zamierzam instalować, bardziej zależy mi na górnej części pasma. Pewnie gra lepiej niż to co jest zamontowane, ale wszystko jest kwestia subiektywną. Powiedzmy jeśli fabryczne audio w skalo 0-10 to 2lub3, wymiana na ten lepszy acm jak może być zapunktowana w tej samej skali? Pytanie oczywiście o subiektywną ocenę.

Antej 08-10-2023 13:03

Odp: Słaby jakość dźwięku
 
Wyjmij z kugi z prefixu i wloz na probe do focusa i sam oceń.

lordwader 08-10-2023 16:29

Odp: Słaby jakość dźwięku
 
Podłączyłem na próbę moduł AM5T-18C815-XF, a tu zonk, dźwięk z radia jest, ale po przełączeniu na usb cisza, na wyświetlaczu widać że się odtwarza.
O co chodzi?
ps, nie wszystkie moduły od kugi CV4T pomimo dostepu wskazanego parametru 727-01-02 x7xx xx zmieniają nastawienia eq. W kudze żony z acm CV4T-19C107-NH zmiana tego parametru nic nie zmienia.

ps. ile jest wersji i co oznaczają oznaczenia w końcowej sekcji symbolu ACM jest tego mnóstwo: GE, ZA, NA. LJ, HE... itd, może jakąś kość w acm można wymienić, żeby poprawić audio?

Antej 08-10-2023 17:22

Odp: Słaby jakość dźwięku
 
Cytat:

Napisał lordwader (Post 3472610)
AM5T-18C815-XF

bo to Cmax przedlift :D

Ładnie zagra w Focusie, ale trzeba go "poprosić" po kablu.

kln1920 08-10-2023 17:31

Odp: Słaby jakość dźwięku
 
A to dziwne, bo co prawda dawno temu, ale miałem w Focusie włożony ACM z Kugi i o ile mnie pamięć nie myli, to właśnie kończył się literką N* i wszystko działało poprawnie.
Edit: jednak LJ


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.