Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [MK4]Farbryczna Nawigacja 7" pytanie do użytkowników (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=42370)

mk4titben 19-04-2008 15:19

[MK4]Farbryczna Nawigacja 7" pytanie do użytkowników
 
Witam czy ktoś z was jest w posiadaniu orginalnej fabrycznej nawigacji Forda Mondeo z tego co wiem jest to nawigacja Blaupunkta z DVD. Bardzo proszę o jakieś informacje jak to działa i czy jesteście z tego zadowoleni. Dostałem coś takiego w promocji przy zakupie i chcialem coś więcej na ten temat się dowiedzieć. Pozdrawiam wojmag1976

MaciekI 19-04-2008 19:00

Re: [MK4]Farbryczna Nawigacja 7" pytanie do użytkowników
 
Witam,

Mam coś takiego u siebie. Wcześniej jeździłem z automapą. Jak na razie nie mam większych zastrzeżeń do działania tej nawigacji. Tam gdzie chciałem, to dojechałem. Ma braki w pokryciu (a raczej w zgraniu nazw z drogami) w porównaniu z automapa. Numeracja ulic też nie jest najdokładniejsza (zdarza się, że cel podróży jest 300-400m dalej).
Do zalet można zaliczyć małą gadatliwość (jak nie ma nic do powiedzenia, to nie mówi i nie straszy kierowcy np. na prostej drodze, że zostało jeszcze x km do celu), integracja z systemem audio (ładnie wycisza inne źródła), angielski jakim operuje jest prosty, wyraźny i zrozumiały dla każdego, przy konsoli nie plączą się żadne kable, nie trzeba czekać, aż GPS złapie sygnał (w poprzednim jak dłużej nie używałem, to dość długo szukał sygnału). Czas podróży oblicza dokładnie. Szybko reaguje ma zmianę trasy, nie upiera się przy zawracaniu jak to było czasami w automapie. Potrafi nawet pokazać, na którym pasie trzeba się ustawić aby dobrze pojechać.
Jednym słowem jak na razie nie narzekam, chociaż jak miałbym za to dać 12k PLN, to bym się nie zdecydował.

pozdrawiam
Maciek I

mk4titben 19-04-2008 19:52

Re: [MK4]Farbryczna Nawigacja 7" pytanie do użytkowników
 
No własnie jak dostałeś za friko to się trzeba cieszyć, ale to dobrze że jesteś zadowolony a jak widok 3D czy jest coś takiego? A jak działa audio w porządku bez jakiś trzasków?

mk4titben 19-04-2008 19:56

Re: [MK4]Farbryczna Nawigacja 7" pytanie do użytkowników
 
I jeszcze jedno pytanie masz może wraz z tą nawigacją zestaw Blueteeth do delefonu z obsługą głosową? tzn wszystkie funkcjie możesz głosowo odpalać?

MaciekI 19-04-2008 22:43

Re: [MK4]Farbryczna Nawigacja 7" pytanie do użytkowników
 
Widok 3D jest i działa OK. Nawigacja jest niestety bez BT i sterowania głosowego.
Co do sprzętu audio jak dla mnie jest OK (ale ja raczej zaliczam się do tych co ich słoń stratował :fcp2 ). Żadnych trzasków, radio działa bez zarzutu (sygnał nie zanika). Jedyne zastrzeżenie to do wejścia AUX - trzeba mocno podgłośnić, żeby było słychać - ale na to zwracali uwagę również inni przy innych zestawach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.