Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Niedziałający czujnik deszczu... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=114664)

pezet3 13-11-2010 14:03

Niedziałający czujnik deszczu...
 
Witam,
dziś wymieniałem szybę przednią, teraz okazuje się że nie działa czujnik deszczu, włączył sie tryb normalnej czasówki, nie działa sciemniajace sie lusterko i jak włącze swiatła na auto to palą się cały czas, a wcześniej zapalały sie gdy było ciemniej, jak świeciło słonce na szybe przednia to lampy się wyłączały. No i nie działa jeszcze lampka w podsufitce nad lusterkiem. Wydaje mi sie ze do czujnika nie dociera w ogole prad. Bylem przy montazu szyby, widziałem ze sciagali ta lampke w podsufitce. Moze tam lezy problem? Jak ja sciągnąc?

Focusik2002 13-11-2010 14:53

Odp: Problem z czujnikiem deszczu...
 
To jedź tam gdzie Ci szybe montowali i powiedz im o twoim problemie i rządasz nie prosisz bo jak będziesz ich prosił to możesz ich w tyłek pocałować , powiedz , że przed wymianą wszystko działało jak należy i rządasz od nich aby naprawili Ci to co sknocili , a nie ty masz się jeszcze martwić .

A co do postu , popraw temat , bo może trafić do zsypu .

pezet3 13-11-2010 15:12

Odp: Nie działający czujnik deszczu...
 
Znalazłem jeden spalony bezpiecznik na poz. 80 funkcja oszczedzania energii akumulatora i oswietlenie wnetrza. Podpiąlem nowy bezpicznik czujnik desczu zacząl działac, teraz musze poczekac az bedzie dzien zeby sprawdzic czy czujnik swiatel tez bedzie prawidłowo działał.

pezet3 14-11-2010 13:58

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
I znów problem. Dzisiaj rano odpalilem auto wszystko ładnie działa, przejechalem jakies 20 km i przestał działac znów czujnik desczu, czujnik zmierzchu tez nie działał. Swiatła swiecliły na auto w sloneczna pogode. Dejechałem do celu no to zacząłem sprawdzac znów bezpieczniki, wszystkie w kabinie dobre, sprawdziłem pod maska tez dobre. Odpuscilem sobie i nagle na chwile swiatla zgasly na auto. Teraz czujnik deszczu działa, czujnik zmierzchu nie działa a dodatkowo wskaznik temp. paliwa i obrotomierz po zgaszeniu auta nie opadają na zero tylko pokazuja tak jak w trakcie zapalonego silnika. Nie działa tez wyswietlacz z przebiegiem po zgaszeniu auta i nie ma syganlu o wlączonych swiatlach na zgaszonym silniku ( nie pika).

pezet3 14-11-2010 14:30

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
Czy jak odłącze minus na aku na 10 min to może cos pomóc

Glenroy 14-11-2010 17:05

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
pezet3 szczerze nie rozumiem Twojego problemu ;) skoro w warsztacie coś spieprzyli to jedź tam i niech się oni o to martwią, skoro oddałeś sprawne auto to oni mają obowiązek usunąć Ci tę usterkę nieodpłatnie...proste.

pezet3 14-11-2010 17:27

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
Problem w tym że niechce dac auta gosciom ktorzy nie maja zielonego pojecia o tym. Przeciez oni tylko wklejaja szyby, w tym sa bardzo dobrzy...

pezet3 31-03-2011 15:18

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
Odnawiam temat, otóż czujnik wariuje, tzn raz działa a raz nie. Jak odepnę kostkę to zadziała na 5 min a później tak jakby się odłączał. Czy może mieć na to wpływ że szyba nie ma loga IR?

Glenroy 03-04-2011 01:40

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
Czujnik deszczu o ile się nie mylę znajduje się w "oczku" lusterka wstecznego, szyba ma tutaj jak by mniej do gadania, szyba z IR różni się od tej bez, że przy jaskrawym słońcu robi się niebieskawa albo zielonkawa, nie powiem Ci bo sam tak ową straciłem, teraz zamontowana jest "goła" najzwyklejsza szyba i czujnik nie ma problemów większych :)

pezet3 03-04-2011 11:18

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
Czujnik zostal zdjety i odtluszczony razem z zelem i wszytsko wrocilo do normy, dziala tak jak powinien.

pezet3 29-04-2011 18:58

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
Witam,
mam pytanie odnośnie czujnika, czy macie może napisane na nim w kółku IR ( w moim przypadku jest i poprzednia szyba miała tez IR), na allegro widziałem do focusa i nie miał tego oznaczenia. Pytam bo u mnie jak się szyba z czujnikiem nagrzeje od słonca to przestaje on działac do ostygniecia jej pod warunkiem ze zgasze samochód. Sprawdziło mi się to już kilkakrotnie, jak postawilem auto szybą do slońca to później przestawał działać czujnik.
Nasuwa mi się taki wniosek, że poprzednia szyba była fotochromatyczna z filtrem podczerwieni i nie pozwalala sie tak nagrzać. Czy są dwa rodzaje czujników?

pezet3 11-06-2011 08:17

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
Witam, mam prośbę do wszystkich posiadaczy czujnika deszczu i grzanej szyby. Czy możecie sprawdzić czy na waszych czujnikach jest oznaczenie IR ? Chodzi o czujnik z numererm 1 397 212 110.
Pozdrawiam

Keram-1 18-06-2011 13:24

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
Witam podłączę się do tematu.
Wpadł mi w ręce czujnik deszczu i ściemniania (myślę że to jest to ) ( zdjęcie nu 1,2 )
Proszę o podpowiedź jakie napięcie i w jakie styki podpiąć ten czujnik.( zdjęcie nr 3 )
Nie posiadam instalacji więc coś wymyślę może go wykorzystam lub sprzedam.
Czujnik jest goły bez żadnych mocowań tak jak widać.

pezet3 18-06-2011 19:40

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
Dowiedziałem sie w serwisie tego że nie rozroznia sie czujnika do szyb z ogrzewaniem i bez ogrzewania szyby. Ten czujnik który ja posiadałem byl do szyby termicznej, dlatego rozlaczal mi się podczas nagrzewania sie szyby ktora nie byla termiczna. Teraz zalozylem czujnik ktory wg katalogow byl do szyby bez ogrzewania i wszystko wrocilo do normy.

Keram-1 18-06-2011 20:06

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
Witaj pezet3
Czy mógłbyś podpowiedzieć jakie napięcie podać na ten czujnik ( czy to 12 v ) i gdzie jest masa a gdzie "+"według tego zdjęcia.
Proszę o podpowiedź

pezet3 19-06-2011 08:13

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
Jeżeli chodzi o wiązkę to nie mam pojęcia gdzie jest plus a gdzie masa(napiecie napewno 12v). Jak przypuszczam dwa kable sa do zasilania: czujnika deszczu i czujnika zmierzchu a tzreci to moze byc masa. Ale który jest ktory to nie wiem. SPrawdze jeszcze u siebie kolory wiazki to Ci napisze.
Pozdrawiam

Keram-1 19-06-2011 19:05

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
Już wiem czarny w środku to masa
1 - GN/RD czyli plus z bezpiecznika F91
2 - BK czyli masa
3 - GN/RD czyli plus z włacznika światła cofania z bezpiecznika F80
Nie będę z nim nic kombinował sprzedaję

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zizzy 03-09-2012 22:25

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
Witam. Czy dysfunkcja czujnika deszczu (raz działa, raz nie) może być związana ze "słynnymi" klikami w okolicy deski rozdzielczej strony pasazera w czasie pracy wycieraczek:?:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.