Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 D i TD] Długo kreci nim odpali (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=81268)

krystus 19-10-2009 17:44

Długo kreci nim odpali
 
Witam tak jak w tytule.Nim mi odpali to długo kreci,jakies 4-5 sek.jak go pomplą podpąpuje to prawie odrazu.Zreguły jak stoi przód niżej to takiego problemu rano nie mam.zastanawia mnie,gdzie jest przyczyna cofania paliwa.czy nie ma jakiegos zaworku,który by uniemożliwiał cofanie sie paliwa,może gdzies jest i mi sie przycioł.Jak wiecie to dajcie znac.Pozdrawiam

GrzegorzD 19-10-2009 17:50

Odp: Dłógo kreci nim odpali
 
jeśli masz szybkozłączki na filtrze paliwa zacznij od zastapienia isc normalnymi opaskami.. zapowietrza ci sie auto

uro2 19-10-2009 18:19

Odp: Dłógo kreci nim odpali
 
Tak jak kolega pisze.Wywal oryginalne przewody i podgrzewacz(najczęstsza przyczyna zapowietrzania).Załóż węże przezroczyste i normalne opaski ślimakowe.Dodatkowo niektórzy montują zwykły zaworek zwrotny między pompą wtryskową a pompką paliwa(dostępny w sklepach moto za kilka złotych).

jakob61 19-10-2009 18:43

Odp: Dłógo kreci nim odpali
 
Witam.
Wg. instrukcji mozesz kręcić rozrusznikiem nawet do 30sek i teoretycznie nie powinno się nic zepsuć? / jednak osobiście mam ograniczone zaufanie do instrukcji obslugi zwłaszcza w przypadku 12 letniego auta/

Temat ten był juz wielokrotnie poruszany! sugeruję jednak wymianę zaworu zwrotnego / jest tam zabudowany fabryczny ale ponoć szybko pada i przepuszcza paliwo/ sprawdż szczelnośc podgrzewacza paliwa i wymień zawory w ręcznej pompce paliwa przy filtrze o wymianie szybkozłączek na opaski pisał już kolega powyżej.

krystus 19-10-2009 19:44

Odp: Dłógo kreci nim odpali
 
Podgrzewacz juz próbowalem ominac,ale bez efektu.a jak wymienic 'wymień zawory w ręcznej pompce paliwa przy filtrze '. tan grzybek rozebrac.co tam jest,oringi czy cos innego.

uro2 19-10-2009 19:46

Odp: Dłógo kreci nim odpali
 
Musisz rozebrać całą pompkę.Zaworek jest w górnej części od środka.Kupa roboty a efekt rzadko zadowalający.

GrzegorzD 19-10-2009 20:34

Odp: Dłógo kreci nim odpali
 
u mnie pomogła poprostu wymiana pompki z filtrem...

następna rzecz ktora może w kość dawać to pompka wstepna w pompie wtryskowej

konger 20-10-2009 11:05

Odp: Długo kreci nim odpali
 
Miałem podobny przypadek do twojego. Mnie pomogło wymiana pompki ręcznej. Z tego co wiem w tej pompce znajduje się zaworek zwrotny i raczej jest to nierozbieralne. Nowa pompka na allegro kosztuje 130 zł.:D

uro2 20-10-2009 14:17

Odp: Długo kreci nim odpali
 
Cytat:

Napisał konger (Post 1268977)
raczej jest to nierozbieralne

Jest rozbieralne.Można dostać (nie pamiętam już gdzie) zestaw naprawczy.

GrzegorzD 20-10-2009 14:21

Odp: Dłógo kreci nim odpali
 
tylko nie wiem czy warto się w to babrać. ja kupiłem nową

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.