Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] filtr p/pyłkowy (kabinowy) wymiana (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=126989)

slivka 28-03-2011 14:12

filtr p/pyłkowy (kabinowy) wymiana
 
cześć,
chciałem zapytać czy ktoś z Was wymieniał już ten filtr?
wiem że do zmiany jego należy zdemontować pedał przyspieszenia (czytaj gazu)
analizujac sytuacje chyba nie warte zachodu za 60 zł :)
a moze jednak ktos zmienial i nie jest tak zle?

takitam 28-03-2011 18:20

Odp: filtr p/pyłkowy (kabinowy) wymiana
 
spoko można samemu , nie chodzi o te 60 zł ale czas w aso

b@rth 28-03-2011 19:01

Odp: filtr p/pyłkowy (kabinowy) wymiana
 
Cytat:

Napisał slivka (Post 1627162)
cześć,
chciałem zapytać czy ktoś z Was wymieniał już ten filtr?
wiem że do zmiany jego należy zdemontować pedał przyspieszenia (czytaj gazu)
analizujac sytuacje chyba nie warte zachodu za 60 zł :)
a moze jednak ktos zmienial i nie jest tak zle?

a jaki problem ... wymieniaja przy przegladzie ... to juz ich zmartwienie co trzeba przy tym zrobic :027:

Ramzik 28-03-2011 19:41

Odp: filtr p/pyłkowy (kabinowy) wymiana
 
Dokładnie - jest przegląd, jest wymiana filtrów - no chyba, że ktoś nie jeździ na przeglądy ???

takitam 28-03-2011 23:01

Odp: filtr p/pyłkowy (kabinowy) wymiana
 
Cytat:

Napisał Ramzik (Post 1627364)
Dokładnie - jest przegląd, jest wymiana filtrów - no chyba, że ktoś nie jeździ na przeglądy ???

byłem raz na przeglądzie przy 10.000 km, auto ma prawie 2 lata, przebieg 25-28 tys ( nie pamiętam ) to co mam dymać znowu na przegląd ? za wymiane oleju mam płacić 700zł ? nie do przesady , to auto jest jak nówka, co innego z drugim autem, przebieg 180tys z 2007roku i tu na przeglądzie jest co robić.

b@rth 28-03-2011 23:44

Odp: filtr p/pyłkowy (kabinowy) wymiana
 
Cytat:

Napisał takitam (Post 1627609)
byłem raz na przeglądzie przy 10.000 km, auto ma prawie 2 lata, przebieg 25-28 tys ( nie pamiętam ) to co mam dymać znowu na przegląd ? za wymiane oleju mam płacić 700zł ? nie do przesady , to auto jest jak nówka, co innego z drugim autem, przebieg 180tys z 2007roku i tu na przeglądzie jest co robić.

hmm... mysle ze powinno Ci zalezec...
...tym bardziej, jezeli taki przebieg, raz na poltora roku lub dwa wydac na przeglad...
... obys nie narzekal jak sie cos stanie i bedziesz chcial reklamacje w fordzie skladac ... :568:

takitam 29-03-2011 17:25

Odp: filtr p/pyłkowy (kabinowy) wymiana
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1627643)
hmm... mysle ze powinno Ci zalezec...
...tym bardziej, jezeli taki przebieg, raz na poltora roku lub dwa wydac na przeglad...
... obys nie narzekal jak sie cos stanie i bedziesz chcial reklamacje w fordzie skladac ... :568:

spoko, jeszcze 4 miesiące gwarancji,

tak teraz czytam co napisałem i patrząc na ten mój przebieg , to przy 30tys muszę zrobić cały przegląd , pierwszy był przy 10 tys, drugi musi być po kolejnych 20 tys , no to czas na nas , niech aso tez zarobi, tylko wirusa niech nie zabiją :P

SG76 19-10-2011 16:43

Odp: filtr p/pyłkowy (kabinowy) wymiana
 
Cytat:

Napisał takitam (Post 1627300)
spoko można samemu , nie chodzi o te 60 zł ale czas w aso

A jak można sprawdzić czy ten filtr kabinowy i filtr powietrza zostały wymienione przy przeglądzie, gdzie one są w Kudzie?:?:

eclipse 09-02-2012 11:56

Odp: filtr p/pyłkowy (kabinowy) wymiana
 
Jeżdżę S-Maxiem ale myślę że filtr kabinowy czyli pyłkowy jest umieszczony tak samo jak w większości floty forda.czyli wsunięty obok pedału gazu.
Wyjmowałem go dwa razy jest to dość łatwe przymocowany jest na 3 małe śrubki ,zdiąć plastykową maskującą nakładkę ale trzeba dla ułatwienia sobie odkręcić pedał i wysunąć filtr . całość trwa ok .5- 10 min.i po robocie .

piotreksck 08-08-2021 22:37

Filtr kabinowy
 
Witam
Ford Kuga rok prod. 2011 2.5 w benzynie gdzie się znajduje filtr kabinowy?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.