Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 2.0tddi-zapala i gasnie-co to moze byc??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109903)

gieniek80 16-09-2010 07:39

2.0tddi-zapala i gasnie-co to moze byc???
 
Witam,
Mam forda mondeo z 2000 2.0TDDI.
Chcialbym zasiegnac porady, otoz moje mondeo swiruje i nie wiem co jest przyczyna.
Problem jest taki ze samochod odpala i po kilku sekundach gasnie, jak zgasnie, to od razu odpala ale znowu po kilku sekundach gasnie, obawiam sie najgorszego, ze to pompa, ale wedlug mnie wyglada to na zapowietrzanie ukladu paliwowego.
usterka zdarzyla mi sie w trasie, jechalem i po prostu samochod przestal reagowac na gaz i zagsl.
Zauwazylem ze przetarl sie waz paliwowy doprowadzajacy paliwo do pompy, ktory znajduje sie pomiedzy filtrem a pompa.
Wymienilem waz, niby troszke sie poprawilo, ale w tym sensie ze samochod troszke dluzej pracowal, ale i tak zaraz gasl.
Podjechalem do okolicznego serwisu Diesla, podpieli komputer i serwisant powiedzial ze wyskoczyl jakis blad, ale to nie jest typowy blad jaki wyskakuje przy padnietej pompie wtryskowej i powinien chodzic.
Walczyli z samochodedm ok 3 godzin i nie udalo im sie znalezc usterki. Powiedzieli ze to jednak jest pompa wtryskowa, pomimo ze wskazania komputera nie byly jednoznaczne.
na koniec jak juz mialem zabierac samochod udalo im sie go odpalic, ale jak sami powiedzieli nie wiedza jak im sie to udalo i ile moze on chodzic, efekt byl taki ze przejechalem ok 300 km i przed samym domem stalo sie to samo. W tym serwisie nie bardzo chcieli sie nim zajac bo mieli poumawianych klientow.
Do tej pory odpala i gasnie. Ja w dalszym ciagu uwazam ze pompa wtryskowa moze byc dobra, ale powoli zaczynam w to watpic.
Dodam ze wczesniej zaczal sie inny problem, otoz jak samochod jest zimny i go odpale to bardzo kopci na siwo, jak sie nagrzeje to przestaje calkowicie.podejrzewam ze to moze byc jakis waz powietrza dolotowego np intercoolera, tylko nie wiem czy w nim jest intrecooler:(:(:(

Wie ktos moze czy te 2 rzeczy moga byc ze soba powiazane i czy ktos spotkal sie z taka usterka? albo jezeli to sa dwie rozne usterki, to co moze byc ich przyczyna?

z gory dzieki za pomoc i sorka za to ze sie rozpisalem, chcialem jak najlepiej przedstawic problem.

Jakub 16-09-2010 11:09

Odp: 2.0tddi-zapala i gasnie-co to moze byc???
 
Sprawdź wstępną pompkę paliwa.

gieniek80 16-09-2010 17:59

Odp: 2.0tddi-zapala i gasnie-co to moze byc???
 
gdzie znajduje sie ta pompka? przy zbiorniku? On ma takie cos?
w takim razie czy po wlaczeniu zaplonu powinienem cos slyszec tak jak w benzynie?

maestro06 16-09-2010 21:48

Odp: 2.0tddi-zapala i gasnie-co to moze byc???
 
tak powinieneś słyszeć, poza tym Kolego opcja szukaj, a znajdziesz odpowiedź na swój problem

texas 24-09-2010 01:46

Odp: 2.0tddi-zapala i gasnie-co to moze byc???
 
Miałem ten sam problem, tyle że u mnie najpierw zaczęło się szarpanie, tak jak przy braku paliwa a później silnik zgasł. Próby odpalenia kończyły się tak jak u ciebie.Sprawdziłem zasilanie na pompie paliwa przy zbiorniku, okazało się że brak, szukając po przewodach doszedłem do wyłącznika awaryjnego pompy paliwa i okazało się że uszkodziła się złączka wyłącznika, krótko myśląc zwarłem przewody na krótko zaizolowałem i śmiga.

texas 24-09-2010 01:48

Odp: 2.0tddi-zapala i gasnie-co to moze byc???
 
Cytat:

Napisał gieniek80 (Post 1508424)
gdzie znajduje sie ta pompka? przy zbiorniku? On ma takie cos?
w takim razie czy po wlaczeniu zaplonu powinienem cos slyszec tak jak w benzynie?

Pompka jest z boku zbiornika od strony pasażera.Dostęp od spodu samochodu.

JarekWRC 24-09-2010 09:18

Odp: 2.0tddi-zapala i gasnie-co to moze byc???
 
Gieniek80,

Przypadek Twojego mondka idealnie pasuje do sytuacji z która sam się spotkalem w grudniu zeszlego roku. 2 warsztaty, m-c unieruchomione auto i wszyscy zachodzili w glowe co jest przyczyna. A przyczyna niezbyt skomplikowana i przy tym znacznie, znacznie tansza a nizeli naprawa pompy ;) Problem tkwil w pomocniczej pompie paliwa która jak wskazali koledzy znajduje się w okolicach baku przy tylnym kole strony pasazera.

Z tego co wiem, jakas czesc w tej pompie ma sklonnosc do przywieszania się i wowczas nie pompuje paliwa do ukladu. Przez to wlasnie dzieja sie takie atrakcje ze raz auto przejedzie 3 a czasami 300 km. Proponuje zaczac od tego, sama pompa ok 200zł + wymiana.

Jakbys mial watpliwosci pisz na PW to podesle Ci link ze sklepu w którym sam kupowalem.

Pozdrawiam

guli71 08-02-2013 06:44

Odp: 2.0tddi-zapala i gasnie-co to moze byc???
 
Witam .Mam podobny problem mój MK3 tddi z 2002 r zapala bez problemu i po 30 sek gaśnie .
Wymieniony przekaznik pod akumulatorem wymieniona pompka pomocnicza paliwa .i przycisk po stronie kierowcy jest wciśnięty POMOCY co jeszcze jest nie tak w tym sprzęcie

Keram-1 08-02-2013 19:36

Odp: 2.0tddi-zapala i gasnie-co to moze byc???
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] do oglądania
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] do poczytania


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.